(Çözüldü )Yağmur Sensörü Silecek Durmuyor

oguzkaanvolkan

Katılımcı Üye

İsim
Oğuz Kaan Volkan
Merhaba Aracım 2012 Golf 1.6 Tdi Highline silecek kolunu bir kademe üste aldigimda (int yazan kademeye ) silecekler sürekli calisiyor. Yani hizi yavaslatirsam yavas calisiyor, hizi son kademeye alirsam hizli calisiyor. Yagmur yagmasada kuru camda surekli devam ediyor silme eylemi. Hic bir forumda çozumunu bulamadim. Daha once yasayan varmi ? Vagcom kodlama ile yapilan bir hata mi yoksa camdaki sensorden mi ?

simdiden tesekkurler

##Problemi hallettim belki ayni sorunu yasayanlar vardir diye nasil olduğunu soyleyeyim. Aracin gizli ozelliklerini actim kendim. Ve o sirada vcds programindan aracin hata kodlarini kontrol ettim. Onemli bir sorun olmadigini gordum ve tum hata kodlarini sildim. Bugun sensor sorunsuz calisiyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Aracım 2012 Golf 1.6 Tdi Highline silecek kolunu bir kademe üste aldigimda (int yazan kademeye ) silecekler sürekli calisiyor. Yani hizi yavaslatirsam yavas calisiyor, hizi son kademeye alirsam hizli calisiyor. Yagmur yagmasada kuru camda surekli devam ediyor silme eylemi. Hic bir forumda çozumunu bulamadim. Daha once yasayan varmi ? Vagcom kodlama ile yapilan bir hata mi yoksa camdaki sensorden mi ?

simdiden tesekkurler
Hocam bahsettiğiniz olay arka silecek mi? Ön Silecekler mi? Oluyor.  

Şayet arka silecek içinse, kolu yukarı konumda tutmanız gerek. Ve bide Menü ayarlarıda yağmurda arka sileceği çalıştır seçeneği varsa onu kapatın. Gerçi yağmur yağmasada çalışıyor demişsiniz. Onun dışında aklıma gelen bir çözüm yolu yok, belki silecek motorları belki sensörler arıza yapmış olabilir. 

Upvote 0
@Recep Gül ön silecekler hocam 5 yildir golf 7 kullanicisiyim hakimim arabaya fakat bu teknik bir sorun ve bilgim yok. Suan vagcom kodlama yapan biryere gidecegim hem gizli ozellikleri actirip hemde yagmur sensorune baktiricam

Upvote 0
@Gökhan Bilgin mesela bunu bilmiyordum far anahtarinin auto olmasiyla sileceklerin nasil bir baglantisi oluyor. Bunu baska forumlarda okuduklarimdan dolayi meraktan sabah test ettim ne auto ne 0 konumunda fark etmiyor surekli calisiyor.

Upvote 0
Yağmur sensörü , far sensöründen tetik alır ortam ışığını sezdiği sensör yağmur sensörünün olduğu yerde doğal olarak yağmur bozulduğunda farda bozulmuş oluyor. Yağmur sensörünü değiştiğinizde düzelecektir ikiside arıza tespit cihazı olan bir servise gidip gösterin direk söylerler yağmur sensörü hatasını

Upvote 0
Ayarlar silecek yağmurda otomatik sil eğer burda tik yoksa int modunda sürekli çalışır

Upvote 0
@mbonat orayada baktim tik var :)  ama yinede surekli calisiyor. O tiki kaldirip tekrar tik koyup denedim yine olmuyor malesef

Upvote 0
@Gökhan Bilgin sanayiye bakima goturecegim bilgisayara bagladiklarinda baktiririm anlarsa ustam. Az once vagcom kodlama yapan bir dukkana gittim istanbul sirinevlerde buna yazilim guncellemesi yapman gerek servise git dedi 

Upvote 0
Durumu paylaşırsınız hocam ben tecrübemi yazmak istedim neticede tamircisi veya ustası değilim
cihaza bağlayıp soruna ulaştıktan sonra yazmanızı bekliyorum umarım basit bir şey çıkar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Dün vagcom gizli ozellikler acan bir yere gittim adam cihaza baglamadi bile. Buna yazilim güncellemesi yapilmasi gerek diyerek yolladi servise gitmemi soyledi yada guncelleme yapan yerleri bulmami soyledi. Kimsenin basina gelmedi mi boyle birsey ?

Upvote 0
@oguzkaanvolkan merhabalar kardeşim , bende aynı durumdan muzdaribim 2013 golf 7 highline aracımda böyle. Aracı yeni aldığım için pek ilgilenemedim bu konuda birbirimize yardımcı olalım 👍🏻

Upvote 0
@gkhn01 hocam benim yapacağım bir hamle kalmadi bilen bir forum kullanicisinin yazmasini bekliyorum :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt