Yetkili Serviste Ücretsiz Araç Muayene Hazırlığı

berke05

Üye
İsim
Berke
Selamlar herkese. 

Daha önce kullanan mutlaka olmuştur, servislerde böyle bir hizmet var. Aracınızı muayene öncesi ücretsiz kontrol ediyorlar hazır mı diye. Aracımın muayenesinin bitmesine 3 gün kaldı. Muayene için randevu alacağım ancak öncesinde bu hizmetten yararlanmak istiyorum.

Randevu falan almam gerekiyor mu? Yoksa direk gitsem biraz beklemeden sonra işleme alırlar mı? Bir de aracımı yaptırdığım sigorta şirketi ilk yardım çantası vermedi. Bunu onlar mı sağlıyorlar tam olarak bilemiyorum ama ilk yardım çantası yok aracımda. Muayenede olması zorunlu muydu? Serviste eksikleri söylerler sanırım ama öncesinde foruma bir danışmak istedim.

@berke05 hocam servisin böyle bir hizmeti olduğundan bilgim yok. Bence servis para kazanamayacağı bi iyilik yapmaz. Kontrollerde şu bu diyip masraf çıkartma ihtimalleri yüksek. Tabi bu benim düşüncem biraz şizofrenik oldu  :D

ilk yardım çantası sorusuna gelirsek, ben geçtiğimiz pazartesi muayeneden ilk yardım çantası olmadan sorunsuz geçtim. O konuda rahat olabilirsiniz. 

Kısa far hafif kusur 

ve her ne hikmetse motor şase no okunamıyor hafif kusur notu düşülmüş..

yahu araç wolfsburgdan çıktığı gibi nasıl okunamıyor ilginç.  :O

Upvote 0
@berke05 hocam servisin böyle bir hizmeti olduğundan bilgim yok. Bence servis para kazanamayacağı bi iyilik yapmaz. Kontrollerde şu bu diyip masraf çıkartma ihtimalleri yüksek. Tabi bu benim düşüncem biraz şizofrenik oldu  :D

ilk yardım çantası sorusuna gelirsek, ben geçtiğimiz pazartesi muayeneden ilk yardım çantası olmadan sorunsuz geçtim. O konuda rahat olabilirsiniz. 

Kısa far hafif kusur 

ve her ne hikmetse motor şase no okunamıyor hafif kusur notu düşülmüş..

yahu araç wolfsburgdan çıktığı gibi nasıl okunamıyor ilginç.  :O
Alman istihbahratıyla iletişime geçin araç kesinlikle kaçak sahte hatta vw bile olmayabilir.

Yahu adamlar üşengeçliklerinden okunamıyor deyip geçiyorlar o harfleri okuyamayan tüvcü arkadaşı bulup enseden tutup amortisörlü kaputu açıp alfabeyi tek tek öğretecen, bir işi de düzgün yapın be adamcıklar.

Upvote 0
Hocam ben geçen 2 hafta önce muayene yaptırdım. Muayeneden 3 gün öncede servise bakım için gitmiştim. Bu bakım sırasında muayeneye gireceğimi söyledim. Akşam arabayı alırken servis danışmadı muayene için kontrol yaptıklarını ve far ayarlarını vs düzelttiklerini söyledi. ek bir ücret talep etmedi tabi. Ama muayenede kısa farklardan hafif kusur aldık. ben daha kusursuz araç geçiremedim muayeneden.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@bf417 bu ülkede ? İşini düzgün yapan ?? Arada nadiren çıkıyor  :Z

Upvote 0
@Nfk var hocam böyle bir hizmetleri. sitelerinde yazıyor :) valla benim de aklıma geldi masraf çıkarabilirler diye hahahaha. ama muayene için en fazla ne kusuru bulabilirler ki :) bir de mesela amerikan park açtırdık, muayene kontrolüne gittik hayrına normale çevirirler mi acaba muayeneden kalmayalım diye çok uğraşlı bir iş de değil sonuçta. :lol:

ilk yardım çantası problem olmuyorsa güzel. bir ara ayarlar koyarım onu araca, eski aracımda vardı yeni sahibine verdim ben çantasız kaldım :))

Upvote 0
Ben 6 yıldır tüm bakımlarımı serviste yaptırıyorum, muayeneden önce de servise gidip bu hizmetten faydalandım, sorun olmadığını söylediler, gittim muayeneye girdim sorunsuz geçtim sadece motor şase numarası okunamıyor diye rapora yazmışlar, mesai bitmişti, çok üstelemedim, TÜVTÜRK merkeze mail attım.

Servisin bu hizmeti bedava ve faydalı, kimse olmayan bir durum için bu veya o parçayı değiştireyim demez, dememeli. En azından Rize yetkili servis demiyor, açıkçası aracımdan da servisimden de çok memnunum. 

Upvote 0
@Nfk var hocam böyle bir hizmetleri. sitelerinde yazıyor :) valla benim de aklıma geldi masraf çıkarabilirler diye hahahaha. ama muayene için en fazla ne kusuru bulabilirler ki :) bir de mesela amerikan park açtırdık, muayene kontrolüne gittik hayrına normale çevirirler mi acaba muayeneden kalmayalım diye çok uğraşlı bir iş de değil sonuçta. :lol:

ilk yardım çantası problem olmuyorsa güzel. bir ara ayarlar koyarım onu araca, eski aracımda vardı yeni sahibine verdim ben çantasız kaldım :))
-İlk yardım çantası olmadan araç muhayeneden geçmemesi gerek, 

-2 adet reflektör 

-Yangın tüpü (son kullanım tarihi geçmemiş) olmalı 

Yoğunluktan bakmıyorlar veya göz ardı ediyorlardır., ben yazın gittiğimde eleman hepsini kontrol etmişti., istasyondan istasyona görevliye göre değişiyor.

Upvote 0
Ben 6 yıldır tüm bakımlarımı serviste yaptırıyorum, muayeneden önce de servise gidip bu hizmetten faydalandım, sorun olmadığını söylediler, gittim muayeneye girdim sorunsuz geçtim sadece motor şase numarası okunamıyor diye rapora yazmışlar, mesai bitmişti, çok üstelemedim, TÜVTÜRK merkeze mail attım.

Servisin bu hizmeti bedava ve faydalı, kimse olmayan bir durum için bu veya o parçayı değiştireyim demez, dememeli. En azından Rize yetkili servis demiyor, açıkçası aracımdan da servisimden de çok memnunum. 
O ileri zekalı görevli motor kaputunda kocaman kazınmış şasi no yu göremiyorsa başka ne iş yapar..

Upvote 0
İlk yardım çantasız gitmeyeyim o zaman ne olur ne olmaz sıkıntı yaşamayalım.

Upvote 0
Arkadaşlar muayene için extra bir şey yapmaya gerek yok ya ne araçlar geçiyor. Araç orijinalse(zenon far v.b bir şey yok ise.) farlar yanıyorsa tamamdır. Çok bir şeye bakmıyorlar zaten.

Upvote 0

Geri
Üst Alt