Bej (açık renk) koltuk temizlemek için ne kullanmalı?

tuncer_2632

Katılımcı Üye

İsim
Golf 7.5 Atlantic Blue
Arkadaşlar 2019 şubat çıkışlı golfümün koltukarlı bej olduğu için her an kirlenme riski var. Araçta sunroof olduğu için ara sıra açıyorum ancak üstünü açınca haliyle aracın içi toz oluyor. 

Dün aracı temizlerken farkettim koltuk başlıklarının yanları tozlar yapışıp içine işlemiş bunu hangi ürünler ile temizleyebilirim. normal bir sıvı temizleyici kullansam koltuklar kusar diye düşünüyorum.

Sizin önerilerinizi bekliyor. bu konu bir çok arkadaşa da fayda sağlar umarım.

@tuncer_2632 koch chemie pol star hatta halı yıkama varsa vakum ile çekersiniz  çok daha iyi olur..

Valla ben Bimde satılan Asprini suyla karıştırıp siliyorum. On numara temizliyor ne de deforme oluşturuyor.

Sunroof & bej koltuk ilişkisi

Balık & yoğurt-ayran ilişkisi gibidir..

İkisi biarada tüketilmemelidir!...

Toz toprak işini geçtim ....

Özellikle sunroof açık yoğun trafikte dur kalk yol almak  ,.  Hadi akıcı bile olsa kalabalık yoğun çevre bağlantı yollarında sürüş,  sunroof yoluyla tüm egzos kukurt karbon azot bilesenlerinin aracın  içine dolmasına sebeb. Ve bu bej koltuklar bu nedenle kararıyor

Bej shetland aracım olsa 

Sunroofu geçtim   cam açmayı bile yasaklardım kendime....dur kalk yoğun trafikli bol araçlı yollarda ....

Çözüm : AC

@alicankaradag @forzaGilles Arkadaşlar Koch Chemie'in iki tane ürünü var. Biri Pol Star Deri Alcantara Döşeme Temizleyici diğeri Green Star Evrensel İç Ve Dış Genel Temizleyicisi bu ikisi arasında pol starmı almalıyım. Koltuklar yarı alcantara yarı kumaş ancak kirler hep kumaş yüzeylerde kalıyor. Genellikle koltuk başlıkları ve koltuk başlıklarının her iki yanı omuz kısmı.

@alicankaradag @forzaGilles Arkadaşlar Koch Chemie'in iki tane ürünü var. Biri Pol Star Deri Alcantara Döşeme Temizleyici diğeri Green Star Evrensel İç Ve Dış Genel Temizleyicisi bu ikisi arasında pol starmı almalıyım. Koltuklar yarı alcantara yarı kumaş ancak kirler hep kumaş yüzeylerde kalıyor. Genellikle koltuk başlıkları ve koltuk başlıklarının her iki yanı omuz kısmı.
Green star daha agresif bir temizleyicidir., aslında kendi sorunuzun cevabını kendiniz vermişsiniz.. 

@tuncer_2632 köpük yapıcı şişeye koyup tavan döşemesini dahi silersiniz pol starla, ne zarar verir ne sarkma yapar. Arabada neredeyse heryeri bu ürünle temizleyebilirsiniz ama şahsen ben bu şekilde ziyan etmezdim :)   bu arada koltukların kumaş kısmını valet pro carpet cleaner ile sulandırarakta temizleyebilirsiniz başarılıdır. Aynı ürün ile taban döşemesini kapı içlerini vs de temizleyebilirsiniz.

Geri
Üst Alt