Geri Viteste sağ aynanın aşağı inmemesi

hey

Yeni Üye
İsim
erdem
Merhabalar Arkadaşlar,

Aranızda yeni sayılırım; aracım 2016 golf highline dsg dizel,

Aracın gizli özelliklerini açtırmadan önce geri vitese taktığımda sağ ayna aşağı bakacak şekilde iniyordu ancak şuan inmiyor, ayarlardan kontrol ettim, aç kapa yaptım bir işe yaramadı.

Bu durum gizli özellik açtırmaktan kaynaklanıyor olabilir mi ve ya neden kaynaklanır?

Teşekkürler.

Ayna ayarı R'de olmasına rağmen calismiyor ise Geri manevrada aynanın ayarı bozulmuş olabilir bu yönerge ile yeniden ayarlayabilirsiniz. Oldukca pratik.

Araç anahtarına atanır... diyorya bir gün yedek anahtara abartılı bir ayar yapıp iki anahtarda fark oluyor mu diye hep aklımda bir ara onuda denerim. 

2019 golf  klavuzu 98. Sf.

15741773964823736683186412778227.jpg

• Beğen
Tepkiler: hey
Upvote 0
Bende bazen indikten sonra geri yukselmiyor. yani geriye alinca araci asagi iniyor araci stop edince yada d ye alip ilerleyince(15km/h) hiz sinirini gecsem bile geri dönmuyor. Ve manuel olarak aynayi yukseltmek zorinda kaliyorum.

Upvote 0
Bu durumda R ye alınca aynanın pozisyonunu yeniden ayarlamanız gerekebilir. Bunun için Aynayı standart konumundayken 0 konumda olsun vitesi R ye alın ve ne kadar aşağıya inmesini istiyorsanız ayarlayın  ve vitesi D ye veya boşa alın. Sorunu çözer mi bilmiyorum ama denemekte fayda var

• Beğen
Tepkiler: hey
Upvote 0
Bende bazen indikten sonra geri yukselmiyor. yani geriye alinca araci asagi iniyor araci stop edince yada d ye alip ilerleyince(15km/h) hiz sinirini gecsem bile geri dönmuyor. Ve manuel olarak aynayi yukseltmek zorinda kaliyorum.
Hocam peki, ayna ayar düğmesini orta konuma getirmeyi denediniz Mi?  İndikten sonra? 

Upvote 0
Merhaba,

Konusu olduğundan dolayı tekrar konu açmak istemedim. R ye aldığımda sağ ayna aşağıya iniyor ancak d ye alıp devam ettiğimde sağ ayna yukarıya çıkarken bir tık fazla çıkıyor 2-3 kere ileri geri aldığımda ayna en son bulutları gösteriyor :)  Sağ ayna eski yerine gelirken olması gerekenden bir tık fazla yukarıya çıkmasının nedeni ne olabilir. 

Upvote 0
@Kane bu sorun bende de var uzun süredir, bende bir çözüm bulamadım. İçerideki motorun ne kadar döneceğini ayarlayan bir parametre varmıdır diye kablo ile bağlanıp çok inceledim ama bulamadım.

Bilen bir arkadaş vardır umarım...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Kane  Muhtemelen Kodlamanda eksik var, kablon varsa kontrol edermisin. Genelde verilen kodlama eksik çünkü.

Şu şekilde kodlanmışsa bunda eksik var:
Katlanir_Eksik.jpeg

Aşağıdaki Gibi Bit1'inde işaretlenmesi gerekiyor.
52-Door Elec Passenger.jpg

Upvote 0
Benim aynada Bit1'i işaretlemeden önce aynen dediğiniz gibiydi.

Geri vitese takınca ayarladığımdan daha aşağıya bir yere iniyordu çoğu zaman, geri gelirkende olması gerekenden biraz yukarı bir yere gidiyordu. Bu bit'i işaretleyince herşey düzgün çalışmaya başladı.

Upvote 0
Malesef Kablom yok :(  Aracı yeni aldığım için araçla ilgilendikçe ufak tefek gözüme ve aklıma takılan şeyleri çözmeye çalışıyorum. Muayeneden önce (3-4 ay sonra ) özellikleri kapattırmam gerekiyor. Muayene sonrasında tekrar açtırırken bu durumuda belirtip Bİt1 kısmını da bu şekilde yapılmasını sağlarım. Yada İstanbulda yakın arkadaşlar var ise yapabilecek onlardan rica edebilirim. 

Upvote 0
İyi günler bende golf 7 katlanır ayna taktırdım orjinal olan R.ye alınca aşağı iniyor ama çok iniyor sonrada çok yukarı çıkıyor beyni karışık yani. Beykoz'a yakın bu kodlamayı yapabilen bana yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim iki aydır ayna ile kavga ediyoruz. Rahat kullanamıyorum.

Upvote 1

İyi günler bende golf 7 katlanır ayna taktırdım orjinal olan R.ye alınca aşağı iniyor ama çok iniyor sonrada çok yukarı çıkıyor beyni karışık yani. Beykoz'a yakın bu kodlamayı yapabilen bana yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim iki aydır ayna ile kavga ediyoruz. Rahat kullanamıyorum.
Çözdünüz mü hocam sorunu

Upvote 0

Geri
Üst Alt