Aliexpress alış-veriş rehberi

KabileReisi dedi:
Açıkcası bende kendime güvenemiyorum bu konuda ? Aklıma takılan bir soru da Kredi kartı yerine bankamatik kartından da alıyor mu acaba parayı ?
Kartınızı BKM'ye tanıtın

Bu durumda şifreleniyor ödemeniz.

Ben de bu konuda paranoyak derecesinde çekinceliydim.

Kredi kartı değil de bankomat kartı tanıttım.

ve gayet güzel alışveriş yaptım.. :)

silvershadow dedi:
Açıkcası bende kendime güvenemiyorum bu konuda ? Aklıma takılan bir soru da Kredi kartı yerine bankamatik kartından da alıyor mu acaba parayı ?
Kartınızı BKM'ye tanıtın

Hocam bkmexpress'ten kayıt olmam yeterli sanırım ?

KabileReisi dedi:
Kartınızı BKM'ye tanıtın

Hocam bkmexpress'ten kayıt olmam yeterli sanırım ?
Aynen doğrudur hocam.

Ödeme kısmına geçince artık online alışveriş sitelerinin neredeyse çoğunda var bu seçenek. Bunu seçince ödeme BKM onayı ile alınıyor.

@silvershadow

Sağolun hocam yarın sakin kafayla inceleyip üye olurum belki ileriki günlerde yardımlarınızla sipariş veririm gördüğüm bir kaç malzemeyi, sağolun.  :)

Hocalarım sipariş takip numarası diye bir numara var elimde ama bunu nereye yazıp kontrol etmeliyim. Mailde yönlendirilen sayfayı açıp giriyorum ama orada bir güvenlik kodu gibi bir şey var ama yazacak yer yok. Nette biraz bakındım. Kargo numarası olan herkesin numarasının başında RB, RG  gibi harfler var ama bende yok. 11 basamaklı bir sayı var sadece. Nasıl yapacağım konusunda yardımlarınıza açığım. :)

@yusuf

teşekkürler hocam. inşallah gelir. peki gelmezse ücret iadesi için ''açık anlaşmazlık'' yazan yerimi tıklayacağım.

nihayet sipariş verdiğim ürünler geldi. fırçalanmış paslanmaz çelik far anahtarı çerçevesi ve cam açma kontrol tuş çerçeveleri. yaklaşık 40 gün, biraz uzun oldu. niye gelmedi diye biraz panik yaptım haliyle. :)

2647_264726d7583539af66f9a2e29a6e80f4f441a9c4.jpg

Teşekkürler Orhan hocam.

İlk alışveriş olunca ve gecikince haliyle biraz panik yaptım. Yurt içi net üzerinden çok alışverişim oldu.

Havalar soğuk Ankarada. Biraz ısınsın montajlı halini paylaşırım.

Evet yine aynı stand. Dükkandan dışarı pek çıkamıyorum. Hayırlısıyla oğlum askerden gelene kadar.

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Small packet plus gibi bir kargo gönderim şekli var.. siz siz olun uzak durun :)

China Post Registered Air Mail buradan gelen ürünler ise 15-20 gün içerisinde elinize ulaşıyor.

Emrah dedi:
Small packet plus gibi bir kargo gönderim şekli var.. siz siz olun uzak durun :)

China Post Registered Air Mail buradan gelen ürünler ise 15-20 gün içerisinde elinize ulaşıyor.
siparişlerden biri China Post Ordinary Small Packet Plus olarak gönderilmiş. gelenlerde aynı tarihlerde sipariş vermiştim. hala bekliyorum. ne anlama geliyor bu. sipariş verirken ürün sayfasında China Post Registered Air Mail yazıyordu aslında.

@ft19 takip numaranız sadece rakamlardan oluşuyor değil mi ?

@Emrah

evet rakamlardan oluşuyor ve ptt yurtdışı gönderi sorgulamada hata veriyor.

Geri
Üst Alt