Halojen far ampül seçimi ?

Yunus Emre

Katılımcı Üye

İsim
Yunus Emre
fabrika çıkışı ampüllerden memnun olamyıpta değiştiren varmı acaba merak ediyom

Moderatör tarafında düzenlendi:
Farlar halojen ise, Philips x-treme vision plus %130. Bu ampulü tek geçerim. Uzunda ve kısada ayrı ayrı satın alıp kullanabilirsiniz. Biraz daha beyazdır ışığı. Ayrıca aydınlatması muazzam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yunus Emre dedi:
@theGenius Bosch Gigalight Plus 120 nasıldır hocam peki ?
Denemediğim ampul hakkında yorum yapmam doğru olmaz fakat, az önce bahsettiğim ampullere kefil olabilirim.

@theGenius bide bizim gündüz farları ve uzunlar h15 hocam o ampülde  Photon 5000k diye bi markada var ama nasıldır bilemiyom bi hocamız memnun olmadıgını belirtiyordu galiba bi yerde görmüştüm

Yunus Emre dedi:
@theGenius bide bizim gündüz farları ve uzunlar h15 hocam o ampülde  Photon 5000k diye bi markada var ama nasıldır bilemiyom bi hocamız memnun olmadıgını belirtiyordu galiba bi yerde görmüştüm
Hocam özellikle halojende 4000k sınırını aştığınız an, yağmurda vs kör sürüş yaparsınız. Aracınız öncelikle gelsin. Biraz kullanın. Sonra kararınızı verirsiniz.

basic bixenon lardaki gündüz farı sarı halojen yerine led değilde beyaz ışık veren halojen ampül var mı ?

@Rust var hocam linkini paylaşmışlardı bu arada H15 lere 5000k lık photon ampülü nasıl olurki

Yunus Emre dedi:
@Rust var hocam linkini paylaşmışlardı bu arada H15 lere 5000k lık photon ampülü nasıl olurki
Bende vardı şuan söktüm evde duruyor. tavsiye etmem uzunlar ölüyor hiçbir faydası yok parklar beyaz değil sarı yanıyor ve sürüş açısından uzun yolda tehlikeli oluyor.illa farklı görünsün derseniz Photon H15 xtreme yellow öneririm hem selektörde dikkat çekici, hem gündüz farında görsellik güzel ,hemde aydınlatması mükemmel ortalık sapsarı oluyor.sislerede gündüzlere de almıştım H15 xenon effect çıkardım evde duruyor.ikisinide xtreme  yellow yaptım.

@erkanwrc anladım hocam o zaman h7  ye Philips H7 X-Treme Vision %130 h15 lere de yellow atarım

@Rust anladım hocam bizde holojen far var ama xenon farlı arkadaşlar bilirler

basic bixenon lardaki gündüz farı sarı halojen yerine led değilde beyaz ışık veren halojen ampül var mı ?
Philips diamond vision 5000k iş görebilir hocam ama bi xenon parlaklığımda olmaz. Çin'den 12-13 dolara 6wlık Led ampul alabilirsiniz. Düşük Watt düşük ısı demek yani güvenli. Mercekli ve yüksek wattlılardan uzak durursanız sıkıntı yaşamazsınız.

Geri
Üst Alt