2019 yıl sonu araç kampanyaları ve bayilerden alınan fiyatlar

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Selamlar.

Aslında bayilerden alınan fiyatlar için konumuz var ama takip etmesi bazen zorlaştığı için yıl sonuna özel yeni konu açmak iyi olacaktır diye düşündüm. 

Bu konu başlığı altında araç marka ve modeli farketmeksizin araç kampanyalarını ve bayilerden aldığımız fiyatları paylaşabiliriz.

Dipnot: VW'de ve diğer markalarda gördüğümüz kadarıyla çoğu marka stokları bitirdiği için sıfır araç sayısı az ve kampanyaları da sonlandırdılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selam,kampanyayı geçin Doğuş Oto grubunda doğru dürüst satılacak araç yok diyorlar.

Golf yok

Tiguan yok

Passat yok

A3 sportback yok

Q3 hiç gelmedi

Geçen sene araç satmak için neler yapıyorlardı,bu gün satacak araç yok.

Planlama hatası mı,başka bir sebebi mi var,bilemedim?

Selam,kampanyayı geçin Doğuş Oto grubunda doğru dürüst satılacak araç yok diyorlar.

Golf yok

Tiguan yok

Passat yok

A3 sportback yok

Q3 hiç gelmedi

Geçen sene araç satmak için neler yapıyorlardı,bu gün satacak araç yok.

Planlama hatası mı,başka bir sebebi mi var,bilemedim?
geçen sene döviz krizinde ağızları çok pis yandı, elde siparişler depolarda araçlar kaldı aylarca. bu sene yoğurdu fazla üflediler, ötv indirimi bitmesi sonrası bile talebin bu kadar olabileceğini tahmin edemediler.

Doğuş şimdiye kadar tok satıcı profilini bir kere bozdu 2018 ağustos - 2019 ortasına kadar. bir daha da bu duruma düşmek istemiyor gibi geliyor bana.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dediğinize hak veriyorum ama siparişlerin kapalı olmasına ne dersiniz?

2015 yılında Haziran başında golf yazıldım,Ağustos başında teslim aldım.

Şu an sipariş tahtaları kapalı.

kasıtlı piyasaya araç sürmüyorlar. Talep çok, arz ise az olunca fiyatlar yükseliyor. 70li yıllarda bilerek yapılan tüp kuyrukları gibi.

Bırakın almayı içine bakmaya test sürüşü yapmaya araç yok diyorlar.

Bugün honda bayiyi aradım Civic 1,5 sedan  bayide yok , Hrv var ellerinde o da 200bin lira , 

Seat ta 1.5 -dsg leon var , onlarda 162-164bin gibi exell. donanım

T-roc bazı bayilerde var sanırım 185bin e veriyorlarmış  .

Qashqai de 1,3 otomatik 205bin fiyat aldım 

Opel astra benzin otomatik en son 155 lerde satmışlar fakat şu an araç yok . 

Son bir haftada edindiğim bilgiler .. 

@Gökhan epey araştırmışsınız yıl sonu araba arayanlar için faydalı olabilir

Anladığım kadarı ile bayilerde sıfır araç olmaması ikinci elleride etkilemiş durumda, 1 ay önce aldığım fiyattan kendi aracımı araştırdığımda 1 aylık bir süre için 6-7 bin civarı fiyat farkı var.

Selamlar, 4-5 bayiyi aramama rağmen 1.6 tdi golfe bir türlü ulaşamadığım bir durumdur. 

Ya gerçekten araç getirmiyolar ve satmıyorlar,

ya da kriz sadece beni vurmuş gibi gözüküyor :)

@XANTHİ Selamlar, Onu duymuştum hocam ben 2019 lardan bahsediyordum geçtiğimiz ay baya bir aramıştım da her bayiiden yok cevabı aldım.

Tdı leona kayabilir diye düşünúyorum.

Yenilenmiş led far,kaput amortisörlü,sürgülü bardaklıklı dizel otom. Leon karşısında golf ne yapabilir.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt