Halojen far ampül seçimi ?

Bu yapilan degisiklerin maliyeti ne kadar acaba kisa ve uzun far icin?

Bir de bu haliyle arac muayeneden gecebiliyor mu yoksa eski fara donmek gerekiyor mu?

Ben de aracimin farlarindan memnun degilim fakat muayeneden gecmeyen bir cozum de yapmak istemiyorum dogrusu, merak ettim o yuzden[emoji16]

ugurgoncu_02 dedi:
Sis farla kaç (h) arkadaslar

Sent from my iPhone using Tapatalk
H11 hocam resimdeki paylaşımda yazdım hepsini parantez içinde

volumecontrol dedi:
Bu yapilan degisiklerin maliyeti ne kadar acaba kisa ve uzun far icin?

Bir de bu haliyle arac muayeneden gecebiliyor mu yoksa eski fara donmek gerekiyor mu?

Ben de aracimin farlarindan memnun degilim fakat muayeneden gecmeyen bir cozum de yapmak istemiyorum dogrusu, merak ettim o yuzden[emoji16]
Hocam h7 ve h11 60 tl aldım ben burdan başka sitelerde daha ucuza var ben aldığım yeri bileyim diye beş fazla verdim. H15 120 tl aldım farklı ve yeni ampul bizim farlarda gündüz ve park hatta uzun farlar aynı ampulun üstünde olduğu için biraz pahalı sanırım. Muayeneden geçer sorun olmaz taktırdığım yere bizzat sordum xenon taktırsan geçmez dediler yeterki ampulun ayarları normal olsun hiç problem olmaz dediler.

Valla benim elimde H15 ve H11 vardı photon beyaz ikisinide photon yellow ile değiştirdim isteyen arkadaş varsa yarı fiyatına verebilirim.

Arkadaslar,

Ben de ampul markasi siracaktim ama burada mevcut tum bilgileri paylasmis dostlar sagolsunlar.

Comfortline aracima taktiracagim ben de ama benim usta mercek olmadan bir ise yaramiyor, kör gibi oluyorsun deyip gozumu korkutmustu. Bizim halojenlerde mercek yom sanirim degil mi?

Saygilar

Arkadaslar,

Ben de ampul markasi siracaktim ama burada mevcut tum bilgileri paylasmis dostlar sagolsunlar.

Comfortline aracima taktiracagim ben de ama benim usta mercek olmadan bir ise yaramiyor, kör gibi oluyorsun deyip gozumu korkutmustu. Bizim halojenlerde mercek yom sanirim degil mi?

Saygilar
Değerli Hocam 

Halojen farlar doğrudan dışarıya değil merkezde yer alan ve içe dönük bir kapak içerisinden  yansıtma şeklindedir. 

Uzun ve kısa farlar farklı güçlerdeki ampullerle aydınlatır. 

Bi-Xenon  farlar ise tek mercek ve bu merceğin hareketiyle uzun ve kısa huzmeli far işlevini yerine getirir.

En iyisi üzerindeki gelen paranıza yazık , bence yetersiz kaldığı bir durum yok yolculuklarımın yüzde 90 nı gece sakın beyaz takıp hata yapmayın derim ben sadece extreme yellow var onun hakkında tam bir bilgi bulamadım kullanan varsa merak ediyorum

En iyisi üzerindeki gelen paranıza yazık , bence yetersiz kaldığı bir durum yok yolculuklarımın yüzde 90 nı gece sakın beyaz takıp hata yapmayın derim ben sadece extreme yellow var onun hakkında tam bir bilgi bulamadım kullanan varsa merak ediyorum Sent from my iPhone using Tapatalk
Extreme yellow ben kullanıyorum.daha önce photon beyaz H15 ve H11 taktım dönüşlerde sisler yanıyor bir tek ben fark ediyorum onuda dikkatli duvar diplerine bakarsam yani faydası yok , H15 le uzun yola çıktım uzun farlar yok gibi birşey virajlı köy yollarına girdim yolculuğu zor bitirdim.Fabrikasyon sarı ampülüde kullanmayı sevmiyorum extreme yellow ile H11 ve H15 i değiştirdim hem değişik bir havası oldu hemde performası orjinale göre azalmadı aksine daha çok dikkat çekiyor ortalık sapsarı oluyor tavsiye ederim.

Arkadaslar,Ben de ampul markasi siracaktim ama burada mevcut tum bilgileri paylasmis dostlar sagolsunlar.

Saygilar
Hocam öncelikle şunu söylemek isterim. Karşı yönden gelen araçları rahatsız edecek her türlü uygulamadan uzak durun. Aracınızda halojen far tası vardır ve bu fabrikada h7 ampul tipine göre tasarlanmıştır. H7 ampulün ışığı ürettiği nokta merkez alınıp ona göre far tası üretilmiştir. Halojen farlı aracınızla bir duvara yaklaştığında onda da merceklilere benzer şekilde kesilme çizgisini görebilirsiniz. Eski araçlarda halojen farlar bu kadar gelişmiş değildi.

Yazınızdan xenon ampul ile değişiklik yaptırmayı düşündüğünüzü çıkardım. Eğer bu tarz bir ampul takılır ise ışığın merkez noktası değişeceğinden vw fabrikasında ince ince tasarlanan far tasınız saçma sapan yerlere ışık vermeye başlayacak ve duvarda herhangi bir kesilme çizgisi göremeyeceksiniz. Işığın merkezi değiştiği için doğru odaklama yapılamayacaktır ve ışığın çok düşük bir kısmı yolunuzu aydınlatacaktır, geri kalanı gökyüzünü aydınlatmaya çalışacaktır.

Ampullerinizin yetersiz geldiğini düşünüyorsanız yalnızca h7 ama biraz daha güçlü ışık veren versiyonlarını kullanınız ya da farlarınızı değiştirmek suretiyle xenona geçiş yapabilirsiniz.

Son olarak, h7 xenon kitler satılıyor, bunları h7 ampulle karıştırmayın. Yalnızca soketleri aynıdır.

Extreme yellow ben kullanıyorum.daha önce photon beyaz H15 ve H11 taktım dönüşlerde sisler yanıyor bir tek ben fark ediyorum onuda dikkatli duvar diplerine bakarsam yani faydası yok , H15 le uzun yola çıktım uzun farlar yok gibi birşey virajlı köy yollarına girdim yolculuğu zor bitirdim.Fabrikasyon sarı ampülüde kullanmayı sevmiyorum extreme yellow ile H11 ve H15 i değiştirdim hem değişik bir havası oldu hemde performası orjinale göre azalmadı aksine daha çok dikkat çekiyor ortalık sapsarı oluyor tavsiye ederim.Sent from my iPhone using Tapatalk
4813fae99e760b7ee15d3f1c19588447.jpg
bunun gibimi oluyor hocam?

4813fae99e760b7ee15d3f1c19588447.jpg
bunun gibimi oluyor hocam?Sent from my iPhone using Tapatalk
Bu kadar aşırı sarı değil çıplak gözle daha güzel gözüküyor ama aşağı yukarı böyle gündüz farı aktif şuan

f3a69ffce82ecf4ed57bbb2ae0673209.jpg

Geri
Üst Alt