Golf'lerin arkalarındaki kısaltmalardaki farklı renklerin anlamı nedir?

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
TSI: (Benzinli Motor)Kırmızı veya başka bir renk olmaksızın düz metalik renkli bu logo 105 veya 110 Beygirlik ekonomi amaçlı ve ideal şehir içi performansına sahip 1.2 litrelik motorlu araçlarda bulunur.

TSI : (Benzinli Motor)122 veya125 Beygir demek haksızlık olabileceğinden, dahası öteki markalardaki sütçü beygirleriyle  karıştırılabileceği vebali bizde kalmasın diye 122 Alman aygırının kaputun altında usul usul beklemekte oldukları anlamına gelir.

TSI :  (benzinli motor) Bunun anlamı 250 Newton metrelik torku ile ve 140 veya 2015 modelse 150 Beygirlik bir asfalt ağlatan lastiklerin kahrından ömrünü üçte bir zamanda tükettiği, lastik rendesi veya lastiklerin korkulu rüyası namına sahip bir araçla karşı karşıyayız demektir. 

TGI : CNG denen doğalgazla veya benzinle çalışabilen 1.4 TSI motorlu araçlardır. 110 beygir güç üretirler

TDI : eskidendi şimdi TDI  Dizel motorlu araçlarda bulunur.

Bende bu arkadaki kırmızı harflerin neyi temsil ettiğini hep merak etmişimdir. Açıklamalarınız için teşekkürler hocam.

Ellerinize emeklerinize sağlık. :'(

@silvershadow hocam elinize, emeğinize sağlık. ben de özellikle kırmızı ile belirtilmiş harflerin nedenini merak ederdim hep :) sayenizde bir merakımızı da sonlandırdık ;)

O zaman ben boya yaptirayim harflere en azindan rengi kirmizi olsun. :)

@silvershadow peki di kırmızı olursa tdi'da  8D

100pcs-lot-GOOD-Quality-TDI-VW-polo-golf-6-CC-red-DI-Emblem-Badge.jpg

@yusuf sirkette station wagon versiyonunu kullanan var passat ve son iki harf kirmizi ama motor 1.6 imis soylemesine gore s=captain

TDİ olanlarda DI kırmızı ise 120 beygirlik 1.6 motor var diye biliyorum. Sadece I harfi kırmızı olanlar 105-110 beygirlik araçlar. Bilgim bu yönde ama iddialı da değilim :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Golf 7'de TDvar ancak TDI yok diye biliyorum. 

Yanlışım varsa üstatlar düzeltir. Yeni motorlarda olabilir gibime geliyor. 

Geri
Üst Alt