Ön Cam Çatlaması ve Kasko

user14123

Üye
İsim
Mehmet
Arkadaşlar merhaba malesef Temmuz ayında aldığım aracımın camı dün yolda giderken önden giden aracın altından çıkan taş nedeni ile çatladı çatlak boyutu yaklaşık 25-30 cm ve ön camın en altından başlayıp yukarı doğru çıkıyor, olay sonrasında çatlak yokken evde geçirdiğim 1 saat sonrasında çatlağın oluştuğunu görmemle kasko şirketimi ve servisi aramam bir oldu,

Servis takılacak camın orjinal olacağını teyit ederken, kasko şirketinden kasko delinmesi, hasarsızlık indiriminin azalması vs olmayacağını fakat yeni uygulama gereği bütün kasko şirketlerinin artık yapılan işlemlerden sonra Tramerde kayıt çıkacağını öğrendim. Servis yaklaşık olarak 2-3 bin bir hasar kaydı olarak görünür dedi fakat fatura vs olacağından aracınızı satarken sıkıntı olmaz diye de belirttiler.

Dün çatlağı ilk görüşümdeki halini buraya bırakıyorum, şu an sağ tarafa doğru ilerliyor malesef,

Durumum hakkındaki görüşleriniz ve/veya tavsiyeleriniz (ekstra bir işlem veya talep etmek gerekiyorsa) benim için oldukça önemlidir.

WhatsApp Image 2019-11-28 at 13.12.37.jpeg

WhatsApp Image 2019-11-28 at 13.12.38.jpeg

Geçmiş olsun

Yapacak çok bir seçenek yok serviste değişecek 

Tramer olayı biraz can sıkıcı olsa da foto ve elinizde faturası olması işinizi görebilir.

@mehmettopuz geçmiş olsun. Kasko larda yılda 1 defa cam, far vs gibi durumlarda hasarsizlik indirimini etkilemez.police detaylarını kontrol edin. hasar olarak gözükme durumunu da tekrar araştırın.

Bir önceki aracımda kaskodan cam değiştirdim. Tramerde gözükmedi. İndirimim bozulmadı ancak sanayiide 500 tl olcan cam faturası 2400 tl idi.Ford Fiesta 2013 modeldi aracım.

Tramer da cam değişimi olarak gözüküyor kasko ile değişim sonrasında

Geçmiş olsun.

Aracınızda cam tavan var ise serviste işi temiz yapmalarını hatırlatabilirsiniz, cam tavanlarda döşemede sıkıntı olabiliyordu daha önceki postlardan hatırladığım kadarıyla.

Benim aracımda da ön cam serviste değişti dert edecek bir şey yok işi düzgün yapsınlar yeter ki.

Yan sanayi camlarda sıkıntı çıkabiliyordu, ucuza kaçayım kimsenin haberi olmasın derken başınıza dert açabilir.

Fotolar var elinizde nasılda bu yüzden fiyat düşürecek yada aracı almayacak olan zaten hiç almasın aracınızı.

Geçmiş olsun.

Aracınızda cam tavan var ise serviste işi temiz yapmalarını hatırlatabilirsiniz, cam tavanlarda döşemede sıkıntı olabiliyordu daha önceki postlardan hatırladığım kadarıyla.

Benim aracımda da ön cam serviste değişti dert edecek bir şey yok işi düzgün yapsınlar yeter ki.

Yan sanayi camlarda sıkıntı çıkabiliyordu, ucuza kaçayım kimsenin haberi olmasın derken başınıza dert açabilir.

Fotolar var elinizde nasılda bu yüzden fiyat düşürecek yada aracı almayacak olan zaten hiç almasın aracınızı.
Evet hocam bende de ön cam değişti camtavanli araçta püf nokta cam ile tavan arasındaki fitilin değiştirilmesi gerekiyor. Onu bir servise @mehmettopuz hatirlatirsiniz. Telle camı ikiye ayırdiklari için yan çıtalarin döşemelerinde ve tavan döşemelerinde hasar verebiliyorlar. Onlara ozellikle dikkat etmelerini istersiniz. Ayrıca sabah erken bir saate randevu alırsınız. Cünku yapıskanin kuruma süreci olacağından serviste ne kadar fazla durursa o kadar iyi olur. Teslim aldıgınizda araci ruzgar sesine dikkat edersiniz. Geçmiş olsun.

Arkadaşlar merhaba malesef Temmuz ayında aldığım aracımın camı dün yolda giderken önden giden aracın altından çıkan taş nedeni ile çatladı çatlak boyutu yaklaşık 25-30 cm ve ön camın en altından başlayıp yukarı doğru çıkıyor, olay sonrasında çatlak yokken evde geçirdiğim 1 saat sonrasında çatlağın oluştuğunu görmemle kasko şirketimi ve servisi aramam bir oldu,

Servis takılacak camın orjinal olacağını teyit ederken, kasko şirketinden kasko delinmesi, hasarsızlık indiriminin azalması vs olmayacağını fakat yeni uygulama gereği bütün kasko şirketlerinin artık yapılan işlemlerden sonra Tramerde kayıt çıkacağını öğrendim. Servis yaklaşık olarak 2-3 bin bir hasar kaydı olarak görünür dedi fakat fatura vs olacağından aracınızı satarken sıkıntı olmaz diye de belirttiler.

Dün çatlağı ilk görüşümdeki halini buraya bırakıyorum, şu an sağ tarafa doğru ilerliyor malesef,

Durumum hakkındaki görüşleriniz ve/veya tavsiyeleriniz (ekstra bir işlem veya talep etmek gerekiyorsa) benim için oldukça önemlidir.

Ekli dosyayı görüntüle 25479

Ekli dosyayı görüntüle 25481
Aracınıza line asist acc gibi özellikler ekletmeyi düşünürseniz belki yeni takılacak cam uyumlu olabilir ekstra ücretini cepten verirsiniz

Herkese çok teşekkürler ilginiz için,

@ogzogz @yusufasinmaz @onurmat Hocam Sompo Japan sigorta şirketi sigortacımla görüştüm işlenmez dedi fakat servisteki eleman geçen yıldan beri uygulanıyor işleniyor dedi yine tekrardan hatırlatayım bakalım ne çıkacak.

@Kırcalı Hocam yok araçta cam tavan yok malesef. Bilgi için çok teşekkür ederim sanırım sizin başınızdan geçmiş olacak ki aynı durumu okumuştum dün akşam.

@bf417 Hocam bende hız sabitleyici de yok acaba takabilir miyim bu donanımları? Belki dediğiniz gibi servise girmişken otomatik kararan dikiz aynası için ve acc-hız sabitleyici için konuşabilirim. Sağolun.

Hocam bende hız sabitleyici de yok acaba takabilir miyim bu donanımları? Belki dediğiniz gibi servise girmişken otomatik kararan dikiz aynası için ve acc-hız sabitleyici için konuşabilirim. Sağolun.
servisle hız sabitleme dışında bişey konuşmanıza gerek yok çünkü onlarda acc falan takacak kapasite ne yazık ki yok . Doğuş oto bu tarz sonradan eklentilere kesinlikle izin vermiyor . Cam değişimi tramerde gözükmemesi gerekir çünkü ücretsiz hakkınız var.

servisle hız sabitleme dışında bişey konuşmanıza gerek yok çünkü onlarda acc falan takacak kapasite ne yazık ki yok . Doğuş oto bu tarz sonradan eklentilere kesinlikle izin vermiyor . Cam değişimi tramerde gözükmemesi gerekir çünkü ücretsiz hakkınız var.
Servise bazen hak veriyorum işi bilmeyen kişilerce eklenen donanımlar sıkıntı yaratıyor trim sesinden elektrik sistemi arızalarına kadar pek çok sorun çıkıyor, sonra bulmak için uğraş dur, orj parça kullanan ve işi bilen kişileri tenzih ederim.

@forjust1day cam değişimi artık tramerde görünüyor, ya cepten yaptıracak yada tramer kaydını önemsemeyecek iki seçenek var.

@mehmettopuz 

2017 yılında aracımın camını kaskodan serviste değiştirdim. Tramerde bişey çıkmadı. Sadece sigortacıya gidip şaseden detaylı sorgulanırsa mini hasar kaydı olarak çıkıyor..

Aracımı satarken cam değişimi olduğunu söyledim, bunu indirim için kullanmak isteyen olmadı. Olsaydı da indirim yapmazdım. 

Screenshot_20191201-220615.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt