2014 model 1.4tsi CXSA Motor rölantide titreme

yksksy

Yeni Üye
İsim
Ali
Arkadaşlar 2014 model 1.4 TSİ BMT motor DSG şanzumanlı aracımızın rolantideki titremesini şu ana kadar giderebilmiş değiliz. Araç yetkili serviste 5 gün kaldı. Özel servise gösterdim sonuç yok. Buji bobin vs bakıldı denendi olmadı. Bu konuyla ilgili başından geçen benzer bir olay var mı. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar 2014 model 1.4 TSİ BMT motor DSG şanzumanlı aracımızın rolantideki titremesini şu ana kadar giderebilmiş değiliz. Araç yetkili serviste 5 gün kaldı. Özel servise gösterdim sonuç yok. Buji bobin vs bakıldı denendi olmadı. Bu konuyla ilgili başından geçen benzer bir olay var mı. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Anlamadığım şey yetkili servis sorunu nasıl olurda bulup çözemez. Ne olursa olsun yetkili servis sorunu bulup  bir tespit yapıp çözmeli . Bence doğuşa şikayet falan yazın . Yetkili servisiniz arabamı yapamadı diye yazın . 

Dogus a soyleyelim kapatsinlar servisi yapmayi beceremiyorlarsa

Servis cozemedigi konularda merkezden destek almali gerekirse dışarıdan usta çağırıp yapmalı

Ama cimi yok adi ustunde yetkili servis yapacak

Bende de var ayni titreme, ayni model ayni motor :)  Bakalım ne çıkacak, merakla takipdeyim!?

Arıza kaydı vermesi için bir müddet kullanmamızı söyleyip aracımızı teslim ettiler. Bakalım bir kaç gün devirli ve performanslı sürüş yapıp tekrar götüreceğiz.

@CemK Arkadaşım inşallah en kısa sürede sonuç alırız. Neticeyi paylaşırsan çok ikrama geçecek.

@salcek çok teşekkür ederim arkadaşım. Bunların hepsine sırayla bakıcam..

Çok basit düşünerek yakıttan kaynaklı olacağını düşünüyorum. Aldığınız istasyonu değişin derim. Tanıdığımda B9 A4 1.4 Tfsi vardı ve rölantide araba hafif şekilde titriyordu, servis  yakıttandır demişti ve düzeldi. Basit olarak dediğimden başlayabilirsiniz, enjektör temizleyici de kullanabilirsiniz daha iyi olur.

Ben farkli yerlerden ve farkli firmalardan yakit alarak denedim ama bişey değişmedi maalesef.@salcek in tavsiyeleri denemek lazim, farkli yerlerde de hava kaçağı kaynakli olabilecegini okudum.

Aracin bakimini yaptirdim bu hafta, bujilerde değişti, belki duzelir diye umud ediyordum ama.bi değişiklik olmadi sarsintida.

Araci teslim ederken de soyledim ama anormal bisey fark etmedik dediler.

Sadece yag seperatorunde terleme var degisse iyi olur dediler ama titremeye bu sebep olmaz dediler.

Fakat nette baya eski bi yazida yag seperatorunun arabanin rolanti devrini ayarlamasinda sorun yaratabilecegi gibi bisey okudum, bu konuda bilgisi olan varmi acaba?

http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/yag-separatoru-nelere-neden-olabilir-t16354.0.html

Arac ısınınca titremenin azalmasi bana diger arkadaslarinda bahsettigi gibi, conta vs bi yerleden cok azda olsa hava kacagina maruz kaldigini dusundurtuyor acikcasi.

Seperatoru degistirtmedim maliyeti 440TL civari ama kafama da takildi acaba degistirtmelimiyim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt