Polo 1.2 TDİ BLUEMOTİON Yorum

golfmk7fan

Üye
İsim
Emre
Merhaba Arkadaşlar , 

Golfün yanına az yakan manuel/dizel bir ikinci araç arayışımız var. 

Polo'nun 3 silindirli 1.2 litre dizel üniteye sahip Bluemotion modeli , vergi avantajı ve gerçekten az yakan bir araç olması nedeniyle ilgimi çekti. Bluemotion donanımda cruise control yol bilgisayarı , body kit , spoiler ve hafif alaşım jantlar standart geliyor. Çinden alınacak 6.5 inch'lik Car play'li multimedya ve geri görüş kamerası ile içerisi toparlanır gibi. 

Araştırdığım kadarıyla 100 bin km üzerinde EGR arızası verebiliyor fakat yazılımla EGR , DPF iptali yapılabilir. Aramızda ya da çevresinde bu modeli kullananlar varsa fikir verebilir mi ? 

Örnek olması için rastgele bir ilan paylaşıyorum ; 
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-temiz-duzgun-ve-yakit-cimrisi-768106909/detay

15.000 km kadar kullandım , kafam şişti sattım , evet az yakıyor ama çok gürültülü , diyeceğim tek kelime tam şehir içi arabası..

Biraz daha ekleyip 1.2 TSI golf alınabilir. Yakıt olarak ortalama 5.1 yakıyorum. 

Biraz daha ekleyip 1.2 TSI golf alınabilir. Yakıt olarak ortalama 5.1 yakıyorum. 
@profesor evde bir tane 1.2 TSI DSG Golf VII'miz var zaten trafiksiz şartlarda bu ortalama değerle gezmek mümkün fakat Kartal-Maslak arasında günlük 80km kullanılacak. Bu rotada 1.2 TSI ne kadar az yakarsa taksın , dizel kadar olmayacaktır. 

@golfmk7fan Benzinli arabaya binen bariz farkı görür ama dizeller arasında rahatsız edecek kadar değil...

Geri
Üst Alt