AKÜ Bitti Ve Motor Beyni yandı Bilgisi olan.

EMR

Yeni Üye
İsim
Emr
Merhaba, Aracımla durdum stop etti 12V akü hatası  fren hatası autohold ve OPS hatası vs hata verdi. Aküden olduğunu düşündük araç kendini kilitledi. Çalıştıramadık aracı. Fakat takviye yapınca el frenini indirebildim camları indirip kaldırabiliyorum.  Ustamıza gösterdik Motor Beyni yanmış ve akü de boş. Bu konu ile alakalı fikri olan var mı ? Golf 7 1.2 TSI için nereden bulabilirim.

Teşekkür ederim şimdiden fikirleriniz için.

@Serkanasn @EMR 

Grift kopuğu denilen , sanayi tabiri ile köprü kesmiş akü şarj almaz ve bu arızanın görüldüğü akü araç üstündeyken kolay kolay çalışmaz , elzem durumlarda çalıştığı görülür fakat araç voltaj düşüklüğü yaşar, düşük voltaj bir çok devreyi etkileyebilir , kararma sizi aldatmasın, yeni akü alıp araca kodladıktan sonra arıza durumunu sorgulamak daha doğru olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: EMR
Upvote 0

Aracımda 4.000 TL masraf çıktı. Beyin değiştirdiler. Sizlere tavsiyem böyle durumlarda ustanıza çok dikkat etmeniz Aracınıza takviye yaptırmamanız. Takviye yaparak Kısa devre ile beyni yakmışlar.

Teşekkür ederim .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Aracımda 4.000 TL masraf çıktı. Beyin değiştirdiler. Sizlere tavsiyem böyle durumlarda ustanıza çok dikkat etmeniz Aracınıza takviye yaptırmamanız. Takviye yaparak Kısa devre ile beyni yakmışlar.

Teşekkür ederim .
Geçmiş olsun hocam. Böyle böyle tecrübe oluyor insana. Ustadan ustaya da değişiyor iş.

Upvote 0

Teşekkür ederim .
kısa devre mi, artı ve eksilerin yanlış takılması mı? bi tanıdığımın farklı marka aracına da aynı şeyi yapmış beyni yakmışlardı. sanayi olunca bi hak iddia edemiyorsunuz ama servis olursa hakkınızı sonuna kadar ararsınız. geçmiş olsun. 

Upvote 0
Vurdurmak yasak

Takviye yasak

Önceden akü durumu azaldı değiştirin uyarısı yok..(balata uyarısı gibi)

Yanlız burada olay yine sanayi alemine patladı ya?

+ Yı + ya 

- yi -ye bağlayamayan  işini bilmez pide lahmacun dürüm ustaları yüzünden .....

Doğuş servisler 500 lük efb aküyü değil 1100 ....7500 liradan satsa ? Gidip teslim olunacak 

Şimdi yolda akü bittiğinde 112 vw acil yol yardımdan ambulans mı çağrılacak ?

Yada kaskodan çekici gelecek yetkili servise götürecek aracı falan

Bildiğin halk arabası vosvos ! (Tesla olsa tamam müdahele etmeyim)

Sanayideki ustayı geçtim bizzat tarafımca Bir aktarma bile yapmam  caiz değil sonucu çıkıyorsa....Tofaş araç bana daha uygun gibi geliyor bundan sonra

• Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0
Yetkili serviste bakim yaptirildiginda 1 yil ucretsiz yol yardimi var bu bile onemli bi sebep diye dusunuyorum 

Upvote 0
Vurdurmak yasak

Takviye yasak

Önceden akü durumu azaldı değiştirin uyarısı yok..(balata uyarısı gibi)

Yanlız burada olay yine sanayi alemine patladı ya?

+ Yı + ya 

- yi -ye bağlayamayan  işini bilmez pide lahmacun dürüm ustaları yüzünden .....

Doğuş servisler 500 lük efb aküyü değil 1100 ....7500 liradan satsa ? Gidip teslim olunacak 

Şimdi yolda akü bittiğinde 112 vw acil yol yardımdan ambulans mı çağrılacak ?

Yada kaskodan çekici gelecek yetkili servise götürecek aracı falan

Bildiğin halk arabası vosvos ! (Tesla olsa tamam müdahele etmeyim)

Sanayideki ustayı geçtim bizzat tarafımca Bir aktarma bile yapmam  caiz değil sonucu çıkıyorsa....Tofaş araç bana daha uygun gibi geliyor bundan sonra
oto sanayi de araban deneme tahtasına dönüyorsa ve hiç bir şekilde de sorumluluk almıyorsa elbette ki sanayiye patlayacak durum. 10 tl lik işlem yaparken arkasından 50 TL'lik işlemi yaratıp hiç bir sorumluluğu almamak işine geliyorsa yaptır kardeşim olayına giriyor.  e benim işime gelmiyor. 

Upvote 0

Teşekkür ederim .
Aracımla 2 defa başkasına takviye yaptım sorun yaşamadım akü btti diye çekici mi çağıracaz servisin işgüzarlığı diye düşünüyorum, elbette dikkat edilmesi gereken yerler var kutup başları aracın çalışıyor olması ve enerj ihtiyacı olmaması bir de ağır vasıtalardan yapılmamalı

Uyarı : komşunun tırını evin önüne çekip sabah çalışmayan aracınızı çalıştırmayın lütfen.

Çok geçmiş olsun elektirk sistemi için kaskonuzu araştırsaydınız bazı kaskolar ödüyor sanırım.

Upvote 0
lastik patladı 20 tl yama yaptılar. lastiği sökerken jantı kenarlarını cizdiler 100tl boya masrafı açıldı. ben bir işletmeye gittiğimde çalışanlarına bakıyorum hal ve hareketlerine çoluk çocuk işçi çalıştırıyor mu diye. geçen senede bilmediğim bir şehirde spor yay taktırdım amortisörü sökerken aks taşıyıcısını kıracaktı neredeyse 15 yaşındaki çocuk. eline anahtar alan usta oluyor ülkede. bence her marka nın kendi ustası ayrı olması gerekiyor. renocu usta vw de yapmamalı. deneme yanılma yöntemiyle usta oluyorlar. vag grubu aracların diğer araçlarla mekaniği aynı değil. bir miktar mercedese benziyor ancak yinede aynı değildir diye düşünüyorum.

Upvote 0
start stop akülerde takviye doğru yapılmalı hatalı takviye sorunlar doğurabiliyor

Upvote 0

Arkadaşın aracına yüksek amperli bir aküden ya da kutupları yanlış bağlayarak belki de bilerek zarar verilmiş bir kez daha servis servis servis kazıklanmaya devam, iş bilmez insanlar yüzünden bu kazığa mecburuz

Upvote 0

Geri
Üst Alt