"Uzun Süreli" yakıt tüketim bilgisinin 3500 kmden sonra kendiliğinden sıfırlanması

Alpostros

Üye
İsim
Alp
Arkadaşlar merhaba, 1.4 tsi aracımda uzun süreli yakıt tüketim bilgisi her 3500kmde bir kendiliğinden sıfırlanıyor. Araç ayarlarına baktım fakat kaç kmde bir sıfırlansın gibisinden birşey göremedim. Bahsettiğim ekranı görsel olarak ekliyorum: 

IMG_20191211_222742.jpg

Bu fotoğrafı çektikten sonra kendiliğinden sıfırlandı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Alpostros  sanki fabrikasyon oyle diye hatirliyorum hocam 3500 KM veya 100 saatte bir sifirliyor. Yakit tuketiminiz fena durmuyor hocam arac benzinli miydi :)  benim aracin guncel tuketim ekrani da boyle 3500 de sifirlanmaz ise buradan yazarim :)  bu tuketimin 450 km kadari bolu ankara arasi olmak uzere geri kalan tamamen Ankara sehir ici.

20191212_082156.jpg

Arkadaşlar merhaba, 1.4 tsi aracımda uzun süreli yakıt tüketim bilgisi her 3500kmde bir kendiliğinden sıfırlanıyor. Araç ayarlarına baktım fakat kaç kmde bir sıfırlansın gibisinden birşey göremedim. Bahsettiğim ekranı görsel olarak ekliyorum: 

Ekli dosyayı görüntüle 25981

Bu fotoğrafı çektikten sonra kendiliğinden sıfırlandı.
100 saat veya 10.000 km hangisi önce dolarsa sıfırlanır.

@ZITIPAŞA

Nasıl 15-30 yada 40 km gidip yakıt tüketimim bu oldu demek gerçekleri yansıtmıyorsa 

Uzun süreliyi sıfırlayıp, Mesela ankara antalya gitgel 1100 km uzun yol yapıp  5,1 ortalama ile  eve döndükten sonra 3 hafta hatta 5 hafta yada 1,5 ay

Dur kalk full kaos trafik tunus cad / güvenlik caddesi dikmen polis evi shell kavşağı ordan dikmen caddesi en son keklik pınarı (sabah /akşam mesai time)🙂

Yol alın !

Şu 5,1 da bıraktığınız uzun süreli tüketim en fazla 5,7 ye çıkar ?

Halbuki ankara içindeki bu güzergahta 1.5 ay boyunca reelde 

7,5 ila 8,5 değerlerle yol aldığınız kesin.

Ama o ankara-antalya gitgel 5,1 değerili uzun süreli tüketim hep başrolü oynadığından siz +1000 km daha yapsanız hadi 6 anca gösterir 

Halbuki ankarada 7,5- 8 litre yakıyorsunuz. 

@Savatage  gunde neredeyse 50 km eryaman sihhiye arasi gidip geliyorum hocam sabah ve aksam mesai saatlerinde. Yaklasik bir bucuk senedir ve genelde ortalama boyle kaliyor 5.2-5.5 arasi. Yakit aldiktan sonraki degerde birebir ayni 230km kadar yapilmis haliyle.

@ZITIPAŞA

Nasıl 15-30 yada 40 km gidip yakıt tüketimim bu oldu demek gerçekleri yansıtmıyorsa 

Uzun süreliyi sıfırlayıp, Mesela ankara antalya gitgel 1100 km uzun yol yapıp  5,1 ortalama ile  eve döndükten sonra 3 hafta hatta 5 hafta yada 1,5 ay

Dur kalk full kaos trafik tunus cad / güvenlik caddesi dikmen polis evi shell kavşağı ordan dikmen caddesi en son keklik pınarı (sabah /akşam mesai time)🙂

Yol alın !

Şu 5,1 da bıraktığınız uzun süreli tüketim en fazla 5,7 ye çıkar ?

Halbuki ankara içindeki bu güzergahta 1.5 ay boyunca reelde 

7,5 ila 8,5 değerlerle yol aldığınız kesin.

Ama o ankara-antalya gitgel 5,1 değerili uzun süreli tüketim hep başrolü oynadığından siz +1000 km daha yapsanız hadi 6 anca gösterir 

Halbuki ankarada 7,5- 8 litre yakıyorsunuz. 
Bu rakamları ben anca photoshop ile görebilirim ? Üç hafta önce izmire gittim 5.2 ort ile,😂 hayırlısı be.

Not: 1.6tdi funclub

Geri
Üst Alt