Araç kendi kendine el frenini çekti

Kerogolf

Yeni Üye
İsim
Kerem
Merhaba arkadaşlar golf 7.5 1.6 TDI otomatik aracimla dun başıma cok ilginc bir sey geldi. Sıkışık trafikteydim sürekli dur kalk dur kalk modunda ilerliyordum. Öndeki arabaya epey yakınlasmak durumunda kalmistim park sensoru artik kırmızı gösteriyordu. Arkamdan bir arac gecemiyordu bi 5 cm daha ilerlesem geçecekti ben de ilerleyeyim bari nasil olsa daha bi 30 cm daha var öndeki araca dedim gaza dokunmam ile arabanin el frenini cekmesi bir oldu(auto hold kapali ve dümdüz bir yol rampa degil) araç carpacagimi düşünüp boyle bir mudahale de mi bulundu acava diye düşündüm ancak confortline da boyle bir ozellik oldugunu düşünmüyorum.  Hemen vitesi P ye alip tekrar D ye aldim gaza bastim ve arac yola devam  stop etmedi yani. Endiselendim açıkçası. Bunu yaşamış olan sebebini bilen bir arkadas yardimci olursa sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Manevra freni, gecen gün bende geri geri park ederken duvara carpacaktim, kurtardi cok sükür. Max 7kmh'a kadar devreye giriyor

Upvote 0
Üşenmedim bu yağmurda gittim baktım, benim arabada yok :)  park ve manevraya basınca sesle alakalı şeyler çıkıyor.

Upvote 0
Valla bunu yasayarak öğrenmek korkutucu oldu  kadikoy rıhtımda 4 yol agzinda yasadim bunu bilen bilir nasil bir mahşer yerine benzediğini. tam o anda da trafik akmaya basladi yolun ortasinda o kalabalikta kaldım bi 10 saniyeliğine de olsa  baya küfür yemisimdir diye tahmin ediyorum 😂 

Upvote 0

Geri
Üst Alt