Golf 7 Midline Plus Kalorifer Peteği Tıkalı Sıcak Üflemiyor

Ferhatbayir

Yeni Üye
İsim
Ferhat
Merhaba 2015 model Golf 7 Midline Plus aracım alalı daha 2 ay kadar oldu.

Kalorifer peteğinin tıkalı olduğunu ve temizlenmesi gerektiğini söylediler.

Değişim kesin çözüm fakat torpido sökülmesi gerekiyormuş, elektrikçi usta kronik olduğunu söyledi Golf 7'ler için.

Petek temizliği yaptırdım fakat sürücü tarafındaki hava kanallarından yeteri kadar sıcaklık geliyor.

Yolcu ve arka kanallardan resmen soğuk hava üflüyor.

İkinci kez petek temizliği yaptırsam sorun çözülür mü?

Petek temizliği yapmam araç için risk mi? Başka bir çözümü var mı?

Çok canımı sıkmaya başladı bu sorun, arabayı denize atamyı düşünüyorum help me.

MERHABA 2015 MODEL GOLF 7 MİDLİNEPLUS ARACIM ALALI DAHA 2 AY KADAR OLDU 

KALORİFER PETEĞİNİN TIKALI OLDUĞUNU VE TEMİZLENMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

(DEĞİŞİM KESİN ÇÖZÜM FAKAT TORPİDO SÖKÜLMESİ GEREKİYORMUŞ) ELEKTİRİKÇİ USTA KRONİK OLDUĞUNU SÖYLEDİ GOLF7 LER İÇİN

PETEK TEMİZLİĞİ YAPTIRDIM ,FAKAT SÜRÜCÜ TARAFINDAKİ HAVA KANALLARINDAN YETERİ KADAR SICAKLIK GELİRYOR

YOLCU VE ARKA KANALLARDAN RESMEN SOĞUK HAVA ÜFLÜYOR

*İKİNCİ KEZ PETEK TEMİZLİĞİ YAPTIRSAM SORUN ÇÖZÜLÜRMÜ?

*PETEK TEMİZLİĞİ YAPMAM ARAÇ İÇİN RİSK Mİ

*BAŞKA BİR ÇÖZÜMÜ VARMI

ÇOK CANIMI SIKMAYA BAŞLADI BU SORUN ARABAYI DENİZE ATMAYI DÜŞÜNÜYORUM HELP ME
Tuzlu su tıkanıklık için çözüm olabilir ama aracı atmayın, yakın bir plaja gidin aracı halatla traktöre bağlayın klimayı çalıştırıp burnunu suya sokun sonra dayıya söyleyin traktörle çeksin açılır büyük ihtimal. Bir diğer kesin çözüm ise peteği değiştirin madem temizlettiniz düzelmedi birdaha para vermenize gerek yok değişim şart, ben olsam ikincisini yapardım ama yine de siz bilirsiniz.

Upvote 0
@Ferhatbayir aynen kronik golf 7 lerde bende aynisi oldu hangi taraf soguk üflüosa o tarafin kalorifer motoru degisti ama oldu yaptirdigim yerde ikitelli dolapdere sanayi sitesine yakin avem grup vag grubundan iyi anliyo ayhan usta

Upvote 0
@Ferhatbayir

arabayı denize mi atmayı düşünüyorsunuz ? 

bunu yeni gördüm ! 12 aralıkta yazmışsınız .

Biraz daha bekleyin , hepberaber benimkiyle beraber  törenle KANAL İSTANBULA atarız . youtube da bizi 87 milyon kez izlerler..  üsküdar sahilden denize atsak deli derler. kimse izlemez. 

Upvote 0
Arkadaşlar peteği söktürüp 1 kaç gün ağır kireç çözücü ile temizlemek en iyisi bende söküp kesip şişleyip kaynak yaptılar felan ama aklım orda siz siz olun ya değiştirin yada pörçoz vs.. Söktürüp dışarıda temizleyin burada paylaştığım yazı vardı onun linkinide atarım..

Upvote 0
Merhabalar golf 2014 midlineplus aracımda sıcak cok az üflüyor arka cıkışlar hiç üflemiyor çorluda bir ustaya götürdüm peteğin değişmesi lazım dedi. 700 tl masrafı var dedi işcilikle,yaptırmadım söküp kendim temizleme ihtimallim var mı? Neler yapabilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Aynı sorunu yaşadım, kalorifer peteğinden oluyor, tıkalı peteği 3 kez sanayide makineye bağlatıp açtırdım, açtırdığınızda basınçlı makine tıkalı peteğin bir kısmını açabiliyor o kısım da şoför tarafına denk geliyor ve yolcu tarafı yine soğuk üflüyor. Ben 3 kez temizlettikten sonra artık bıktım ve değiştirmeye karar verdim ayrıca makine ile açtırınca kesinlikle yüzde yüz verim alamıyosunuz. Ben sanayide bi elektrikçide değiştirdim şimdi gayet güzel ısıtıyor, keşke daha önce yaptırsaydım işin ehli bi usta bulun acemi çocuk olmasın söktüğü parçaları güzel oturtursa trim sesi vs de olmaz.

