Halojen far ampül seçimi ?

theGenius dedi:
basic bixenon lardaki gündüz farı sarı halojen yerine led değilde beyaz ışık veren halojen ampül var mı ?
Philips diamond vision 5000k iş görebilir hocam ama bi xenon parlaklığımda olmaz. Çin'den 12-13 dolara 6wlık Led ampul alabilirsiniz. Düşük Watt düşük ısı demek yani güvenli. Mercekli ve yüksek wattlılardan uzak durursanız sıkıntı yaşamazsınız.

Sent from my iPhone using Tapatalk
hocam led var bende ama birkaç kişide erimiş çin malları deforme olmuştu. kaliteli beyaz halojen alayım dedim ben de.

verdiğiniz ürünün soketi bununla aynı mı hocam

http://enderelektronik.com.tr/ampul-ve-braketi.html

Rust dedi:
basic bixenon lardaki gündüz farı sarı halojen yerine led değilde beyaz ışık veren halojen ampül var mı ?
Philips diamond vision 5000k iş görebilir hocam ama bi xenon parlaklığımda olmaz. Çin'den 12-13 dolara 6wlık Led ampul alabilirsiniz. Düşük Watt düşük ısı demek yani güvenli. Mercekli ve yüksek wattlılardan uzak durursanız sıkıntı yaşamazsınız.

hocam led var bende ama birkaç kişide erimiş çin malları deforme olmuştu. kaliteli beyaz halojen alayım dedim ben de.

verdiğiniz ürünün soketi bununla aynı mı hocam

http://enderelektronik.com.tr/ampul-ve-braketi.html
Pardon hocam kafam dağıldı gitti. Gündüz ledi kısmına bahsettiğim halojen ampulden takamazsınız. Hatta oraya yerleşecek pw24w soketli beyaz halojen mevcut değil. Ya sarı halojen takacaksınız ya da bahsettiğim düşük wattlı led takacaksınız. Mercekli cree LED'ler gibi ısınma yapmaz benim bahsettiğim LED'ler. Güvenle kullanabilirsiniz. Şu anda @KabileReisi Mehmet hocam ve ben 6w Led kullanıyoruz sorun yaşamadık. 1-2 gün içerisinde @MSE Muhammed hocam da kullanmaya başlayacak.

@theGenius Hocam;

Gündüz farınızdaki ledlerden memnunsanız marka model veya link verebilir misiniz.

Teşekkürler.

@Rust  hocam @theGenius  Hüseyin hocamızın dediği gibi belirttiğiniz sokete en uygun led olacaktır. Kıyaslama yapabilmeniz için aşağıdaki görsellere göz atabilirsiniz.

3c047bf5dc699a6faa84e25ea42d6775.jpg

c0a18887c7f6f57897951cfa9a159b8a.jpg

1b1787d51f66cc817f5ebe7457d3f99f.jpg

iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
aracın holojen ampüllerini çıkartıp  bunlardan alma niyetindeyim 2700 K 

@erkanz

hocam aynı ürün var bende ama çin malı olunca 1-2 de erimiş led görünce , aynı sokette kaliteli beyaz halojen bakayım dedim

yok sanırım öyle bir ürün.

@Rust Selçuk Hocam ben de belirttiğiniz durumdan mütevellit sürekli kontrol ediyorum, 3 ayı geçti şükür herhangi bir dezenformasyon oluşmadı ama dediğiniz gibi tedbirli davranmakta fayda var. Özellikle bizdeki mevcut gündüz farları için fabrikasyonlardan öte halojen bir ampül bulmak maalesef mümkün değil bildiğim.

halojen farlardan (golf 7 halojen stock philips oem ampül kullanıyor) memnun değilim..daha önce opel corsadaki ampülüde değiştirmiş philips extreme vision kullanmıştım.duyu H7 idi..üzerindeki philips oemleri değişip bosch 90+, osram nightbraker unlimited veya philips extreme vision kullanmayı düşünüyorum..uzunlar H15 duylu armatürleri yine stok olarak kullanamya devam edeceğim..

yaklaşık 20 yıldır uzak gözlüğü kullanıyorum, aynı zamanda astigmat var. gece araş kullanırken (özellikle şehirlerarası) üzerindeki kısalar benim için yererli olmuyor,zorlanıyorum. aşağıdaki linkteki ürünü alsam ,aydınlatma şiddeti ve daha uzağı aydınlatma açısından olurmu acaba?

http://urun.n11.com/ampul/h7-philips-xtreme-vision-ampul-seti-130-fazla-isik-20-beyaz-P87871054

bu vb. ürünlerinde birebir çakması oluyormuş piyasada. aynı ürünü 100tl üzerine satanda var.

veya öneribileceğiniz başka bir marka ürün varmı.

@ft19

Hocam bu ürünün sarı ışık olanını alın. Beyaza göre performansı çok daha iyi.

@yusuf

zaten bu ürünü kullananlar sarı ışık olduğunu söylüyor. 3700k

daha önceki aracımda cenmax xenon vardı. 6000k ve beyazdı ışık rengi.

ft19 dedi:
@yusuf

zaten bu ürünü kullananlar sarı ışık olduğunu söylüyor. 3700k

daha önceki aracımda cenmax xenon vardı. 6000k ve beyazdı ışık rengi.
Tamam hocam linkte beyaz yazınca içine girmedim. Doğru ampul bu ;)

Geri
Üst Alt