2020 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Ücretleri

Ben sıfır araç alırken bi o kadar eden çakarlı siyah passatlardan hediye alıyorum ya devlet babaya ?? Ne saflık?

Bazen trafikte aynadan görüyorum çakarları yakmış geliyorlar... Emir kipi /azarlama kıvamında yolu boşalt / kenara kay / gerekirse şarampole düş....

Yavvv parasını benim ödediğim bu siyah passatlara arkadan bakıp kalıyorum...

Artık yan masaya kavun karpuz göndermem / ısmarlamam ....

Yan masadan gönderdiler hikayesi yani ?

Ötv engellli  vs raporum olmadan bir daha aslaaaa sıfır araç almam....

Zamm oranı 22 küsür değil 12 olarak tekrar belirlenmiştir. Kaynak: İHA

Evet geçen sene olduğu gibi yğksektrn gösterilip biraz daha düşük ama yine de fazla bir oran olarak belirlendi. 

Konuyu güncelleriz. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
–– 2020 Yılında Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarlarına Uygulanacak Yeniden Değerleme Oranının Belirlenmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 1839)

Resmi Gazetede yayımlandı bugün. % 12 yeniden değerleme oranı  :|

Moderatör tarafında düzenlendi:
–– 2020 Yılında Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarlarına Uygulanacak Yeniden Değerleme Oranının Belirlenmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 1839)

Resmi Gazetede yayımlandı bugün. % 12 yeniden değerleme oranı  :|
Önce eşeği kaybettirip sonra buldurcaklar demiştim :)

Ben hep 250TL ' lık alıyorum zaten  :D

Not: İroni İçerir.. (Durmak Yok Türkiye'm.. Uyumaya Devam,  Hedef 2023)

• Beğen
Tepkiler: SCC
ozaman bende güncelliyim, 1.0tsi haracimiz 1060 lira

TDI :D 2015 lira haraciniz, biz bu fark ile 3 depo benzin aliriz, 2500km süreriz :p

Geçen ay enflasyonu %10 küsür açıklayıp %22 ler den bahsetmek ayıp oluyordu...(heleki 2018 e girerken %40 açıklayıp %20  lere tavvv ettirmeleri tam fiyaskoydu

2018 de ilk başta %40 olarak açıklanan link

https://www.internethaber.com/basbakan-yildirimdan-yuzde-40-mtv-zammi-elestirilerine-yanit-1811329h.htm

%12 iyidir....

En azından dalga geçmemektir...

Milleti hıyar yerine koymamışlar!

Aynaya bakıp salak değiliz diyebiliriz

En azından MTV konusunda
@Savatage  bu yıl herşeye yapılan zamlar %20-%27 arası... asgeri ücretle çalışanların maaşlarına da bu yüzde de zam yaparlar umarım... zam yapılmadık herhalde bir şey kalmadı onları da sevindirsinler zaten yapılan her zammın karşılığı bize dönüyor...

Geri
Üst Alt