2. El araçta ayıplı ürün

1 hafta önce varta akü fiyatı sordum 1150 dediler

@brt06 evet sanayiler ve servisler hemen hemen o fiyatlarda satıyor. Ama araştırırsanız 800 TL'ye kadar satan yerler var.

@strayder doğrudur lastik değiştirdiğim yerde sormuştum fiyat olarak 1150 dediler diğer yerli marklara 800 civarı

Aklınızda olsun  alman grubu bir araç alıcaksanız o araca özel cihazlara bağlanarak aracı taratın olası arızaların çoğunu gösterir zaten . Bu arada üsteki arkadaşa kesinlikle katılıyorum dizel olucak diye canı alınmış araba almanın bir anlamı yok 1.2 temiz almak uzun vadede daha karlı olucaktır . Öbürünün tamirine vericeğiniz paraya benzin alırsınız .

dizel birazda eskiden gelen bir alışkanlık aynı durum biz aracı alırken de geçerliydi babam dizel ben benzin demiştim şimdi kendisi de benzinden memnun hele ki 1.0 tsi lar çıktıktan sonra vergi farkı yakıt farkını büyük ölçüde kapatıyor.

öncelikle  geçmiş olsun  mahkemeye versende  bi şey  çıkmaz abı,

Bende  2013 golf almıştım, acemiydim fazla incelememiş arabayı  10 bın tl  girmişti.  (arabanın  kavramısı, trigeri, devir daim, dısk balata ,amortisör vs.. hepsini değiştirmiştim)

canın sıkma  arabanı  full  ağır bakıma sok, bin 

MOTOR, ŞASE ,ŞANZIMAN  SAĞLAMSA SIKINTI YOK 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam öncelikle yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun, İkinci el ve biraz km yapmış bir araç alınca önce sanayiye gidip komple bir bakım yaptırmak gerekir. ne olursa olsun ikinci el araba da illaki eksik birşey oluyor.  

Mahkeme, şikayet çok uzun sürer ve sizi çok yorar. Aldığınız arabanın keyfini yaşayamazsınız, süreç sonunda arabanızdan da soğursunuz. arabanın eksiklerini servis dışında iyi bir yerde tamamlatın ve arabanın keyfine bakın hocam. Arabanın motor ve şasi sağlamsa diğerleri zaten belli bir ömrü olan ve değişecek parçalar. Siz değiştirirseniz kafanız daha rahat binersiniz arabaya

• Beğen
Tepkiler: SCC
Anlayamadığım bir konu var; normalde araba alınırken hep muhtelif masraflar için 8-10 bin ayrılır çünkü satacak adam arabasına masraf etmek istemez daha doğrusu arabanın bakımları tam yada baskı balatası yeni değişti diye kimse fazladan para vermek istemez, araç ölü fiyatına alınır ve 8-10 bin harcanarak kendine getirilir.

Bunu şunun için söylüyorum; bugüne kadar sattığım tüm araçlarımda herkes boya-değişen-tramer bilgisi sordu, bir kişi de çıkıp yahu şu arabanın yağı suyu nedir diye sormadı, burdan da anlaşıldığı üzere arabada boya değişen kaza vs yoksa gerisini çok kafaya takmayın, nihayetinde al-sat yapmıyorsanız problem olmaz bugün olmasa yarın bu parçalar yine değişecekti, siz baştan değiştirip temiz temiz binin bence, 1-2 ne koparıyorsanız koparın adamdan ama sakın sakın gel arabayı geri al demeyin, adam eğer piyasanın farkındaysa zaten kapınıza dayanırdı arabamı geri verin diye, çünkü sizden geri alsa 10-15 fazlasına aynı gün satar o arabayı.

ortada dolandırıcılıktan çok araç hakkında eksik bilgi verme var belkide size sorun gibi gelen şeyler satan kişi için problem değildi gittiği yere kadar gider kafasında arabaya binen birçok kişi var

hocam yaklaşık 1 aydır ben de kendime akü bakıyorum. Sanayide bir kaç yere sordum, servisler de hemen hemen yakın fiyatlar veriyor. Orjinal bayisinde bile 1100 liradan aşağı fiyat veren olmadı. Varta agm silver dynamic olan akü en ucuz eski aküyü alınca 800 TL'ye düştü. Bulabildiğim en ucuz akü buydu. Eğer karşı taraf ödemeyi kabul etmezse bana fiyat veren firmanın bilgilerini paylaşabilirim. Boşu boşuna 300 TL daha çıkmasın cebinizden.
Size Varta AGM akü için 800tl. fiyat veren firmaya vereceği akünün garanti belgesi üzerinde yazan seri no sunu isteyip akünün üretim tarihini sorgulatın çünkü 800 lira fiyat uygun gibi durasa da eski tarihli olma ihtimalı oldukça yüksek., elinde kalan bayat akü olma ihtimali oldukça fazla.. Akülerin raf ömrü 2 yıl olsa da 6 aydan eski akü almayın., çünkü 6 aydan fazla depoda bekleyen akünün., kullanılmadan önce şarj olması gerekir ama bunu hiç bir akücü kabul etmez., millete ucuz diye bayat akü satıyorlar.,

