VİRAJ FARI ARIZASI

alcaka

Yeni Üye
İsim
yahya
2013 golf var highline viraj fari arizasi(AFS) diyor ve donuslerde yanan sis farlarim yanmiyor . Tusu geri cekerek sis farlarini yakabiliyorum ampul patlamasi felan yok sorunu nasil giderebilirim

2013 golf var highline viraj fari arizasi(AFS) diyor ve donuslerde yanan sis farlarim yanmiyor . Tusu geri cekerek sis farlarini yakabiliyorum ampul patlamasi felan yok sorunu nasil giderebilirim
Dönüş farlarınız patlamış olabilir yada zamana bağlı olarak yerine tam oturmuyordur. Aracınızda dönüşte sislerin yanması kodlaması varsa şayet Dönüş lambanız yanmadığından hata algılayıp yanmayabilir fakat sizin yaptığınız gibi manuel olarak sis farlarınızı yakabilirsiniz ki buda  sislerde bir sorun olmadığıdır.

dönüş farlarınızı değiştirdiğinizde sorun ortadan kalkacaktır muhtemelen. Sizlere tavsiyem 2. sini aynı anda değişmeniz olacaktır. sağlam olanıda yedek olarak acil durumlarda kullanmanız adına saklarsınız aracınızda. (y)

Highline da dönüşlerde sisler yanmaz., yani sisleriniz sağlam., araçta basic bi-xenon mu yoksa uled ‘li bi-xenon plus far mı mevcut.? 

2 olasılık var; 

basic bi-xenon far var ise; statik viraj farlarınız dan birisi veya her ikisi patlamış., bu ampüller h7 tip klasik halojen ampüllerdir., kolayca her yerde bulabilirsiniz. 

Uled ‘li bi-xenon plus farlar var ise., ya ilk olasılıktaki gibi statik viraj farınız arızalı yada aracın AFS beyni bozulmuştur., bu biraz tuzludur..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun

Bende de bi-xenon plus var aynı hatayı almıştım viraj farının ampüllerinden biri gitmişti serviste 2dk değiştirmişti usta.

Geri
Üst Alt