2019 Passat Geyik Testi - 2.0 TDI 4Motion

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
2019 yılında makyajlanan Passat'ın 2.0 tdi 4motion versiyonunun geyik testi. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dün gece izledim ben de bunu. Bir de 7'lisini çekseler :)  Yorumlara yazdım.

Bu test gercekci degil bence , arac ve test gercekci olsada su anki piyasada bu passattin satma ihtimalini cok dusuk goruyorum yeni bmw3 serisi audi a4 neredeyse bu araclarla ayni fiyat.

Bu test gercekci degil bence , arac ve test gercekci olsada su anki piyasada bu passattin satma ihtimalini cok dusuk goruyorum yeni bmw3 serisi audi a4 neredeyse bu araclarla ayni fiyat.
Hocam 4motion ve 2.0 tdi faktörü var. Yoksa normal Passat zaten böyle tepki vermez, videoda da söylüyor. Passat'ın bu versiyonu herkese satılsın diye hedeflediklerini sanmıyorum. Mesela ben de bu paralara bu arabayı almam ama Passat tutkunu olan adam alır. :)

@AhmetCakmak kesinlikle hocam test dogru zaten sorun yok ama piyasaya hitap eden bir versiyona yapilsa daha iyi olurdu bence :)

Geçen sene aynı motor şanzıman arteon almıştık sıfır olarak 320 bine güzel keyifli araç cidden. Bizde launch control vardı hatta sürekli yapmaktan sanırım daha 1500 km'deyken arka sağ amortisör değişti garantiden :)

_DSC0199.JPG

@ZITIPAŞA fiyat olarak aynı olabilir ama segment olarak passattan küçük arabalar 3 serisi ve a4. Passatı 5 serisi ve a6 ile kıyaslamak daha doğru olacaktır o zaman fiyat farkı daha net anlaşılacaktır. Kısacası aynı dolulukta passat ayarında bir alman almak neredeyse imkansız ( mercedes,bmw.audi)

Passat'ı 5 Serisi ve A6 ile kıyaslamak komik olur. Passat D segmenti iken diğerleri E segmenti. Hatta Passat'ı 3 Serisi ve A4 ile de aynı sınıfa sokamayız zira onlar premium.

@Alkantra segmentleri hacim olarak kıyasladığımız zaman bu araçlar 5 serisi ve a6 dır. Zaten kalite olarak kıyaslayamadığımız için aralarında ki fark 100 bin liraları bulmaktadır yani passatın ederi pahalı olabilir ancak diğer araçları alırken de hatırı sayılır bir fark verileceği unutulmamalıdır.

@Alkantra segmentleri hacim olarak kıyasladığımız zaman bu araçlar 5 serisi ve a6 dır. Zaten kalite olarak kıyaslayamadığımız için aralarında ki fark 100 bin liraları bulmaktadır yani passatın ederi pahalı olabilir ancak diğer araçları alırken de hatırı sayılır bir fark verileceği unutulmamalıdır.
Siz karşılaştırabilirsiniz de ben kıyas etmem. İngilizler tasarımları benzediği için Suzuki Jimny ile G Serisi'ni karşılaştırıyolar, bu onun gibi bir şey.

Siz karşılaştırabilirsiniz de ben kıyas etmem. İngilizler tasarımları benzediği için Suzuki Jimny ile G Serisi'ni karşılaştırıyolar, bu onun gibi bir şey.
zaten bende hacim haricinde kalite olarak diğer araçların passattan üstün olduğunu söyledim kalite vs olarak bu modeller daha ileride passata pahalı derken diğer modellerinde sunduğunu kalitenin bedelini bizden fazlasıyla alıyor passat parayla diğerleri sanki bedavaya alınıyor gibi olmuş zaten bu markaları kıyaslasaydınız abes olurmuş bu araçların hangisinin daha üstün olduğunu kime sorsanız söyleyecektir.

Launch control

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam launch control araba dururken gaza yüklenince devreye giren ve optimum ivmelenmeyi sağlayan sistemin adı değil mi? Yani patinaja düşmemesi, gücü tüm tekerlere eşit dağıtma amacı vs...

Eğer öyleyse sağ arka amortisör neden değişiyor? Öğrenmek için soruyorum :)

Geri
Üst Alt