kış lastiği ultra grip 8 mi? 9 mu?

Kar yağsada ?

4 nokian 

4 conti

4 alpin

12 kış lastiği parası döksek

Antalya ve izmirdeki arkadaşların gelipte kışlık Nokian önerisi alma ihtimali nasıl yok denecek kadar azsa (yada mizahi olursa)

Ankarada kış lastiği telaşıda bende artık son sırada.

Yıllardır Ankarada kışlık lastiği taktırıp beklemek ?

Bir hatunun evde gelinlik giyip  damat adayı beklemesi gibi...

Yani bi harbisinden kar yağsın artık

Asfalltta nokian test etmekten bıktık hani ? 

Söktak aralık nisan 60+60 

Otel Pansiyon 100

Nokian Conti 16 inç kışlık nerden baksan 1600

Bu masrafları yap ! Ocakta papatya topla kırda bayırda ?

Kış lastikleri sadece kar için değil havanın 7 derecenin altına düştüğü zamanlar için ve aynı zamanda yağmur-kar şartlarında en optimum tutuş ve fren mesafesi için üretilmiştir. Yaz lastikleri 7 derecenin altında sertleşir ve fren mesafesi uzar. Dolayısıyla sadece kar beklemek hiç akıl karı değil.

@forzaGilles lastik başı nokian yaklaşık 200 lira daha pahalı ben  iki arabaya alacağım birde kara jant alacağım o yüzden birazda hesaplı olması önemli

@forzaGilles lastik başı nokian yaklaşık 200 lira daha pahalı ben  iki arabaya alacağım birde kara jant alacağım o yüzden birazda hesaplı olması önemli
Ultra grip 8 veya 9 lastik başı en uygun ne kadara buldunuz.?

Kar yağsada ?

4 nokian 

4 conti

4 alpin

12 kış lastiği parası döksek

Antalya ve izmirdeki arkadaşların gelipte kışlık Nokian önerisi alma ihtimali nasıl yok denecek kadar azsa (yada mizahi olursa)

Ankarada kış lastiği telaşıda bende artık son sırada.

Yıllardır Ankarada kışlık lastiği taktırıp beklemek ?

Bir hatunun evde gelinlik giyip  damat adayı beklemesi gibi...

Yani bi harbisinden kar yağsın artık

Asfalltta nokian test etmekten bıktık hani ? 

Söktak aralık nisan 60+60 

Otel Pansiyon 100

Nokian Conti 16 inç kışlık nerden baksan 1600

Bu masrafları yap ! Ocakta papatya topla kırda bayırda ?
Bana da bu kadar para vermekte neredeyse bir servet harcamakta mantıksız geliyor. Bu 10 bin lira verip son çıkan telefonu alıp Face-son dakika haberlerine bakmaktan başka bir şey yapmayan emeklilerinkine benziyor (emekli abilere selamlar). Tabi çöpe atacak paranız fazla  ise bi şey diyemeyeceğim. 

Ekonomi yapılacaksa aracınıza discovery almazsınız çin malı media ünitesi alırsınız veya high almazsınız comforta binersiniz ama lastikte balatada diskte motor yağında filtrede tasarruf eden şu ingiliz atasözünde dediği gibi ucuz alacak kadar zengin değilim hesabını kışın eskişehirin yokuşunda belediye otobüsü kayıp kaldırıma ordan park halindeki araca çarptığında arkadaki siz ani frenlemede sakız gibi yapışan nokian ile 15 bin hasardan kurtulursunuz.

Not yukarıda anlarılan kişi ve kurumlar tamamen gerçek ürünüdür.

@bf417 söylediğiniz doğru bazı şeylerde kalite önemli ultra gripte kötü lastik değil sadece nokian daha iyi.

iyinin kalitenin sonu yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ekonomi yapılacaksa aracınıza discovery almazsınız çin malı media ünitesi alırsınız veya high almazsınız comforta binersiniz ama lastikte balatada diskte motor yağında filtrede tasarruf eden şu ingiliz atasözünde dediği gibi ucuz alacak kadar zengin değilim hesabını kışın eskişehirin yokuşunda belediye otobüsü kayıp kaldırıma ordan park halindeki araca çarptığında arkadaki siz ani frenlemede sakız gibi yapışan nokian ile 15 bin hasardan kurtulursunuz.

Not yukarıda anlarılan kişi ve kurumlar tamamen gerçek ürünüdür.
Hocam eğer şartlar dediğiniz gibi zorluysa amenna. Ancak mevsimler değişti çoğu zaman çoğu şehirde ya senede bir iki gün kar yağıyor ya da yağmıyor bile. O zaman da yollar anında açılıveriyor. İşte böylesi durumlar için bi dünya para harcamaya, paranızı çöpe atmayın fazla para vermeyin diye söylüyoruz. Yoksa para sizin isterseniz Antalya da 12 ay kış lastiği ile gezin bize ne zararı ne de faydası olur. 

Bir genelleme yapmıyorum zaten ! 

Ben kendi yaşadığım şehir üzerinden kendimce sonuçlara vardım!

2011 ankara ocak ayı kar kış kıyametinden sonra buralara 8 yıldır kar kış ugradığı yok.

Nevşehir için kayseri için sivas için kütahya için bilip yaşamadığım yere zaten yorum yapamam 

İzmir için yapıyorum ! 

Antalya için yapıyorum ! 

Çünkü buralarda böyle bir kış lastiği kültürü olmadığı kitaplar dergilerde de yazan bir gerçek!

Gelelim şu kar yağmıyorsa bile +7 altına düşen sıcaklık olayına ?

İzmirde 1 yıl  geçirdim 

Ocak şubatı geçtim  mart ayında bile geceleri sıcaklık genelde 5 derecenin altına düşer? Nerede kış lastiği kültürü? Güvenlik? Varsa izmirdeyim diyen evet kış lastiği takıyorum diyen bir forum üyesi burdan tebrik edelim

İşin şehirlerarası boyutunu yanlız ayrı tutalım ? Şimdi aralık ortasında ankara dışına çıkacak olsam amaaan ankara da sümbüller açıyor her yer böyledir diyebilirmiyim? Takarım tabi o zaman..

2016 kış da aldığım 205-55-16 nokian lastikler 

2017 de 2018 de 2019 da evin deposunda yattı .....

Ammaaaan kış lastiğine ne gerek var ayrı konu

Bu kış mevsimlerine kış lastiği ihtiyacı ayrı konu !

Evde Şemsiyem var yani ! 

Hava kapalı ise yanıma alırım tabi..

Ama  masmavi gökyüzü güneşli bir havada şemsiye açacak kadar sağlamcı değilimdir.... 

Bende kış lastigi taraftariyim, kış lastikleri sadece kar icin alinmaz ozellikle islak zemin frenlemesi icin alinmali ankarada gecen sana kar pek yagmasada yagmur iyi yagdi, ayrica hava 7 derecenin altina dusutugunde zaten yas lastikleri yapisi geregi sert iyice sertlesiyor ve fren mesafesi artiyor birde yagisla birlesince durmak iyice zorlasiyor bizzat deneyimleyip tecrube ettigim pirelli cint. Lastikle kizaklayinca ilk firsatta comfortline janti arti continental ts860 lastik aldim kafam rahat en azindan. Ama antalya vb yerlerde tercih meselesi tabiki.

Buda garip iş ?

Finlandiyada ne işiniz var diyesim geldi?

Hristiyan mahallesinde kokoreç /işkembe / paça satmak reklamını yapmak ? Nokian dan başka yemezler orda.

Kış şartlarında kış lastiği kullanmak iyi olacaktır elbette, Kendi düşünceme göre ve deneyimlerime göre Ülkemizde ki farklı marka ve üreticilerin KIŞ LASTİĞİ çeşitlerinde aralarında çok bir fark yaratanına rastlamadım. Ülkemiz 4 mevsim yaşanan bir coğrafi bölgede dolayısıyla ; ne finlandiya ne rusya gibi sürekli kar buzun olduğu , nede sürekli kuraklık gübneş ve yağmurun olduğu tropikal kuşak da nede afrika da değil. Dolayısıyla Ortaya Karışık Bir kışlastiği pazarlaması mevcut genelde. Düşünün tanesi 150 TL yede kış lastiği alınabiliyor tanesi 1150 tl ye de.... Aynı araçların marka modeli gibi fiyatlamalar var  :)   3 Yıldır Alanya Antalya da yaşadığımdan Burada Kış lastiği hiç kullanılmıyor diyebilirim Hatta Birgün lazım oldu Konya ve Ankara ya şehirler arası yolculuk yapacaktım inanırmısınız Tüm lastik bayiilerinde KIŞ :Lastiği bulamadık hatta Aralık Ayında. Ama aynı durumları Bir Erzurum Bir Kars bir Ankara Kütahya veya Konya için söylemek mümkün değil. Demem o ki Yaşadığınız şehrin iklimine göre Kış Lastiği önemli ve Tercih ederken Çok Yüksek meblalar ödemeye gerek olmadığını Düşünüyorum. Herkese keyifli Forumlar Dilerim. (y)

Geri
Üst Alt