COMİNG HOME/LEAVİNG HOME ÖZELLİĞİNİ SADECE U LED IŞIKLARIYLA KULLANMAK

Orhan

Üye
İsim
Orhan
Coming home ve Leaving home standardı olarak ana farlar üzerinden kullanıyorum ben.

bu özelliği sis farları üzerinden kullanan arkadaşlar da var. Kodlaması için 09. sıradaki başlığa bakınız.

Aşağıdaki kodlamayla da standardında olan ana far değil de yanlızca U ledlerin ışığını kullanarak bu özellik kullanılıyor.

U ledli bixenon araçları olanlar için.  :'(

Select STG 09-Central Electric (vehicle power)

STG Access Permission -> Function 16-Security Access

Enter unlock code 31347

STG adjustment -> function 10-Adaptation

(8 ) -Leuchte6ABL LC5-light function C6

Check value: Coming Home and Leaving Home active

(10) -Leuchte6ABL LC5-dimming 6 Select CD

Adjust value to 0

(11) -Leuchte6ABL LC5 dimming Direction CD 6 Select

Adjust value to minimize

(8 ) -Leuchte7ABL RB1-light function C7

Check value: Coming Home and Leaving Home active

(10) -Leuchte7ABL RB1-dimming 7 CD Select

Adjust value to 0

(11) -Leuchte7ABL RB1 Dimming Direction CD 7 Select

Adjust value to minimize

konuyu tespit eden ve konu üzerinde kafa yoran değerli hocalarıma teşekkürler. açılan özelliği gösteren foto veya video varsa burada paylaşalım.

@MSE

@batuhantashan

@theGenius

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fotoğraf işi size ya da Batuhan hocama kaldı Orhan hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu kodlamayı yapan oldu mu? Araçta herhangi bir hata kodu oluşturuyor mu?

Engin_T dedi:
Herhangi bir hata oluşmaz hocam. Batuhan hocamız deneyerek bulmuştur. Yalnızca kısa farların ch özelliği kapatılıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

MSE dedi:
Herhangi bir hata oluşmaz hocam. Batuhan hocamız deneyerek bulmuştur. Yalnızca kısa farların ch özelliği kapatılıyor.

LED farlı leon araçlarda, led elektrik kesikliği hata kodunu oluşturuyor diye okumuştum.

Engin_T dedi:

LED farlı leon araçlarda, led elektrik kesikliği hata kodunu oluşturuyor diye okumuştum.
hatayı nasıl farkediyoruz verirse.

Engin_T dedi:

Herhangi bir kesinti yapmıyoruz hocam bu özelliği kapatmış oluyoruz  sadece. Yanması gerektiği halde yanmaz ise hata kodu verir. İsterseniz sis farlarını, viraj farlarını ve sinyal lambalarını da ekleyebilirsiniz CH&LH için.

Orhan Hoca dedi:

hatayı nasıl farkediyoruz verirse.
Tüm hatalar ekranda çıkıyor hocam. Misal "arıza, sol gündüz sürüş farınızı kontrol edin" yazar.

Yok ben fault codes kısmında hata kodu oluşturuyor mu onu merak ettim..

Engin_T dedi:
Yok ben fault codes kısmında hata kodu oluşturuyor mu onu merak ettim..
Hayır oluşturmuyor hocam. Bugüne kadar ön sisler, viraj farları, gündüz sürüş farları, xenonlar ve bi-xenon perdesi, ön sinyal lambaları, arka sinyal lambaları, fren lambaları üzerinde yapılabilecek herşeyi denedim sayılır. Tek bir hata bile vermedi araç. Saydığım ışıkların her birinin kendine ait kanalları var ve 20 tane kanalla uğraşmışım demektir. Toplamda ise 34 kanal var yaklaşık 24 tanesi kullanımda.

Bu arada alıntı yapabilirseniz çok iyi olur hocam bildirim gelmiyor diğer türlü :)

Sadece sis farını kullanarak kodlama yapabilirmiyiz acaba CH/LH için?

Geri
Üst Alt