Farlarda Titreme

Lead

Üye
İsim
Mehmet Akdeniz
Merhaba aracın tüm farlarında ve iç aydınlatmalarda titreme başladı farları değişitrdim sorun yok altrenatöre bakıldı onda'da sorun yok  sizce neden olabilir karşılaşan oldu mu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@HONEY Dışarıdaki elektirikciler böyle işlerle maalesef ilgilenmiyor veya ilgileneni bulamadım 4-5 elektirikciye gittim o zaman daha araç çalışıyorken titreme olmuyordu kimse uğraşmıyor ya akü ya da alternatör diyor bakanlarda sorun göremiyor işin içine girmek istemiyor o yüzden mecbur servisi tercih ettim serviste zoruma giden şey deneme yanılma ile gitmeleri ilk önce tesisatı kontrol et ne varsa eksik çıkar dışarı da da deneme yanılma ile gidiyorlar zaten servisin farkı kalmıyor

Upvote 0

@bf417 Çözemedikleri için bahane üretiyorlar gibi geldi bana Plaka lambaları ile oynanmış değişecek dediler 190 tl aküyüde değiştireceğiz dediler 550 hepsi %30 indirimli bunları kabul etsem iç tesisata geçtiklerinde sizce park sensörüne geri görüşe ve double teybi sorun edeler mi bunları da söküp orjinal yapmamız gerek diyebilir mi sizce 
Kesin diyecekler ama bu şekilde işin içinden çıkmanız mümkün değil söküp yenisini takmaktansa söküp denesinler plakalığı söksünler baktılar aynı demekki ondan değil teybi söksünler denesinler baktılar ondan değiştirsinler yenisini takma mantığını anlamadım böyle izah edin kabul etmezlerse dışarıda sağlam bir usta arayın derim.

Upvote 0
Dün aldım aracı servisten tüm elektrik tesisatı değişcekmiş oynama olduğu için ondan sonra tespit yapılıyormuş 37 bin tl imiş %30 indirimli 2 ayda almanya dan özel geliyormuş :D  aldım aracı akü değiştirdim akümün garantisi vardı 1 ay daha ama garanti kabul etmedi tam bitmediği için varta 74 ah akü aldım çalışmıyorken titreme sorunum çözüldü şimdi çalışırken titreme var :D

Upvote 0
Dün aldım aracı servisten tüm elektrik tesisatı değişcekmiş oynama olduğu için ondan sonra tespit yapılıyormuş 37 bin tl imiş %30 indirimli 2 ayda almanya dan özel geliyormuş :D  aldım aracı akü değiştirdim akümün garantisi vardı 1 ay daha ama garanti kabul etmedi tam bitmediği için varta 74 ah akü aldım çalışmıyorken titreme sorunum çözüldü şimdi çalışırken titreme var :D
Ne zaman satın almıştınız satın aldığınızda var mıydı bu durum? Bu şekilde muayeneden geçmeyebilir.

Upvote 0
yeni farkettim fark etme şeklimde araçta led farlar taktırmıştım çok hafif titriyordu aracın titremesi zannediyordum sonra 2 aydır led farlar aşırı titreme yapmıştı garantiye yollayım dedim garantiden aradılar sorun yok diye sonra orjinal farlara baktım onlarda çok hafif yapıyor böyle öğrenmiş oldum
öyle aşırı bir durum yok çok hafif var hatta çoğu elektirikci göremiyor sorun yok diyor çoğu insanda göremiyor aşırı dikkat etmesi gerek ama benim gözüme takılıyor bildiğim için sorunu aküyü çözdük zaten şuan tek seçeneğe iniyor alternatörün içindeki parçalarla ilgili sanırım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Lead Bugün dikkatimi çekti, benim aracımda da sanırım sadece sağ farda titreme var. Aküde yeni değişti

Upvote 0
yeni farkettim fark etme şeklimde araçta led farlar taktırmıştım çok hafif titriyordu aracın titremesi zannediyordum sonra 2 aydır led farlar aşırı titreme yapmıştı garantiye yollayım dedim garantiden aradılar sorun yok diye sonra orjinal farlara baktım onlarda yapıyor böyle öğrenmiş oldum
öyle aşırı bir durum yok çok hafif var hatta çoğu elektirikci göremiyor sorun yok diyor çoğu insanda göremiyor aşırı dikkat etmesi gerek ama benim gözüme takılıyor bildiğim için sorunu aküyü çözdük zaten şuan tek seçeneğe iniyor alternatörün içindeki parçalarla ilgili sanırım

Servisin kurnazlığı da iyiymiş ha, siz nasıl olsa 38 bine onay vermeyeceksiniz onlar da kafalarının basmadığı bu sorundan yırtmış olacaklar, kolay para kazanmanın esasları sayfa 346, yeni aküde de sıkıntı çıkmadan alternatöre baktırın derim

Upvote 0
@lasttohit  çoğu araçta var bakıyorum dışarıda %50 sinde var ama insanlar takmıyor sanırım bizim gibi aracına özenenlerin kafaya taktığı bir sorun :D  hatta yetkili servisteki danışmana satabilirim dedim satarsan ilk beni ara diyo :D  

Upvote 0
@bf417 aynen öyle pazaretesi bosch car servise bırakıcam en son mekanik garanti paketim orayla anlaşmalıymış biz çözeriz diyorlar

Upvote 0
@bf417 aynen öyle pazaretesi bosch car servise bırakıcam en son mekanik garanti paketim orayla anlaşmalıymış biz çözeriz diyorlar
Bosch car service mekanik garanti paketi ne demek hiç bilgim yok bilgilendirebilir misiniz ?

Garantisi devam eden araçlar mekanik sorunda  bosch car servis ile ortak mı çalışıyor yani ?

Upvote 0
Hayır aracım 2012 model turassist ve mapfre sigorta ile ortak 2. El garanti paketi satıyorlar yıllık 1200 tl 

elektrik motor şanzıman turbo gibi en can alıcı parçaları kapsıyor mesela 3 ay önce yağ kütüğü patladı doğuş oto da değiştirdiler

Upvote 0

Hayır aracım 2012 model turassist ve mapfre sigorta ile ortak 2. El garanti paketi satıyorlar yıllık 1200 tl 

elektrik motor şanzıman turbo gibi en can alıcı parçaları kapsıyor mesela 3 ay önce yağ kütüğü patladı doğuş oto da değiştirdiler
Süpermiş, peki dsg de kapsam dahilinde midir ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt