Audi'den Golf'e dönüş :)

barracuda

Üye
Selamlar herkese ,  

Adım Erhan ,İstanbul /Kurtköydeyim . 3 kuşak  Audiden  den sonra  2018 Golf 7.5 comfortline ile aranıza katılmış bulunuyorum . Herkese iyi forumlar dilerim .. 

eğer ortak bir watsapp grubu varsa katılmak isterim 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Tracy299 Çok doğru bi karar hocam, insanlara golf deyince akıllarından " sırf golf kullanıyor diye golfü öneriyor" diye geçiriyorlar. Halbuki alakası yok, bende araba yokkende bir golfum olsun istiyorum bu saatten sonra da ne olursa olsun yine golf alırım. Şuanki arabamdan hiç bir şikayetim yok.  Her bindiğimde zevkle biniyorum arabaya. 

Hele otomatik vitesin tadı bambaşka, manuelde keza öyle ama aracın içi zaten ferah birde DSG olunca konfor ekleniyor. Burda ehliyet sınavında sırf golf seviyorum diye kurs bana golf araç buldu başka Bi sürücü kursundan 1 günlüğüne. :)

@barracuda alışamama sebebinizi genişlik olarak belirtmişsiniz. haklı olabilir.lakin 8p ve 8v arasıda çok genişlik fakı varmı tam bilemiyorum ama öyle hissedilir seviyede olduğunu düşünmüyorum..ki a3 ile golf arasında da o fark çok fazla değil..ayrıca genişlik bir ayırım sebebi ise passata geçmeniz daha mantıklı olabilirdi.çünkü aynı alt yapıya sahip araçlardan bahsediyoruz..ben golf ile a3 birdirinden ayıran malzeme kalitesi iç eşya gözü çokluğu yalıtım ve premiumluk geri kalanı aynı

bence sizin alışamama sebebiniz; golf bir sevdadır. ilk aşk gibi,dönüp dolaşıp eski sevdaya gider gönül... hep :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@barracuda aramıza hoşgeldin. Bende bir kaç defa a3 baktım arabanın içi hep dar geldi. Malzeme kaliteside çok hoşuma gitmedi. Piskolojik birşey diye düşünüyordum. Benim gibi düşünenler olduğuna sevindim.

Diğer araçları da kullandım golf çok ferah.Megane ve octavia nasıl acaba ?

@Recep Gül aynen Hocam Dsg çok konfor katıyor arabaya. Bagaj çok sorun edilmeyecekse gerçekten her anlamda tat veriyor. 

@barracuda alışamama sebebinizi genişlik olarak belirtmişsiniz. haklı olabilir.lakin 8p ve 8v arasıda çok genişlik fakı varmı tam bilemiyorum ama öyle hissedilir seviyede olduğunu düşünmüyorum..ki a3 ile golf arasında da o fark çok fazla değil..ayrıca genişlik bir ayırım sebebi ise passata geçmeniz daha mantıklı olabilirdi.çünkü aynı alt yapıya sahip araçlardan bahsediyoruz..ben golf ile a3 birdirinden ayıran malzeme kalitesi iç eşya gözü çokluğu yalıtım ve premiumluk geri kalanı aynı

bence sizin alışamama sebebiniz; golf bir sevdadır. ilk aşk gibi,dönüp dolaşıp eski sevdaya gider gönül... hep :)
ön konsolun yapısı gereği  8v biraz üstünüze üstünüze geliyor  :)  8 p  de konsol daha farklı olduğu için biraz daha ferahtı  . Koltuk altı eşya gözü hakkında çok haklısınız  golfte olmaması büyük eksiklik  ama malzeme kalitesi ve yalıtım  olarak bence başabaşlar . 

Aslında genişlik  derken  araç içi ferahlığı kast ettim , golfün içi hacim olarak çok fark etmesede a3 e göre kesinlikle daha ferah.    D sınıfı sedan bana biraz amca arabası gibi geliyor :)  50 li yaşlarda belki geçeriz. 

Sevda olayı doğru   2000 model golf GTI  vardı bende zamanında , sattığımda çok üzülmüştüm , 

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt