Akü kodlama, startstop, elektrik sorunları

Aracın 2013, akün ilk akümü üzerinde ki? Benim akü 2012 üretimdi şimdiye kadar dayanması mücizeydi, ama yinede arada starstop devreye giriyordu, sıfır varta akü taktık hiç girmedi. İki hafta oldu. 
Evet ilk akü idi haziranda değiştim 6 sene çok iyi gitti

@Kysr038 peki bizim startstop neden devreye girmiyor ki anlayamıyorum

@Kysr038 peki bizim startstop neden devreye girmiyor ki anlayamıyorum
Dediğiniz gibi

1. Ya akım çeken hatalı bir eklentimiz var

2. Ya akümüz tam şarj olmuyor kısa mesafe kullandığımız için. 

3. Ya da kodlama olmaması aracın aküyü tam şarj etmemesine sebep oluyor.

@Kysr038 

Bu videoda ne anlatıyor acaba, kodlamayı telefonla yaptı 

Arkadaşlar Eski akümü taktım araca üç gün önce ve bugün startstop arada da olsa çok defa çalıştı. Yeni aküde hiç çalışmamıştı. Şimdi sorun yeni aküde miymiş acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar Eski akümü taktım araca üç gün önce ve bugün startstop arada da olsa çok defa çalıştı. Yeni aküde hiç çalışmamıştı. Şimdi sorun yeni aküde miymiş acaba?
Hocam bıraksanız şarj etseler onu tam kapasiteye kadar. Belki rafta durduğu için kapasitesi düşmüş olabilir. Eğer öyle çözülürse ben de yapacağım. Tek sorunum eski akü yok ben de.

Ancak birşey daha dikkatimi çekti hava 4 derece nin üstünde iken startstop devreye giriyor, ama hava sıcaklığı 4 ve altına düştüğünde devreye girmiyor. Akünün soğukta daha çabuk deşarj olacağını hesaplayıp riske girmek istemiyor gibi geldi bana. Yine de aküyü tam dolduramadığım için de yapabilir diye tahmin ediyorum 

Bu arada videoyu tam çözemedim ingilizcem çok iyi değil 😂 kodlama işini de hiç bilmiyorum öğrenmek istiyorum ama kablo+vakit+şarjı bitmeyen laptop 3 lüsü lazım, 3 ü de bende yok 

hocam orijinal akü EFB'dir, yeni aldığınız akü de EFB mi ? 

eğer AGM aldıysanız start stop devreye girmez

@DoğanARABACI @murat28 eski aküm agm idi yeniside varta agm, yetkili bayisinden aldım serviste taktırdım. Üç hafta kullandık startstop devreye girmedi. Bir kaç gün önce eski akümü tekrar taktım ve dün startstop çalıştı. 

Geçen tanıdığımın Q7 sinin aküsünü değiştirdik. Yeni akü vartaydı akü servisten alınmadığı için vcdsteki kodlar yoktu . Varta genel merkezini arayarak kodlama yapacağımı bem koduna ihtiyacım olduğunu belirtip aküyü kodladım . Kodlamadan önce araba oldukça fazla hata veriyordu otomatik vites seçicisine kadar hata vardı . Kodlamadan sonra tüm hatalar düzeldi . 

Bu arada aküyü taktıktan sonra akü değişiminden sonra olan hataları silmiştim .  

Geçen tanıdığımın Q7 sinin aküsünü değiştirdik. Yeni akü vartaydı akü servisten alınmadığı için vcdsteki kodlar yoktu . Varta genel merkezini arayarak kodlama yapacağımı bem koduna ihtiyacım olduğunu belirtip aküyü kodladım . Kodlamadan önce araba oldukça fazla hata veriyordu otomatik vites seçicisine kadar hata vardı . Kodlamadan sonra tüm hatalar düzeldi . 
Yani demek istediğiniz varta genel merkez size bem kodunu verdi öyle mi..? Karat güç firmasını mı aradınız..?

@mbonat hocam sizede bir kod verdiler dimi varta genel merkezinden. Üzerindeki koda ilaveten. Peki kodlama kolay oldumu eski kodla olmuyordu.

Geri
Üst Alt