Araç Kasko Değeri

Zaytung

Üye
İsim
Zaytung
Sa arkadaşlar gecen sene aracı sıfır aldım 2018 higline gecen sene kasko yaptırırken arac kasko degeri 230 bin tl civarındayken bu sene kasko yaptırmak istediğimde arac kasko degeri 185 bin tl görülüyor dedi bizim sigortacıda şaşırdı bu degeri devlet belirliyo bizim elimizde degil abi dedi arkadaşlar bu durum sizcede garip degilmi ya da bu işte bir yanlışlıkmı var acaba

Neden yanlışlık olsun?

1. Geçen yıl aracı kaç TL ye aldınız? Aracınız tam olarak ne ve hangi aydaki kasko değeri 230 bin civarı idi söylerseniz kasko değerine bakabilirim.

2. Bu sene liste fiyatı 240 küsur görünen 1.6 TDI DSG HIGHLINE aracı bayi 185 - 190 a veriyor. Sizinki 1 yaşında iken 0 km den daha pahalı olması beklenemez değil mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arac kasko bedeli listesi devam ediyor olabilir ama artik piyasa rayic bedel uzerinden odeme yapiliyor diye biliyorum

Piyasasi 200.000 tl olan arac kasko bedeli isterse 250 bin yazsin isterse 150 bin yazsin birsey farketmiyor diye biliyorum

Konunun uzman arkadaslar daha teknik resmi bilgiyi paylasirsa hepimiz dogrusunu ogrenmis oluruz

Arac kasko bedeli listesi devam ediyor olabilir ama artik piyasa rayic bedel uzerinden odeme yapiliyor diye biliyorum

Piyasasi 200.000 tl olan arac kasko bedeli isterse 250 bin yazsin isterse 150 bin yazsin birsey farketmiyor diye biliyorum

Konunun uzman arkadaslar daha teknik resmi bilgiyi paylasirsa hepimiz dogrusunu ogrenmis oluruz
Ödeme rayiç üzerinden olur ama kasko poliçesinde o an belirli bedel yazar atıyorum 185 yazar kaskonun 6. ayında araç perte çıkar 195 ödeme alınabilir.

@HONEY Poliçelerde eskisi gibi bir rayiç değer yazmıyor. Hasar sonrasında rayiç değer üzerinden ödeme yapılıyor.

Benim güncel kasko değer 156?(kasım 2019)

Aracın gider piyasası 140-141-142

156 yarın kasko ödeyecekse?

Üsküdar sahilden boşa salarım

Antalya falezlerden atarım

Bagajında piknik tüpü patlatırım bi şekilde

Kaskonun vereceği para 138 falan olur! 

Rayiç gider piyasadan bile 3-5 keserler yani....

142 ye alan hayrını görsün en azından (içinde hep sigara içtim yanlız)

Benim güncel kasko değer 156?(kasım 2019)

Aracın gider piyasası 140-141-142

156 yarın kasko ödeyecekse?

Üsküdar sahilden boşa salarım

Antalya falezlerden atarım

Bagajında piknik tüpü patlatırım bi şekilde

Kaskonun vereceği para 138 falan olur! 

Rayiç gider piyasadan bile 3-5 keserler yani....

142 ye alan hayrını görsün en azından (içinde hep sigara içtim yanlız)
🤣🤣🤣🤔😱😂😂😂

Yeni kasko yaptırdım rayıç bedel yazmıyor araç pert olursa fiyat o zaman belirleniyor bildiğim kadarıyla 

Geri
Üst Alt