Golf 7 Halojen Far Yağmurda Görüş Sıkıntısı

berke05

Üye
İsim
Berke
Merhabalar öncelikle iyi forumlar.

2016 Golf 7 1.6 Tdi Dsg araca sahibim. Maşallah şimdilik bir sıkıntı yaşamadık memnunuz. :)

Ama halojen far mevzusu can sıkıcı oluyor bazen. Basic sarı halojenler var araçta. Halojen far'a led ampül takmak karşıdakilerinin gözünü inanılmaz alıyor ve merceksiz cam'da bir işe yaramıyor zaten onun da yağmur performansı kötü. E beyaz halojen alalım desek philips, osram nightbreaker falan onlar için de yağmurda kör diyorlar.

Yağmurda güzel ve açık bir görüş sağlamak için illa xenon ya da led far'a mı geçmemiz gerekiyor? 

Başka bir yolu yok mudur bu işin, fikirlerinizi bekliyorum. :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu başlık belki yardımcı olabilir biraz ama yağmurda da çok şey beklememek lazım 

Upvote 0
Ben halojen farlara led taktırdım, birazdan ilk defa uzun yola çıkacağım, inşallah çok sellektör yemem karşı taraftan. Aldığım tepkiye göre söktürebilirim ledleri.

Upvote 0
bende bu konuyu merak edıyorum. far doktoru dıye bır sıte var oradakı adama sordum. Kaliteli led farlarda sıkıntı olmaz karsıyı rahatsız etmez far ayarı var normal ampuldekı gıbı cızgı oluyor dedı. ama dusuk kalıletıler cok dagıldıgı ıcın onlarda sıkıntı yasarsınız dedı. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0
bende bu konuyu merak edıyorum. far doktoru dıye bır sıte var oradakı adama sordum. Kaliteli led farlarda sıkıntı olmaz karsıyı rahatsız etmez far ayarı var normal ampuldekı gıbı cızgı oluyor dedı. ama dusuk kalıletıler cok dagıldıgı ıcın onlarda sıkıntı yasarsınız dedı. 
En iyi ledi de alsanız çizgi mizgi olmuyor standart satıcı modeli :)

Photon h7 milestone 8000  lümen serisi almıştım 500 tl civarına

Dağılıyor çizgi olmuyordu.

Upvote 0
Upvote 0
Upvote 0
Sanırım bu durumdan tek muzdarip olan ben değilim. :)  Teşekkürler değerli yorumlarınız için. Umarım bir çözüm bulabiliriz.

Upvote 0
Benimde konum mevcut halojenden basic xenon.. yaklaşık 5-6₺ gözden çıkarmanız gerekiyor..

Upvote 0
Eğer aracınızda mercek yoksa halojenle devam edin derim yolu görmek için piyasada şuan varmı bilmiyorum philips xTREME Vİsion lar var %30 fazla ışık verir yolu daha iyi gösterir

Upvote 0

Geri
Üst Alt