2019 yıl sonu araç kampanyaları ve bayilerden alınan fiyatlar

@AhmetCakmak 1.0tsi dsg istanbul sehir ici 6.5 lt (Beylikdüzü-Maslak), sehir disi 5 ortalama tuturabiliyorum, sehirdisinda 5lt altinida görmüslügüm var. Yaz bittiginden buyana günlük 5-6km sürüyorum (ev-ofis) ortalama 9lt. (Ortlama sürat 15km/H, bisiklet alsam diyorum). Güzergaha göre fark ediyor ama yilda 20bin km üstü sürülmüyorsa dizel almak cok hesapli degil.

@AhmetCakmak 1.0tsi dsg istanbul sehir ici 6.5 lt (Beylikdüzü-Maslak), sehir disi 5 ortalama tuturabiliyorum, sehirdisinda 5lt altinida görmüslügüm var. Yaz bittiginden buyana günlük 5-6km sürüyorum (ev-ofis) ortalama 9lt. (Ortlama sürat 15km/H, bisiklet alsam diyorum). Güzergaha göre fark ediyor ama yilda 20bin km üstü sürülmüyorsa dizel almak cok hesapli degil.
Hocam yılda 250 gün işe gitseniz, eğer işe git gel günde 6 km desek, yılda 1500 km niz var iş için. Dediğiniz gibi 9 lt ortalamayla toplam 135 litre yakarsınız. Bu da yılda 945 tl yakıt masrafı eder. 1 yıllık yakıt masrafınızla ikinci el güzel bir bisiklet alabilirsiniz ve bahsettiğiniz mesafe dünya çapında en ideal görülen ev - iş mesafesi, çok şanslısınız :)  Ben 1.5 yıl boyunca git gel günde 64 km gittim bisikletle :))

Yaptığım yakıt tasarrufunu varın siz hesap edin. + şirketin servisini kullanmadığım için yol destek parası da alıyordum. 

Hatta abartıp size aracı da sattıralım. Yıllık vergi, bakım ve sigorta masrafları da cebinizde kalsın. Uzun mesafe tatillerde vs kiralayın keyfinize bakın :)  Eşim şehiriçinde git gel için kullanmasa direkt yapacağım olay bu olur.

Çünkü maalesef Türkiyede araç gün geçtikçe lüksün de lüksü olmaya başladı...

@SCC Vallahi öyle, yurtdisinda bisiklet kullaniyordum, ama malesef ülkemizde bisiklet icin ne yol var, nede saygi. Genede katlanir bisiklet almayi düsünüyorum. Kapali otoparkim var hem evde hemde ofiste, ikisinede girer cikarken sorun yasiyorum, adam geliyor girisin ortasina arabasini park edip gidiyor, veya cikarken köse basina yasakli yere park ediyor manevra yapamiyoruz, trafik hadi neysede insanlarin bu cahilligi ve saygisizligi beni delirtiyor. Istanbuldan kacis planlarim var hayirlisiyla :)

Hocam yılda 250 gün işe gitseniz, eğer işe git gel günde 6 km desek, yılda 1500 km niz var iş için. Dediğiniz gibi 9 lt ortalamayla toplam 135 litre yakarsınız. Bu da yılda 945 tl yakıt masrafı eder. 1 yıllık yakıt masrafınızla ikinci el güzel bir bisiklet alabilirsiniz ve bahsettiğiniz mesafe dünya çapında en ideal görülen ev - iş mesafesi, çok şanslısınız :)  Ben 1.5 yıl boyunca git gel günde 64 km gittim bisikletle :))

Yaptığım yakıt tasarrufunu varın siz hesap edin. + şirketin servisini kullanmadığım için yol destek parası da alıyordum. 

Hatta abartıp size aracı da sattıralım. Yıllık vergi, bakım ve sigorta masrafları da cebinizde kalsın. Uzun mesafe tatillerde vs kiralayın keyfinize bakın :)  Eşim şehiriçinde git gel için kullanmasa direkt yapacağım olay bu olur.

Çünkü maalesef Türkiyede araç gün geçtikçe lüksün de lüksü olmaya başladı...
Bu hesabın sonu yok tıpkı kefenin cebinin olmaması gibi😬 para kazanıyorsak bir kısmı da harcanmalı diye düşünüyorum hayırlı kayınpeder olmaya gerek yok 😂 km başı 20 ila 25 kuruş arası daha uygun gidiyorum 1 km de gitsem 25 kuruş 10 bin gitsem de 25 kuruş dizeli 10 bin pahalı aldım 8 bin pahalı satarım, gerisi yakıt tüketimi göstergesine bakmadan depoyu fulleyip gezme zevki

@bf417 Hocam haklisinda, Hangi yollarda harciyacagiz o paralari, yakalim benzinleri ama acikcasi yol yokki gidelim, almanyada yillarca araba sürdüm, inanin her anindan zevk aliyordum, istanbula kesin dönüs yaptim, belli birsüre metrobüsle idare ettim, baktim olmadi, araba aldim, simdi arabayi kullanmamak icin bahane ariyorum,  2018 yilinda 6 bin km yapmisim, 3 bini tatil, 2019 yilindayiz, tatil geride kaldi 3900km'de arac :)

• Beğen
Tepkiler: SCC
1.5 TSI DSG Comfortline Tiguan var

Güzel fiyata verecekler 

@SCC Vallahi öyle, yurtdisinda bisiklet kullaniyordum, ama malesef ülkemizde bisiklet icin ne yol var, nede saygi. Genede katlanir bisiklet almayi düsünüyorum. Kapali otoparkim var hem evde hemde ofiste, ikisinede girer cikarken sorun yasiyorum, adam geliyor girisin ortasina arabasini park edip gidiyor, veya cikarken köse basina yasakli yere park ediyor manevra yapamiyoruz, trafik hadi neysede insanlarin bu cahilligi ve saygisizligi beni delirtiyor. Istanbuldan kacis planlarim var hayirlisiyla :)
Hep çok merak ettiğim konulardan biridir., almanya’da ayının biri gelip kişiye özel şahsi garajın çıkışına aracı park edip gitse, orada işler nasıl işler, polis ilgilenir mi neler yaşanır.. 

Aslında Türkiye’de bir Alman Polis diye bir komedi filmi yapsalar tutar mı tutar..

5 ay önce Ötv indiriminde 50 bin faizsiz kredi kullanarak 150 ye alınan arabayı dün 179 a sattık.

Varsa yıl sonuna kadar uygun fiyatlı sıfır alacağız.

@forzaGilles Hemen cektirirler, ama hayatimda hic görmedim, insanlarda korkudan daha cok, saygi var, utanma var.

Birkeresinde türkiyeden yeni gelen arkadas, evimizin önündeki engelli park yerine park etti, uyardim, birsey olmaz dedi, sabah arabasinda cezayi gördü :)

Saygi var korkudan daha cok, bizde ne korku ne saygi var malesef

En son 1.0 TSI.midline manuel arac alan kaça aldı acaba 1.6 TDI aracımı satım sıfırlamak.istiyorum 

cam tavansız beyaz 1.5 tsi act dsg comfortline tiguan 208-210 civarı satılmakta. bayiler istediklerine dehşet iskontolar sağlayabiliyorlar. elde edeceğiniz fark ile ilk etapta geri görüş kamerası taktırmanız o boyutta bir araç için çok faydalı olacaktır. bir de iskontonuz yüksek ise aradaki fark ile acc, lane assistte taktırdınız mı sözüm ona  ömürlük araç olur tiguan 

Geri
Üst Alt