Golf 8 test sürüşü ve detaylı inceleme videosu!

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Arkadaşlar test sürüşü ve detaylı inceleme geldi

Moderatör tarafında düzenlendi:
E tsi kavramıda güzel olmuş e golfe hazırlık sanırım .Yalnız dizel seçenek artık  hiç yok .

E tsi falan hikaye yüksek hızla 100 km gitti ort, 7.2lt yakan bir golf🤔 şehir içinde 9 lt. şağı inmez

Golf 8'i ben hiç beğenmedim. Var mı beğenen? Jantları berbat, renkleri çok sınırlı ve zevksiz. Nerede avatarımdaki golf nerede şimdiki Golf. Dağ fare doğurdu

Yeni fiyatlar,

Golf 190bin

Life 210

Style 230 olur

Rline 250 olur.

Sıraya girenleri izlemek büyük zevk.

E tsi kavramıda güzel olmuş e golfe hazırlık sanırım .Yalnız dizel seçenek artık  hiç yok .
E-Golf üretimden kalktı, tam elektrikli model almak isteyenleri ID3 modeline yönledirecekler...

VW bence golf 8 'i bize göre ayarlamış. Özel vag sersislerinde montaj için zaman kaybetme diyor, aracı dolu donanım (kaput desteği çubuk ama) gönderiyor. Servislerde ben montaj yapamam edemem demeyecek para verirseniz hemen açalım diyecek.

Örneğin; Araç üstünde IQ Light LED matrix farlarla gelecek ama uzun far assist özelliği kapalı olacak. Direksiyon'da şerit takip özelliği olacak ama kapalı gelecek. Araçta park asist için sensörler konulu olacak ama park asist kapalı olacak. Sonra opsiyonlar serviste nasıl apple car play sertifika olayındaki gibi açılacak.

Üstünde olan özellik için ekstra para vererek açtırma 2. el alanlara ve VW'ya yarar.

@bf417 fiyatlardan hakkında bilgi mi aldınız yoksa tahmini mi yazdınız?

Çok güzel ve teknolojik olmuş yeni golf.

Fiyat illa ki yüksek çıkacaktır ülkemizde.

Bence de fiyatlar yüksek olucak. Bu fiyat bandında Golf 7 kadar satacağını zannetmiyorum ikinci el 5.000 KM.kadar premium tercih sebebi olabilir. Yeni A3 (Satışa ciktikdan sonra)  / Yeni Bmw1  /  Yeni Mercedes A serileri . Tahminimce 10.000 / 15.000 TL ancak fark olur diye düşünüyorum. DSG nin ZF e dönmesini tercih ederdim. Bu ayrıntı bile tercihi büyük ölçüde etkiler kanaatindeyim. 

Çok güzel olmuş Golf. Araba alacak olsam ilk seçenek olur.
Burada beğenmeyen kim varsa Golf 8 alacak eminim :))

Bana en cok aracin boyutlarinin degismemesi garip geldi, kardesi polo bile neredeyse Golf boyutlarina gelmisken, yeni clio 208 gibi hb rakipler geliyorken boyutlarinin artirilmamasi ozellikle bagaj hacminin ayni kalmasi garip olmus.

dunyada trend suv iken hb golfe kim o paralari verecek gorecegiz bakalim.

Teknolojik yapıyoruz ayağına fiziksel tuşları tamamen kaldırmışlar, tasarruf etmişler fakat kullanım kolaylığını kaybetmiş. Golf'ü kullanan çok geniş bir kitle var, 60 yaşında adam da 20 yaşındaki genç de Golf kullanıyordu. Bu kadar teknolojik olması üst yaşlardaki kitlenin hoşuna gitmeyebilir ülkemizde. 

Ayrıca orta konsolun hali ne öyle? Küçük çocuk pipisi gibi joystick bir vites kumandası komik durmuş. 
Bardaklıkları kapatan sürgülü kapak nerde? Ondan bile kısmışlar. Kaputun çubukla tutturulmasına söylenecek söz yok.

Yeni ızgara bölümünden dolayı ön tasarımı sevemedim. Arkaya doğru uzanan tasarımsal detaylar ise epey hoş göründü gözüme.

Ne diyelim, yolu açık olsun :)

Dizel gelmiyeceğini daha önce de söylemiştim., şimdi de kesinleşmiş oldu  bu büyük bir dezavantaj olacak., Rakiplerinin elini güçlendirdiler., Yeni bmw 1 serisi, Mercedes A serisi çok iddalı  geldi bu şartlar altında işi çok zor..

Geri
Üst Alt