Geri viteste gelen ses

Vosvos

Yeni Üye
İsim
Fff
Arkadaslar merhaba , ilk kez golf kullaniyorum 2019  model 1.6 tdi dsg golfum var bazi anlarda geri viteste fren yaparken tiz ugultu seklinde ses geliyor bu normal midir yoksa servise gorunmem gerekir mi bilenler yardimci olursa sevinirim iyi aksamlar 

*2500 km 

Arkadaslar merhaba , ilk kez golf kullaniyorum 2019  model 1.6 tdi dsg golfum var bazi anlarda geri viteste fren yaparken tiz ugultu seklinde ses geliyor bu normal midir yoksa servise gorunmem gerekir mi bilenler yardimci olursa sevinirim iyi aksamlar 

*2500 km 
aracınız Yeni, İlk zamanlarda olduğu gibi balata ve diskleriniz alıima süreci devam ediyor olabilir bu normal bir durum aslında, Ayrıca Diskler Nemli yada ıslak ise yada toz vb araya sıkışmış ise ses yapması yine normaldir. Şayet tüm bu yaptıklarımın tamamı geçerli değilse Servise gidip baktırmanızda fayda var.

Arabayı yıkadıktan sonra geri geri giderken frene basarsam tüm mahalle inliyor sesten. Çok aşırı bir uğultu çıkıyor. Jantlara su tutmaya korkar oldum bu yüzden.

Sabahları da ilk harekette viyk viyk fren sesi gelmesi de sıkıcı gerçekten , ama daha önce forumda konuşuldu normalmiş.

hani yağmurda bisiklet sürüp daha sonrasında 1 ay öter ya frenlerimiz o ses gibiyse balata yüzeyleri tozlanmıştır ya da yıkandıysa su geldiyse vs. normaldir

Geri
Üst Alt