ARAÇ KAMERASI ''VIOFO A129 PRO DUO 4K'' UYGULAMASI

Ender

Moderatör
İsim
Ende Hoca
Araç
Golf 7 1.6 TDI Highline Trp. + MK 7,51.4 TSİ Golf R line + GTI 2.0 300 hp MK5 + MK6 ...
Merhaba Golftutkusu Dostları;

Uzun zamandır Düşündüğüm ama Bir türlü Fırsat Bulup ta aracıma uygulayamadığım ''Araç içi Kamera'' olayına nihayet Noktayı koydum. 

Araç Kamerasının Günümüzde Çok fazla Katkılarının olduğu tartışma götürmez, İmkanlar dahilinde amacınıza uygun ve İçinize Sinen Fiyat&Performans Ürünlerini Aracınıza takmanızı tavsiye ederim Bir çok Faydası olduğunu Tecrübe etmiş bulunmaktayım. Piyasa da birçok kamera bulunmakta, Benim Tercih ettiğim Ürün  VIOFO A129 DUO PRO  4K . Bu ürünü Seçmemin sebebi ;Ön  ve arka Kamerası Bulunması , Gece Çekim Kalitesin İyi oluşu, işlemci kalitesi, 4K çekim yapabilmesi, Çokça Kullanıcıya sahip olarak kendini kanıtlamış olması vs vs...

Elbette En Büyük etmenlerden birisi de Araç Kamerası Üzerine Çek geniş Bilgi Birikimi olan, İyi Niyetli ,Yardımsever ve Mütevazı kişiliği ile sürekli Destek sağlayan; Sayın Aykut EZER Bey e Ayrıca Çok ama Çok Teşekkür ederim. Araç Kamerası Takmayı düşünen Tüm dostlarımıza Faydası olması açısından Konuyu ilgili Resim ve linkleri paylaşıyorum. 

****Golf Araçlarımıza PArk Modu aktifleştirme için Sigorta kutusunda bağlantılarımız adına  Mini  tip Fuse Tap Kullanmamız gerekli Micro uygun değil.

Herkese Keyif Dolu Forumlar Dilerim.

****Cihazı kampanyalı fiyattan https://www.maxitekno.com/ buradan temin ettim.

****Cihaz inceleme videosu 

***Aykut Bey in incelemeleri de bulunduğu sayfası ;

https://www.kamerarehberi.com/viofo-a129-pro-duo-4k-arac-kamerasi-incelemesi/24932

20191111_194453.jpg

20191112_144255.jpg

20191112_144300.jpg

20191114_121002.jpg

20191114_123734.jpg

IMG-20191112-WA0023.jpg

Screenshot_20191107-182619_Messenger.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun ender hocam, Avrupada bu araç kamerasını neredeyse kullanmayan yok, ama maalesef Türkiye'de ya kimse umursamıyor, yada araç içi kameranın adını duyan yok. Çok çok gerekli birşey bence. Kendiniz içinde karşıdaki kişi içinde faydalı olabiliyor. Ayrıca montaj bilgileri içinde teşekkürler. 

Yalnız bu tür dashcamlardaki çekim kalitesi iddiasına ben pek inanmıyorum bendeki 1080p çekim yapıyor diyor, yaptığı kayıt 720pden bile düşük. Sizdeki 4k diyor, büyük ihtimalle sizdeki kalitesi 4k olmayacak 1080p belki.... 

Bende xiaomi mi70 aldım, henüz gelmedi fiyatı daha düşük, viofo kapasitörlü, 4k, gps li,çift camera vs daha iyi tabiki. Ama benim çok beklentim yok, kayıt yapsın, gece görüşü, görüntü iyi olsun yeter, gps çok lazım değil. İstersem gps sonradan eklenebiliyor ayrıca. Araç kapalıyken çalışsın istemiyorum, akım düşürücü olsada aküye yinede bir yükü oluyor. Aracı kullandığım zaman çalışsın yeter.  

EB54A99A-C0AB-4AFD-9B05-E5BF376CFB28.jpeg

Hayırlı olsun ender hocam, Avrupada bu araç kamerasını neredeyse kullanmayan yok, ama maalesef Türkiye'de ya kimse umursamıyor, yada araç içi kameranın adını duyan yok. Çok çok gerekli birşey bence. Kendiniz içinde karşıdaki kişi içinde faydalı olabiliyor. Ayrıca montaj bilgileri içinde teşekkürler. 

Yalnız bu tür dashcamlardaki çekim kalitesi iddiasına ben pek inanmıyorum bendeki 1080p çekim yapıyor diyor, yaptığı kayıt 720pden bile düşük. Sizdeki 4k diyor, büyük ihtimalle sizdeki kalitesi 4k olmayacak 1080p belki.... 
Teşekkür ederim Recep Hocam. Çekim kalitesi olarak ise gerçekten çok başarılı . Bende sizler gibi düşünmüştüm ilk başta ama özellikle telefon ve bilgisayarda izlediğimde videoları yanıldığımı fark ettim. keyifli forumlar.

Bende xiaomi mi70 aldım, henüz gelmedi fiyatı daha düşük, viofo kapasitörlü, 4k, gps li,çift camera vs daha iyi tabiki. Ama benim çok beklentim yok, kayıt yapsın, gece görüşü, görüntü iyi olsun yeter, gps çok lazım değil. İstersem gps sonradan eklenebiliyor ayrıca. Araç kapalıyken çalışsın istemiyorum, akım düşürücü olsada aküye yinede bir yükü oluyor. Aracı kullandığım zaman çalışsın yeter.  

Ekli dosyayı görüntüle 25447
Sizlere de hayırlı olsun Hocam. Sizin tercihiniz de son derece başarılı bir cihaz.  Bu aradaPark halinde kayıt yapmasın isterseniz cihazı kapatmanız yeterli oluyor. Bazen kapalı otoparkımıza çektiğimde bende ihtiyac duymuyor kapatıyrum.

@Ender hocam sizede hayırlı olsun, benim kamera henüz gelmedi. Acaba elektiriği tavan aydınlatmasından alsam olur mu? Siz anlıyor musunuz?

@Ender hocam sizede hayırlı olsun, benim kamera henüz gelmedi. Acaba elektiriği tavan aydınlatmasından alsam olur mu? Siz anlıyor musunuz?
Tavan lambasından ne kadar sağlıklı olur bilemedim ama Bu şekilde daha güvenli diye düşünüyorum. En azından korumaya alabiliyor kendini cihaz ve araç. Elbette bu konuda daha bilgi ve tecrübeye sabit arkadaşlarımız vardır ve konuyu okuyunca daha güvenilir bilgiler verecektir. 

@Ender hocam ben araç kapalıyken çalışsın istemiyorum zaten, o yüzden kontak kapalı iken elektrik gitmeyen bir yerden alayım dedim elektirik. Ama tabi bir düşünce bu bilgim yok hocam, nereden alırım bilen üstadlar yardımcı olursa sevinirim.

@Ender hocam ben araç kapalıyken çalışsın istemiyorum zaten, o yüzden kontak kapalı iken elektrik gitmeyen bir yerden alayım dedim elektirik. Ama tabi bir düşünce bu bilgim yok hocam, nereden alırım bilen üstadlar yardımcı olursa sevinirim.
 Araç Çakmaklığından da alınabilir o . Sigorta şemasından kontrol edip bulabilirsin uygun yerleri 

@Ender araç çakmaklığının sigortada olan yerinden mi doğrumu hocam?

Eline sağlık Ender abi. Direksiyonu da yakında bekliyoruz.  B)
Teşekkür ederim :)  

Direksiyonu bekliyoruz siparişi gectik şükür. Birkaç retrofitimiz daha onu takip edecek hayırlısı bakalım.  (y)

@Golftdi @Ender Güle güle kullanırsınız. Sigorta kutusu içerisinden almak en güvenlisi, bir kablo filan kesmenize gerek kalmaz. Bağlantı aparatlarını Ender Bey göstermiş zaten. Ben de A119S kullanıyorum, aynı şekilde servis bağladı (tüm orijinal bağlantı kablosunu da sipariş etmiştim A119S in), çok memnunum.

Benimkinde 60 Hz kayıt yaptım ilk 2-3 ay, sonra SD karta az süre kaydedebiliyor diye 24 Hz (fps) a düşürdüm.

Gündüz kalite çok iyi, gece eh işte. Karşıdan geçiştiğin aracın plakasını okuyamayabilir.

Kamera bence de lüks değil ihtiyaç.

@calik sigorta kutusundan cam kenarına ordan ön cam üzerinden aynanın ordan çıkarırım sanırım kabloyu. Sigorta kutusuna bağlantı aparatım yok nasıl birşey o?

Geri
Üst Alt