Daha 2 gün önce babamın aracına akü aldık., 500 e satan da vardı ama akünün üretim tarihini nedir diye sorduğumda bizde eski akü olmaz diye cevap veriyor., tamam o zaman ver seri no ‘yu sistemden sorgulatıcam diye direttiğimde söylene söylene bakıp verdi., Akü Ocak 2019 üretimi çıktı., dalga geçer gibi milleti enayi yerine koyuyorlar., gittim 80 lira fazla verdim Kasım 2019 üretimi aldım., diğer satan yerlere göre daha uyguna veriyor diye canınız yanmasın.!!

2013 1.6 dizel 114binde 113bin tl mi?? :O

Ekspertizin başlangıç paketinde yol testi yok mu? Eğer var ise 2 3 gün içinde gidip durumu bildirseydiniz eksper tarafından da bir tazminat alabilirdiniz belki. 7 yaşında arabaya yol testi yaptırmadan almamak lazım.

5.000TL az bi para değil fakat bence hiç uğraşmayın. Uğraştıkça canınız daha çok sıkılacak. Yukarıda yazıldığı gibi sarf malzemeleri dışarıda daha ucuza değiştirebilirsiniz.

Bende aracı alalım 3 hafta oldu. Sağ lastik balanssız yeni patladı demişti. Ekspertizde balon var dediler, yedek lasitğin durumu iyi olduğu için onla değiştirirm dedim. Değiştirmeye gittiğimde lastik yarık çıktı. Zaten genel olarak lastikler eskiydi o yüzden daha ikinci günde 2.000TL harcamak durumunda kaldım.

İkinci el araçta bu tür masraflar çıkabilir, fazla takılmayın.

@Erhan_tanr salıncakları alt takımı ve aküyü serviste yaptır zibizu indirimi var  yüzde 25 

aynı arabadan 2014 modeli var devridaim değiştirdim yüzde 25 indirim yaptılar dışarıdan ucuza geldi.

triger değiştirirken kesinlikle devri daimi de değiştir.sonra arıza yaparsa yeni işçilik parası ödersin

dışarıda yaptırınca ne kullandıkları belli değil garantisi yok serviste yaptırınca 2 yıl garantisi var

servis kurumsal firma muhatap olacak adam var.

arkada

@Erhan_tanr salıncakları alt takımı ve aküyü serviste yaptır zibizu indirimi var  yüzde 25 

aynı arabadan 2014 modeli var devridaim değiştirdim yüzde 25 indirim yaptılar dışarıdan ucuza geldi.

triger değiştirirken kesinlikle devri daimi de değiştir.sonra arıza yaparsa yeni işçilik parası ödersin

dışarıda yaptırınca ne kullandıkları belli değil garantisi yok serviste yaptırınca 2 yıl garantisi var

servis kurumsal firma muhatap olacak adam var.
arkadaş doğru soyluyor   ww servisinde yaptır  ağır bakımlarını , lastiklerde bitiktir, değiştir bence

( satan kişi satacağı için arabanın bakımlarını yaptırmımış,  iyi bakmamış hor  kullanmış belli) 

@Erhan_tanr 

2.el 6 yaşında araç alıyorsunuz. Detaylı ekspertiz yaptırmayıp, en ucuzuna kaçıyorsunuz. Sonra 1-2  yaşındaki araç kondisyonu bekliyorsunuz. 

Yarın amortisör patlasa. Eskimiş amortisörlü araç sattılar mı diyeceksiniz..

Sorunları biliyordu diyorsunuz da akünün biteceğini bilmesinin ölçüm yaptırmadığı sürece bilmesinin ihtimali yok.

Satın aldığınız kişi al-satçı muhtemelen, Aks başlarını emin olun o da bilmiyordur. 

Aydınlatmalar çoğu ekspertiz firmasında çoğu pakette var. Onların gözünden kaçmış olması imkansız. Belki sen autoya aldığın anda ampul patladı. Olamaz mı? 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt