Aracı Çalıştırdıktan Sonra Frene Basın Uyarısı

Culture33

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Arkadaşlar berlamlar,

2015 - (B8) Model Passat aracımı P pozisyonunda çalıştırdıktan sonra D pozisyonuna alıp gaza basıyorum ama gitmiyor ve ekranda Frene Basın uyarısını veriyor, frene bi defa basıp bıraktıktan sonra araç hareket ediyor. bu durum hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını sunarsa sevinirim.

Benim golf 7 aracımda surucu kapısını tam kapatmadığım için başıma gelen durum.araç el frenini bırakmıyor.önce frene basmaka gerekiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim golf 7 aracımda surucu kapısını tam kapatmadığım için başıma gelen durum.araç el frenini bırakmıyor.önce frene basmaka gerekiyor
o uyarı değil, o farklı bir uyarı bilgim var kapı açık/yarı açık diye verilen bir uyarıdır o. bunda aracı çalıştırıyorum, gaza basıyorum gitmiyor. frene bi defa basıp bıraktıktan sonra araç hareket ediyor.

frene basılı halde aracı çalıştırıyorsunuz aksi halde zaten çalışmaz... ayak frendeyken el frenini manuel indirip aracın hareket etmesi gerekir... araç çalıştıktan sonra frenden ayağınızı çekip gaza bastığınız anda otomatik olarak el freni iner ve araç haraket eder.. bu normal sıralama.... bu şekilde araç hareket etmiyorsa anormal bi durum olduğu kesin.. mekatronik ile beyin arasında komut karmaşası olabilir..inşallah daha basit bi çözümü vardır..

frene basılı halde aracı çalıştırıyorsunuz aksi halde zaten çalışmaz... ayak frendeyken el frenini manuel indirip aracın hareket etmesi gerekir... araç çalıştıktan sonra frenden ayağınızı çekip gaza bastığınız anda otomatik olarak el freni iner ve araç haraket eder.. bu normal sıralama.... bu şekilde araç hareket etmiyorsa anormal bi durum olduğu kesin.. mekatronik ile beyin arasında komut karmaşası olabilir..inşallah daha basit bi çözümü vardır..
evet normal işleyiş şekli dediğiniz gibi, yıllardır kullanıyorum. bu aracı ben pek sık kullanmıyorum genelde golf ü kullanıyorum, bundan yaklaşık 3 ay önce bi defa yaptı, acaba benim yaptığım bir hatadan mı dedim. passat 2015 model km 45.000, golf 2018 model 27.000 km'de olduğundan birazda passat km yapsın diyerek daha sık kullanmaya başladım. son 2 hafta da 3-4 defa aynı uyarıyı verdi.

merhaba bende aynı sorun var balata değiştikten sonra oluştu
çözüm bulamadım ama dgs ile ilgisi yok fren sensörü falan sanırım salmıyor
tekrar frene basmak gerekiyor

Aynı durum babamın Tiguan aracında olmuştu ,
ilk başlarda aynen anlattığınız gibi oluyor , daha sonra hareket halinde iken arac boşa alıyor gaz boş vermeye başlıyor ve durup tekrar çalıştırınca düzeliyor ve bu arıza giderek ilerliyor ,
sorun ; dsg basınç tüpü arızası dışarıda 1700tl serviste 4700tl değişiyorlar vites geçişleri daha seri ara boşluklar daha yumulak ve geri bırakma olayı nerdeyse bitiyor gibi oluyor ,
biz sorunu serviste değişerek çözmüştük , aracı serviste bilgisayara bağlatın zaten direk arıza kodunda çıkıyor basınç kayıbı var ise söylüyorlar ücret almıyorlar bu işleme ...

Arkadaşlar berlamlar,

2015 - (B8) Model Passat aracımı P pozisyonunda çalıştırdıktan sonra D pozisyonuna alıp gaza basıyorum ama gitmiyor ve ekranda Frene Basın uyarısını veriyor, frene bi defa basıp bıraktıktan sonra araç hareket ediyor. bu durum hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını sunarsa sevinirim.
Merhabalar
Bu hatanın aynısı bendede var
Bu hatayı bulabildiniz mi acaba
Bilgi verirseniz sevinirim

Geri
Üst Alt