Yeni Golf 8 Portekiz'de Test sürüşü

sasc

Üye
İsim
C. salih
merhaba dostlar, yeni golf 8'in portekize giderek test sürüşünü gerçekleştiren kişiyi kutluyorum

az biraz bilgi sahibi olduk. İzlediğim videoda gözlemler ;

1- Golf artık dizel araç üretmeyecek

2-Fiziksel temaslı tuş çok az, her şey hassas ve dokunmatik

3-Tüm seçenekleri benzinli ve çok az da olsa elektrikli motor destekli

4-tüm versiyonlarda led aydınlatma grubu var

5-sis farlarını hiçbir donanımda yok

6-keylessgo tüm donanımda var

7-tüm donanım da sabit olan hayalet gösterge sanırım halen active info display adıyla geçiyor

8-Kaput'ta gerçekten amortisör yok çubuklu :(

vs diye liste uzuyor 

ilgili link 

@sasc Bunu seyrettim bugün, bu arkadas en güzel araba testi yapan kisi türkyede, yalniz eylül gibi gelecek yeni kasa dedi, 9.ayi bekler mi? yoksa dogus oto tadimlik getirir mi? Golf 7'de nasil oldu bilen arkadaslar aydinatirsa güzel olur

@sasc Golf dizel üretecek ama türkiyeye gelmiyor vergiden dolayi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracin ici fena durmuyor yine belki goz alisir ama dis tasarim uzak dogu esintilerine sahip hic ilgi cekici durmuyor bence

@krym kesinlikle bu adamı bende beğeniyorum mütevazı geliyor bana hep. doğuş eylülden önce getireceğini hiç sanmıyorum büyük ihtimal ellerinde çok fazla 7.5 var gibi geliyor bana, yılbaşından sonra 20 bin üstüne koyup satmaya çalışırlar gibi geliyor. evet 2.0 motor seçeneği yanlış hatırlamıyorsam 7.5 da vardı ancak malum ülkedeki vergi den dolayı getirmiyorlardı golf 8 de aynısı olacak 

VW demek dizel TDi demektir. Dizelden vazgeçerse büyük kayıp olur.

1.6 Dizel gelmeyecegini daha once soylemistim. Kesin gelir dediler ama dizel golf artik 7.5 kasa ile bitmistir.

bunu a3 ler de de yapmaya başlamış 1.5 tfsi gelecekmiş 1.0 benzin ve 1.6 dizel gelmeyecekmiş

ben öncelikli olarak geçen 2017 den beri üretimi başlayan 1.5 motorları satamadılar.çünkü fiyatlar 1.6 tdi ile yakın dı bu yüzden 1.0 lar daha çok sattı. ve ellerinde kalan 1.5 benzinli motorları bu şekilde eritecekler belki 2020 de gelmez ama 2021 de gelir dizeller yoksa satışlar yarı yarıya kayar.TR henüz dizelsizliğe hazır değil.çoğu insan ya düzük motorlu benzinli(ucuz olduğundan) yada tüplü araca biniyor. yada dizele...malum sitede bile 10 aracın 7 si dizel kalan 3 araç diğer olarak sıralanıyor..satış politikaları hep son tüketiciyi üzüyor zaten TR'de pazar daha da küçülüp reno,fiat,toyotaya kayabilir,

@chemdemir net bir bilgi olmamakla birlikte butun marka ve araclarda dizelden  vazgilecegi hakkinda bilgi almistim. Ne kadar dogru tartisilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@arfkync kesinlikle bir anda dizel üretmiyeceğiz, artık yok falan derlerse satışlar yarı yarıya düşer. ben mesela sıfır aldım dizel baktım sadece benzinli fiyat bile sormadım. Eğer dizel olmasaydı başka marka ve model bakardım

Konjektör artık elektrikli kısma kayıyor. Çoğu avrupalı firmalar 2025 2030 aralığında dizel üretimini bitiren anlaşma yaptılar diye biliyorum. Zaten japonlar dizel teknolojiye hep uzaklar ki artık dizel yerine elektrikli üretiyorlar 

• Beğen
Tepkiler: SCC
Dizel avrupada bitti desek yeridir. Amerika da zaten yüksek hacimli benzinli araçlar mevcut. Emisyon,çevre ve teknolojik atılımlar sonucunda  otomotiv üreticileri benzinli ve elektirikli araç üretimine başladı. Türkiye için de bu böyle olacak mecburen. 

• Beğen
Tepkiler: SCC

Vw.de   web sayfasına bilgiler gelmiş?

27.510 € giris fiyatı ? 

Mk8 Yeni jantları ve isimleri

16 inc NORFOLK 

17 inc VENTURA

18 İnc BERGAMO

18 inc DALLAS

APP CONNECT denen olayı giriş donanımdan itibarenv standart yapmıslar.... (Yani buna halen + para isteselerdi yuhh denirdi)

Screenshot_20191208-010347.png

IMG_20191208_010127.png

Screenshot_20191208-005930.png

IMG_20191208_010039.png

Geri
Üst Alt