Golf 7 2016 model güç dsg

Ardaserbest

Yeni Üye
İsim
Arda
Merak ettiğim bir konu var golf 7 2016 model 1.2 tsi dsg 7 ileri 350 - 400 hp civarı aypılırsa dsg yi kırarmıyız çünkü yapmayı düşünüyorum 

@Ardaserbest    1.2 tsi ve 400 hp ? 

dsg yi bilmem de çekirdek füzyon tepkimesi gibi nükleer bir reaksiyon oluşacağı kesin 1.2 ceviz motorun içinde ...399 beygir den sonra Big-bang patlaması olur....  2068 yılına gidersiniz 

hayatta küçük şeylere küçük şeyler yüklemek lazım ....istinası var tabi hatta sinemalarda oynuyor   (naim süleymanoğlu) 

Hocam o araca stage1 yaparsan en fazla +20 hp +40nm tork uygulayabilirsin, fazlası için gerek var mı bilmiyorum. 

Arkadaş sanırım youtube'daki 1.2 TSi İbiza videosunu izlemiş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
mümkün hocam bir tanıdığımın aracı şuan dediğiniz değerler olmasa da 250-280 beygir civarlarında 1.2tsi yanlış duymadınız. hemde dsg  :)  isteyince oluyor.

inanmayan varsa instagram hesabını verebilirim kendisine sorsun. Ancak araç çok sarıyor o yüzden drag pek mümkün değil. 50 ile başlayıp 3 korna arkada f30 lara amg lere el salla :)  

Yürüyene yatırım yapmayıp şehir içinde kullanıcaksanız 200 bg üstü golf mantıklı değil . Stock haliyle bile sarıyor , kafadan kayıyor yürüyene yatırım kesinlikle yapılmalı .   Yurtdışında Dq250 için yüksek torka ve beygire dayanıklı debriyajlar var .  Debriyajı değiştirip yolunuza devam edebilirsiniz . 

1.2 tsi güçlendirmek boşa masraf bence satıp 1.4 alıp güçlendirseniz çok daha kolay ve ucuza güçlendirsiniz .

Belirli bir torkun üzerine çıkarsanız, kuru kavramalı dsg şanzımanı tabiri caizse elinize alırsınız. Bu sebeple ki 1.4 üzeri tsi veya dsi motorlarda dsg sorunları daha yaygın diye biliyorum.

Geri
Üst Alt