Golf 7 Sol Arka Cam Düğmesi Arızası

strayder

Üye
İsim
Berat
Arkadaşlar golf 7 highline aracının sol arka kapı düğmesi camı indirmiyor. Sökmeye çalıştım fakat elimde kalır diye de korkuyorum. Normalde ışığı yanıyor fakat camı indirmiyor. Acaba düğme arızası mı yoksa sigorta ile ilgili bir problem olabilir mi? Aslında sökebilseydim diğer camınkini deneyip çözecektim ama elimde kalır diye de uğraşmadım fazla. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu hiç? 

Arkadaşlar golf 7 highline aracının sol arka kapı düğmesi camı indirmiyor. Sökmeye çalıştım fakat elimde kalır diye de korkuyorum. Normalde ışığı yanıyor fakat camı indirmiyor. Acaba düğme arızası mı yoksa sigorta ile ilgili bir problem olabilir mi? Aslında sökebilseydim diğer camınkini deneyip çözecektim ama elimde kalır diye de uğraşmadım fazla. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu hiç? 
Geçmiş olsun 

Benim ön sağ kapının cam düğmesi 3 kere değişti sanıyorum kronik bir arıza, aracınızın garantisi var ise götürün hallediyorlar kısa sürede. Yoksa kendiniz yapmak istiyorsanız kapıyı sökerken tutan tırnaklar için nazik diyorlardı sanıyorum yine servisten temin ediliyor o tırnaklarda. Sıkıntı düğmede değil ise kapı kontrol ünitesi vardı onda da olabilir yada ona giden tesisatta da olabilir, kontrol ünitesinde olsa diğerleri de çalışmaz gibi geliyor.

Upvote 0
Sol ön şoför kapısından sol arka cami açabiliyorsanız mekanizmada problem yok demektir. Sadece tuş değişir, büyük ihtimalle temasızlık vardır. 

Upvote 0
@Kırcalı Teşekkür ederim hocam. Garantisi yok fakat ben kendim halledebilirim diye düşünüyorum. Daha önceki iki aracımda benzer problemler yaşamıştım birinde soket çıkmıştı diğerinde de temassızlık vardı. Fakat tuşun nasıl söküleceği hakkında bir bilgim yok. Eğer olsaydı söküp bakacaktım. @Recep Gül Evet hocam mekanizmada bir sorun yok sadece arka tuşta var bir problem. Işığı yanıyor fakat büyük ihtimalle değişmesi gerekiyor. Ama yine de nasıl söküleceği hakkında bilgim yok. Acaba videosu falan var mıdır ya da bir püf noktası? 

Upvote 0
@Kırcalı Teşekkür ederim hocam. Garantisi yok fakat ben kendim halledebilirim diye düşünüyorum. Daha önceki iki aracımda benzer problemler yaşamıştım birinde soket çıkmıştı diğerinde de temassızlık vardı. Fakat tuşun nasıl söküleceği hakkında bir bilgim yok. Eğer olsaydı söküp bakacaktım. @Recep Gül Evet hocam mekanizmada bir sorun yok sadece arka tuşta var bir problem. Işığı yanıyor fakat büyük ihtimalle değişmesi gerekiyor. Ama yine de nasıl söküleceği hakkında bilgim yok. Acaba videosu falan var mıdır ya da bir püf noktası? 
Hocam umarım izlememişsinizdir, söyle bir video buldum umarım işinize yarar..

Edit: Video linkini koymayı unutmuşum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Recep Gül Evet hocam bunu izledim fakat mk6 ve mk7'nin tırnak sistemi farklı galiba çünkü başka bir videoda nasıl söküldüğünü gördüm. Komple kapı döşemesini sökmek gerekiyormuş butonun çıkması için. Teşekkür ederim.

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar. Golf7 aracımın sol arka cam açma düğmesi çalışmıyor. Kendim değiştirmek istiyorum. Kapı döşemesini sökmeden değişim yapan var mı acaba? Böyle birşey mümkün mü?

Upvote 0
İnternette çok kaynak var. Sökümü kolay hiç korkmayın.

Upvote 0

Geri
Üst Alt