Golf konusunda uzman görüşe ve tavsiyeye ihtiyacım var araç alacağım yardım

pasakeyfim

Yeni Üye
İsim
mehmet
Arkadaşlar öncelikle merhaba yaklaşık 3 haftadır yoğun bir şekilde golf bakıyorum biraz arada kaldım özellikleri bilmediğimden dolayı ;

2017 model golf highline mı ( cam tavansız ) yoksa 2018 model comfortline mı fiyatları aşağı yukarı aynı comfortun km si 20.000 highline nın 40.000

ve ekstradan 2017 2018 ve 2019 modelleri arasında comfortline için konuşuyorum ne gibi farklılık var ben anlıyamadım.

golf 7.5 olarak geçiyor çünkü hepsi onu da ayrımını söylerseniz çok memnun olurum.çünkü yine aynı fiyatlarda 2017  2.000 km de golf comfortline var.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

söylediğim araçların hepsi 1.6 tdi dizel otomatik

Moderatör tarafında düzenlendi:
Makyajlı kasa 2017 itibariyle üretilmeye başlandı fakat 2017 ilk aylarına kadar makyajsız kasa üretimi de oldu. Bu yüzden özellikle Comfortline paketli 2017 model Golf 7’lere rastlamak mümkün. 
Golf’te en çok tercih edilen kombinasyon dsg+cam tavandır. Dsg yani yarı otomatik araç alırken önceliğiniz yetkili servis bakımlı olmasıdır. Yetkili servis bakımlı olması sayesinde herhangi bir sorunda iyi niyet garantisi kapsamında size çıkartılacak normale göre oldukça uygun olacaktır. 

ahmet bey teşekkür ediyorum cevabını için şimdi söylediğim tüm araçlar 115 beygir galiba makyajlı diye tabir edilen araç bunlar. benim anlamadığım mesela 2017 model 115 beygir golf 7.5 makyajlı ile 2018 model 115 beygir golf 7.5 arasındaki fark. ya da 2019 model 115 beygir golf 7.5 arasındaki fark.

yani 1 sene sonra çıkan modelde ne değişik.hepsi dsg li cam tavanlı olunca benim biraz bütçemi aşıyor ama alacağım araçların hepsi servis garantili

yani kısacası mesela 2017 model golf 1.6 tdi bluemotion comfortline golf 7.5 ile 2018 model golf 1.6 tdi bluemotion comfortine golf 7.5 arasındaki fark nedir. 1 yıl sonra üretilmiş birisi ikiside makyajlı

sen beğendiğin araçları bir göster bakayım. Belki benim de bakıp vazgeçtiğim araç olabilir. çok el değiştirmiş arabadan uzak dur. 1. veya 2. sahibinden bulursan kaçırma.

@pasakeyfim bir fark yok hocam ikisi de golf 7.5 ancak bütçeniz yetiyorsa bana göre highline alın eğer aşıyorsa temiz golf 7 highline de olabilir

@pasakeyfim aralarinda normal sartlarda bir fark olmamasi lazim, sadece 2017'de koltuk alti cekmecesi vardi, 2018'de kaldirdilar, 2019'da dvd sürücüsünü kaldirdilar, 2020'de kaput amortisörünü kaldirdilar, 2021'de.....

Ayni donanim aracalarda bir fark olmaz, tavsiyem olabildigince düsük kmli arac alin

Benim aracım 2015 model,highline 150 bg, galerideki yeni araçlarla mukayese ettiğimde orijinal janttaki yedek lastiğin ve torpido anahtarının yeni araçlarda olmadığını gördüm. Bunlar benim gördüklerim kanımca modeller genclestikce üretici en azından malzemeden eksiltmeye çalışmış. O yüzden daha yeni golflerin daha donanımlı olduğunu düşünmüyorum. 

comfotline'ların halojen farları gece çok mu kötü görünüyor, highline farlarına göre?

En düzgün olan Cam tavanlı Highline olanını alın isterse 2013 olsun.

merhaba, eğer mümkense malum siteden bakıyorsanız link paylaşmanız daha sağlıklı olur ; çünkü örneğin 2017 highline araçlarda bazen çift j led farlar, acc vs gibi özelikler oluyor. yani gündüz sürüş farları çift j yada comfortline da ışık paketi, yağmur sensörü paketleri var mı, media nası orjinal 7 inç mi yadal sonradan mı yaptırılmış veya bayiden çıkmadan 8 inç media mı alınmış vs. gibi çok detay var. o yüzden link varsa eğer paylaşırsanız yorumlar daha sağlıklı olur. 

merhaba, eğer mümkense malum siteden bakıyorsanız link paylaşmanız daha sağlıklı olur ; çünkü örneğin 2017 highline araçlarda bazen çift j led farlar, acc vs gibi özelikler oluyor. yani gündüz sürüş farları çift j yada comfortline da ışık paketi, yağmur sensörü paketleri var mı, media nası orjinal 7 inç mi yadal sonradan mı yaptırılmış veya bayiden çıkmadan 8 inç media mı alınmış vs. gibi çok detay var. o yüzden link varsa eğer paylaşırsanız yorumlar daha sağlıklı olur. 
Bencede somut olarak tercihlerinizi görecek olursak daha sağlıklı seçim yapmanız için tavsiyelerde bulunabiliriz. 

Geri
Üst Alt