kış lastiği

btr

Yeni Üye
İsim
mehmet
205 55 16 kış lastiği  için hangi markaları tavsiye edersiniz.

**elinde kış lastiği olan varsa alabilirim(yakın çevreden)

Moderatör tarafında düzenlendi:
nokian 2 kış kullandım.. yazlıklara geçmeyi istemedim.. konforlu ve yol tutuşu mükemmel..

• Beğen
Tepkiler: btr
Keşke elindeki nokianlarla conti lerle 

Evliya çelebi seyahatname tecrübelerini anlatabilecek birileri olsa 

Van- bahçesaray yolu

Ağrı dağı tırmanışı

Erzurum universiad winter games road

Damdan dama atlarken havada donan kedi olsada bizde gaza gelip 4 yıldır sandıkta sakladığımız Nokianları takıp siftah yapsak

Geçen tv ye birisi çıkmış ?

Ticari araçların yanında özel binek araçlarada kış lastiği zorunlu olsun diyor? 

Hangi markanın bayiligini aldında kış lastiği satamıyorsun ?? bey abi ????

• Beğen
Tepkiler: SCC
@Savatage Hakkari/Yüksekova dan Van-Erzurum üzerinden Bursaya astra j aracımda kullandığım falken kışlık lastiklerle defalarca asfaltı hiç görmeden gittim ve döndüm, diğer markaları bilmem ama falken kış lastiğinde efsanedir benim gördüğüm kadarıyla.

• Beğen
Bu kış Continental ts860 taktım sıfır, tek kelimeyle mükemmel yolda verdiği güven gerçekten çok iyi. parasını gözüm görmez güvenilir olsun derseniz kesinlikle tavsiye ederim 

• Beğen
Yoğun kar ve buz - Nokian WR D4 (özellikle ESP vb. sisemleri olmayanb eski araçlar) 

Daha ılıman kış - Nokian WR A4

nokian 2 kış kullandım.. yazlıklara geçmeyi istemedim.. konforlu ve yol tutuşu mükemmel..
Evet ama hamuru yumuşak olduğu için yıpranma katsayısı da yüksek; yani ömrü de kısa maalesef...

Bir de bunun tam tersi var: sert hamur! Bizdeki Golf yıllarca Bolu'da kullanıldığı için kış lastikleri de var yedek. Fakat Lassa marka ve kazık gibi. Geçen kış yağışlı havada en olmayacak yerde, en olmayacak hızda bir kaymaları var görmeniz lazım. Aracı arkadan görenler uyudu falan sanır, o derece.

Bu yüzden mevsimlik Michelinler ile devam edeceğim; en azından ıslak zeminde daha güvenli. Samsun'da karla soğukla işim olmaz zaten...

Nokian wrd4 kullanıcısıyım 3. Kış dönemi hala dişler sağlam ve tutuşta sorun yok asfalta sakız gibi yapışıyor 1 aralık-1nisan döneminde kullanırım ayrı 16 replika jant seti aldım sök tak esnasında jantlar helak olmuyor eskiyince yine nokian hatta yazlıkları bile nokian düşündüm bir ara nokian alıp kışlıkta pişman olanı görmedim.

• Beğen
kesilikle michelin alpine serisi..

üzerinde onca yol aldım.. alıyorum da..

üzerine kış lastiği yok diyebilirim..

Tüm videolar bana ait zamanında karla mücadele ekibinde çalıştım bunların hepsi continental lastik ve araçlar 4x2 iki sene Ford connect bir sene Isuzu pickup continental gerçekten hakkını veren Lastikdir. Hiç yolda bırakmadı hatta abartıyor diyeceksiniz ama zincir takan araçların zorlandığı yerlerde bile bırakmadı. Bilenler bilir pikaplar arkadan çekişli kaymaya en müsait arabalar onlarda bile tam verimli bir şekilde çalıştı 

• Beğen
Tepkiler: SCC
2015 yılından beri kışları Michelin Alpin5 kullandım. Kesinlikle tavsiye ederim, hem konforlu hemde işini harika bir şekilde yerine getiriyor.

Uzun süre Nokian kullandım, gerçekten şahane lastikti. Sonrasında Goodyear Ultragrip kullandım, ondan da memnun kaldım.

Şuan Passat'ım da 235 tabanlı Alpin Pilot var. Henüz kar görmedik ama ıslak zeminde verdiği his oldukça başarılı. Yaz lastiğini aratmayan bir kış lastiği performansı var kuru zeminde.

Kesinlikle tavsiyem bu ebatta 

Continental 205/55R16 91T TS860

Bu ebatta en iyi performansı bu lastik veriyor. Neredeyse bütün testlerde birinci olan bir lastik. Kullanlardanda hiç şikayetçi olan görmedim. 

Screenshot_20191217_185227_com.pozitron.hepsiburada.jpg

Geri
Üst Alt