Aliexpress alış-veriş rehberi

@Orhan Hoca

Hocam bu konu için bişey danışacam sisler için led ampül bı yerden tedarik ettim taktım sonra aliexpress te baktım arasın da 120 tl gıbı bı fıyat oynuyor golfu olan arkadslar o led lambadan istiyor h11 bana da 5-10 adet lazım tanesi 32 dolar 100 doları gecmeyin dıyo lar kımisi satıcılardan ayrı ayrı alınır tek satıcıdan 100 dolar üstü alınmaz nasıl tedarik edebilirim acabs

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Orhan Hoca

Hocam bu konu için bişey danışacam sisler için led ampül bı yerden tedarik ettim taktım sonra aliexpress te baktım arasın da 120 tl gıbı bı fıyat oynuyor golfu olan arkadslar o led lambadan istiyor h11 bana da 5-10 adet lazım tanesi 32 dolar 100 doları gecmeyin dıyo lar kımisi satıcılardan ayrı ayrı alınır tek satıcıdan 100 dolar üstü alınmaz nasıl tedarik edebilirim acabs

Hocam siz alın aynı satıcıdan tek seferde. Not olarak yazın fiyatı düşük göstersin diye. Siz demeseniz de onlar biliyor işi artık ;)

çinden alışveriş olayına bende önce kuşkuluydum ama ıvır zıvır birçok şey aldım. ayakkabı bile almıştım gelen ayakkabının kalitesini beğenmedim deyip resimleri ekledim ve iade istedim ödediğim paranın yuzde 70ı geri verildi üründe bende kaldı. Alıcıyı oldukça koruyan bir sistem ki bence öyle olmalı zaten dünyanın öteki ucundan 1 ay sonrası için sipariş veriyorsunuz güvensizlik ortamı oluşursa eğer alıcı bulmak zor olur site için.

Aliexpressi uzun zamandır kullanıyorum. Genellikle telefon aksesuarları , playstation ekipmanları ve bu tür alış verişler için çok işime yarıyor. Bugüne kadar sadece bir kere aldığım ürün bana ulaşmadı. Onda da paramı iade aldım. Bazı ürünlerde kargo takip numarası olmuyor, ürün sayfasında satıcı bu ayrıntıyı belirtiyor. Dikkat edilmesi gereken tek konu bu. Onun haricinde hiç bir sıkıntı yok. 

Bu siteden onlarca alışveriş yaptım ve hiç sorun yaşamadım.
Güncel siparişlerim şu şekilde;
http://www.aliexpress.com/item/Cartoon-Animal-Style-Car-Back-Seat-Headrest-Hanger-Holder-Hook-for-Bag-Purse-Cloth-Grocer-Auto/32562013221.html?spm=2114.13010208.99999999.291.y5BGQY

Adsız.jpg

http://www.aliexpress.com/item/2PCS-Resin-Generation-Car-Seat-Headrest-Bags-Organizer-Hook-Auto-Accessories-Holder-Clothes-Hanging-Hold-hanger/32566162702.html?spm=2114.13010208.99999999.280.y5BGQY

2.jpg

Ben 28 Aralikta 6 $urun siparis ettim . Gumrukte takildi yaziyor kargo takip sitesinde, dispute actim. Nerdeyse 3 ay olmus adam hala gelecek diyor

Iadw proseduru nasil isliyor?

By me

Ben 28 Aralikta 6 $urun siparis ettim . Gumrukte takildi yaziyor kargo takip sitesinde, dispute actim. Nerdeyse 3 ay olmus adam hala gelecek diyor

Iadw proseduru nasil isliyor?

By me
Disputeyi kapatmayın ürün gelmedi diyin paranız iade edlir dispute süresi dolunca.

Arkadaslar merhaba aliexpres te bi kaç sey lazımdı şimdi 75. $ doları gecmeyecek sekılde alısveriş yapın dıyor

Farklı satıcılardan ayrı ayrı alsam örnek

A.10 dolar

B.45 dolar

C.25 dolar

D.40 dolar

Top 120 dolar yapar bi sıknıtı cıkarmı sizce

Geri
Üst Alt