17 ' lastik seçimi

Yunus Emre

Katılımcı Üye

İsim
Yunus Emre
17 jant bakıyom ama lastik seçemedim bi türlü en iyisi hangisi fazlada anlamıyom bu lastik işinden

Yunus Emre dedi:
17 jant bakıyom ama lastik seçemedim bi türlü en iyisi hangisi fazlada anlamıyom bu lastik işinden
Hocam üzerinde lastiklerle satan varsa öyle almaya bakın derim ;)

Yunus Emre dedi:
Hocam merhaba.

Benim aracım 225/45/R17 dunlop sportmaxx  lastiklerle geldi. Lastikten çok memnunum performans yol tutuş olarak yalnız sıcak asfalt olmayan yerlerde 225 taban olduğu için mi, 17 inch jant olduğu için mi yoksa lastikten ötürü mü bilmiyorum içeriye çok ses alıyor. Buda haliyle rahatsız ediyor. Ama genel olarak çevremden duyduğum continental marka lastiklerin çok sessiz ve kaliteli olduğu.

Yunus Emre dedi:
hocam benim araç da dunlop sport maxx ile geldi. performans olarak güzel lastik ancak, gerçekten sert, biraz konforsuz, tork ile beraber patinaj eğilimi biraz fazla ve hakikaten sesli bi lastik. Mutlu etmesi icin ısınması gerekiyor :)

Su an yeni lastik alsam conti sport contact 5 alırım. yorumlar gerçekten çok iyi  :'(

Ses vermesı ince yanak oldugundan ben micheln prm 3 sport kullanıyorum 35 .000km yaptım 10 .000km daha giderim

@maniax

Değerli Murat Hocam;

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2  225/45R17 91Y

Kullanıcı deneyimleri ve testleri çok iyi bence değerlendirilebilir.

silvershadow dedi:
@maniax

Değerli Murat Hocam;

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2  225/45R17 91Y

Kullanıcı deneyimleri ve testleri çok iyi bence değerlendirilebilir.
hakikaten çok güzel testler ve yorumlar var. bugün arkadaşıma bahsettim işte hankook çok güzel tutuyo hem de araç 1 kademe daha konforlu oldu keşke böyle bi de yazlığım olsa dedim. öyle bi dünya yok dedi :D yol tutuş istersen lastik biraz konforsuz olur, konforu ön plana çekersek de viraj ve frenleme performansı düşer dedi. bu good year eagle'ın öne çıkan iddiası ne diyebiliriz hocam?

silvershadow dedi:
@maniax

"Yol tutuş ve frenlemede  Performans"

Hem ıslak hem de kuru zeminde elde ettiği değerler inanılmaz...

Bunu yapabilmek için elbette yumuşak hamurlu olacaktır.

Yumuşak hamurun kaçınılmaz eksisi yol gürültüsüdür...

ve aynı zamanda çabuk yıpranması..

Yabancı test sonucu burada hocam:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Eagle-F1-Asymmetric-2.htm
çabuk yıpransın da keşke sessiz olsaydı. valla şu hankook'dan sonra yazın dunloplar iyice gürültülü gelecek bana. testler, değerler gerçekten etkileyici duruyor.

@gdervisoglu hocam da pek methediyor bu lastiği yanılmıyorsam

@maniax

Değerli Murat Hocam;

Kullanıcıları arasında Serdar Hocam da var.

Kendisine soralım.@Negatiwe

maniax dedi:
@maniax

"Yol tutuş ve frenlemede  Performans"

Hem ıslak hem de kuru zeminde elde ettiği değerler inanılmaz...

Bunu yapabilmek için elbette yumuşak hamurlu olacaktır.

Yumuşak hamurun kaçınılmaz eksisi yol gürültüsüdür...

ve aynı zamanda çabuk yıpranması..

Yabancı test sonucu burada hocam:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Eagle-F1-Asymmetric-2.htm
çabuk yıpransın da keşke sessiz olsaydı. valla şu hankook'dan sonra yazın dunloplar iyice gürültülü gelecek bana. testler, değerler gerçekten etkileyici duruyor.

@gdervisoglu hocam da pek methediyor bu lastiği yanılmıyorsam
Hocam bundan sonra benim değişmez lastiğim Goodyear Eagle F1 A2..

18" kullanıyorum. Bence sessiz bir lastik ben oldukça memnunum.

@silvershadow

Goodyear asymetric2 kullanıyorum çok memnunum. Şiddetle tavsiye ederim.

@gdervisoglu @Negatiwe teşekkürler ilginize saygıdeğer hocalarım. inşallah dunlopları kazasız belasız eskitirsem eagle asymmetric 2 alıcam ben de öyle duruyo  :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:

Değerli Murat Hocam;

Ekonomik ömrünü tamamladıkları 35 veya 40 Bin'de değiştirin bana kalırsa.  s=s15

İkinci elde emin olun alıcı bulursunuz 8D

her iki dostumuz da ciddi ciddi Golf tutkunları ve performanslı kullanımı seviyorlar.

Beni onayladıkları iin teşekkür ederim her iki değerli dostuma.

@gdervisoglu

@Negatiwe

Geri
Üst Alt