Yırtık koltuk kılıfı hakkında

Kemal61Golf

Yeni Üye
İsim
Kemal
Aracım 2014 model Golf 7 1.6 DTI Comfortline bu yıl içerisinde aldım, sol ön şoför koltuğunun sol tarafında yıpranma vardı. Buradaki oto kılıfçılara danıştık o kumaşın olmadığını söylediler. Bu kılıftan bulmak mümkün mü? Aliexpress satıyor mu? İsim ve renk kodları ne diye geçiyor bilgisi olan var mı?

20190513_140311.jpg

20190513_140316.jpg

20190513_140623.jpg

Şu olay yaşanmasın diye arabaya her bindiğimde koltuğu en arkaya alıyorum, oturduktan sonra ileri çekiyorum. Bende de önceki sahibinden kalma ufak tüylenmeler var. Umarım çözümü vardır, takipteyim :)   

Hocam onun en sağlam yöntemi kumaşı değiştirilmesi. Bende de geçenlerde sigara yanığı olmuştu, bir kaç yer araştırdım yaparız hallederiz dediler ama pek güvenmediğim için götürmedim, VW bayiine gittiğimde yanık yerin komple değiştirilmesi gerektiğini bununla yaklaşık 420 euro gibi bir fiyat ödemem gerektiği söylendi. Şimdilik askıya aldım o işi. 

Yani en sağlam yöntem değiştirmek ama yama tarzı şeylerde pek kaliteli duracağını sanmıyorum

Eski aracım poloda döşemedeki leke sebebiyle oto2000 den kılıfı ayrı olarak almıştım. Sadece oturma bölümü 100TL idi. 

Yolcu ve Sürücü kılfıı aynı olması lazım. Bir adet yolcu kılıfı alırsan sağ tarafı deformesiz olacaktır, döşemeci eskiyle yeniyi yer değiştirebilir.

@Recep Gül  Sigara yanığı benim araçta da vardı. Arka koltukta biraz büyüktü ön koltuk yırtığı ile değiştirmeyi düşündüm, bu kumaştan bulamayınca sigara yanığını Auto King https://www.autoking.com.tr/TR/Home/ yaptırdım 70 TL. Kumaş tozu ile hallediyorlar,  üzerini silmeyecek siniz çıkar değilse, ama orjinal renkte kapanıyor sırıtmıyor. Siteden inceleyebilirsiniz. 

@Recep Gül  Sigara yanığı benim araçta da vardı. Arka koltukta biraz büyüktü ön koltuk yırtığı ile değiştirmeyi düşündüm, bu kumaştan bulamayınca sigara yanığını Auto King https://www.autoking.com.tr/TR/Home/ yaptırdım 70 TL. Kumaş tozu ile hallediyorlar,  üzerini silmeyecek siniz çıkar değilse, ama orjinal renkte kapanıyor sırıtmıyor. Siteden inceleyebilirsiniz. 
Teşekkürler hocam,fakat Türkiye'de değilim maalesef. 

İsterseniz araç kaplama firmalarına da bakabilirsiniz. Aksesuar olarak satabiliyorlar.

Geri
Üst Alt