Upvote 0
MERHABA 2015 MODEL GOLF 7 MİDLİNEPLUS ARACIM ALALI DAHA 2 AY KADAR OLDU

KALORİFER PETEĞİNİN TIKALI OLDUĞUNU VE TEMİZLENMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

(DEĞİŞİM KESİN ÇÖZÜM FAKAT TORPİDO SÖKÜLMESİ GEREKİYORMUŞ) ELEKTİRİKÇİ USTA KRONİK OLDUĞUNU SÖYLEDİ GOLF7 LER İÇİN

PETEK TEMİZLİĞİ YAPTIRDIM ,FAKAT SÜRÜCÜ TARAFINDAKİ HAVA KANALLARINDAN YETERİ KADAR SICAKLIK GELİRYOR

YOLCU VE ARKA KANALLARDAN RESMEN SOĞUK HAVA ÜFLÜYOR

*İKİNCİ KEZ PETEK TEMİZLİĞİ YAPTIRSAM SORUN ÇÖZÜLÜRMÜ?

*PETEK TEMİZLİĞİ YAPMAM ARAÇ İÇİN RİSK Mİ

*BAŞKA BİR ÇÖZÜMÜ VARMI

ÇOK CANIMI SIKMAYA BAŞLADI BU SORUN ARABAYI DENİZE ATMAYI DÜŞÜNÜYORUM HELP ME
İstanbul'da eski şirket aracım 2013 midline'a torpido sökülmeden iç radyatörü değiştirmişlerdi. vitesin olduğu kısımdan müdahale ettiler işi bilen daha önce yapmış gibisi yapar. Temizletmeyin tıkanıklık tekrarlıyor direk değiştirin. değiştirmeden önce motor suyu ile ilgili herşeyi değiştirin. Suyun içerisinde yağ kalıntısı var ise tekrar tıkanacak.

Upvote 0
İstanbul'da eski şirket aracım 2013 midline'a torpido sökülmeden iç radyatörü değiştirmişlerdi. vitesin olduğu kısımdan müdahale ettiler işi bilen daha önce yapmış gibisi yapar. Temizletmeyin tıkanıklık tekrarlıyor direk değiştirin. değiştirmeden önce motor suyu ile ilgili herşeyi değiştirin. Suyun içerisinde yağ kalıntısı var ise tekrar tıkanacak.
selamlar; tavsiye ettiğini işlemi nerede yaptırdığınızı öğrenebilir miyim ?

Upvote 0
@vomgti volkan arkadaşımızın tavsiyesi üzerine gitmiş oldum ve sorunumu hallettim. Petek değişikliği pedalların yan tarafından girilip teyp kasetinin çıkarır gibi işi olabildiğince hızlı hallettiler. Gene sizin konularda yazmış olduğunuz antifriz önerilerine uyarak saf olanından alıp saf su ile karıştırarak sistem suyunu da değiştirdim. Ellerinden geldiğince temiz çalıştılar. Kendisine (@vomgti) ve GolfTutkusu platformuna teşekkür ederim(3-5 sene kafa rahat)

Upvote 0
@vomgti volkan arkadaşımızın tavsiyesi üzerine gitmiş oldum ve sorunumu hallettim. Petek değişikliği pedalların yan tarafından girilip teyp kasetinin çıkarır gibi işi olabildiğince hızlı hallettiler. Gene sizin konularda yazmış olduğunuz antifriz önerilerine uyarak saf olanından alıp saf su ile karıştırarak sistem suyunu da değiştirdim. Ellerinden geldiğince temiz çalıştılar. Kendisine (@vomgti) ve GolfTutkusu platformuna teşekkür ederim(3-5 sene kafa rahat)
Estafurullah. Forum bunun için var. Ender bey oldukça iyi niyetli sevdiğim bir abimdir. Vw ve opel konusunda ciddi tecrübesi vardır. Telefonla bile kendisine iletişime geçseniz elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışır çabalar. Güzel günlerde kullanın golfünüzü...

Upvote 0

Geri
Üst Alt