Yağ bakımı ve Antifriz Yardım

Merhaba 

MK6 1.6 102hp Lpgli aracım var 125.000km de. yağ bakımı için hangi yağ kullanmam gerektiğine karar veremedim aracın kendi kitapçığı bende yok ancak internetten buldum ve 502 00 ve 503 00 onaylı yağlar kullanılmalıdır diyor. biraz baktıktan sonra Liqui Moly Longtime High Tech 5/30 ve Liqui Moly 4600 Top Tec in üretici onaylı yağları var. Motul da onaylı Vw yağı bulamadım eski 8100 Fe X-Clean da varmış ancak yeni üretimlerde Vw onaylı yağ bulamadım sertifikasyonlarda. Mobil 1 Esp de üretici onayı yok ancak Mobil tavsiye eder yazan yerde yağ kodu var. Sizce hangi yağı kullanmalıyım. daha önce bilmediğim için 10w40 kullanmıştım Liqui Moly 9 bin km oldu yağ hala temiz bir sıkıntıda olmadı 5w30 a geçmek istiyorum tavsiye edilen yağa bir sakıncası olmaz değil mi? 

Antifriz rengi değişmiş ne olduğunu bilmiyorum araçta 1 sene oldu alalı kitapçığında G12/G13 antifiriz kullanılmalı yazıyor. birde motor soğutma suyu var oda konmalı mı ayriyetten

Motul g13 antifriz ve saf su alıp kaçar lt koymam gerekir sistemdeki suyu boşalttıktan sonra

ve motor soğutma suyu konmalı mı ne kadar yani antifriz soğutma suyu saf su kaçar lt konmalı 

yardımcı olursanız çok sevinirim
Yeni üretimlerde Liqui Moly Longtime High Tech 5/30 yağın 502.00 onayını kaldırmışlar geçen burda bir arkadaşımız bu yağdan alınca fark ettik.,

Aynı şekilde top tec 4600 yiine 502.00 onayı yoktur..

Liqui Moly 'de VW502.00 onaylı 5W-30 yağ şuan sadece; Special Tec LL var., illa ki 502.00 onayı arıyorsanız Castrol Edge C3 var ama pek önermem.,

Ancak yine de TopTec 4200 kullanmak en ideali., Liqui Moly 'nin iddea 'sı TopTec 4200 için (ben onların yalancısıyım); LIQUI MOLY also recommends this product for vehicles or assemblies for which the following specifications or original part numbers are required: VW502.00

Longtime High Tech 'te VW502.00 onayı kaldırılmış detayları 43.cü sayfada konuşmuştuk okumak isterseniz;

@berkan254

Kitapçıktan bir bölüm ekliyorum soğutma sıvısı üzerine

Antifriz konusunu @forzaGilleshocam zamanında çok detaylı açıklamış aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz, zamanında çok işime yaramıştı

Screenshot_2019-11-18-00-27-35-00.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles hocam bende baktım 4200 tt in 502 00 onayı yok ancak 504 00 onayı var.

internetteki golf 6 kitapçığında 

uzun ömürlü servise sahip (QI6) 504 00 

Zamana veya katedilen kilometreye bağlı servis (QI1, QI2, QI3, QI4) 502 00 veya 503 00 

olarak yazıyor.

castrol ün sitesine girip yağ seçici kullandığımda bana castrol edge 5/30 LL öneriyor ama LL nin onaylarında 504 00 var castrol edge 5/30 C3 te 502 00 onayı var ama onu önermiyor

@forzaGilles hocam bende baktım 4200 tt in 502 00 onayı yok ancak 504 00 onayı var.

internetteki golf 6 kitapçığında 

uzun ömürlü servise sahip (QI6) 504 00 

Zamana veya katedilen kilometreye bağlı servis (QI1, QI2, QI3, QI4) 502 00 veya 503 00 

olarak yazıyor.

castrol ün sitesine girip yağ seçici kullandığımda bana castrol edge 5/30 LL öneriyor ama LL nin onaylarında 504 00 var castrol edge 5/30 C3 te 502 00 onayı var ama onu önermiyor
İnternetteki Golf Mk6 kitapçığına nereden ulaştınız..? Bir de ben bakayım.,

Aslında en doğru sonuç için; aracın şasi numarasını özelden paylaşırsanız aracın "orjinal kullanma klavuzuna" ulaşabiliriz..!!

Yağ seçicilere tam güvenmeyin yanıltabilir..!!

@Kysr038  hocam Motul INUGEL G13 -37°C 5 Litre 

Böyle bir ürün var üzerinde ready to use coolant yazıyor. Bunu alırsam direkt radyatöre mi boşaltıcam yoksa yine seyreltilecek mi anlıyamadım

@berkan254  bir problem yok gibi hocam sogukla da alakali olabilir ankarada havalar sabahlari iyice sogudu gecen haftaya kiyasla

@berkan254 triger seti için orjinal en iyisi olanlar hDüzenleangisi bilginiz var mı
Yakın zamanda @Salim arkadaşımızın aracına yaptırdığı ağır bakım için açtığı konu aşşağıya ekledim., servis pahalıdır diyee çekinenler bu algıyı biraz kırsın., Araca ne yaptıracaksanız, yaptırın., ister özel serviste isterseniz yetkili serviste bunun kararını kişi kendisi verir., Ancak her ne olursa olsun ilk önce servisten fiyat alınır., bu işin kuralı budur..!!

Arkadaşa özel servisin triger seti (triger-devirdaim-v kayışı) için istediği fiyat: 2400 lira (kullanacağı parçaların hangi marka., kalitesi nedir belirsiz..)

Yetkili servis (Triger-devirdaim-V kayışı-rulmanlar-gergi makarası-Antifiriz değişimi) "ek olarak" fren hidroliği ve ön fren balatası değişimi için %25 zubizu kampanyası indirimiyle arkadaşın ödediği fiyat: 2790 lira

Sizin araç 9 yaşında olduğu için indirim %30 uygulanıcak., + sizde ön fren balatası değişmiyeceğini düşünürsek., hesabını siz yapın..

İlgili konu;

Yakın zamanda @Salim arkadaşımızın aracına yaptırdığı ağır bakım için açtığı konu aşşağıya ekledim., servis pahalıdır diyee çekinenler bu algıyı biraz kırsın., Araca ne yaptıracaksanız, yaptırın., ister özel serviste isterseniz yetkili serviste bunun kararını kişi kendisi verir., Ancak her ne olursa olsun ilk önce servisten fiyat alınır., bu işin kuralı budur..!!

Arkadaşa özel servisin triger seti (triger-devirdaim-v kayışı) için istediği fiyat: 2400 lira (kullanacağı parçaların hangi marka., kalitesi nedir belirsiz..)

Yetkili servis (Triger-devirdaim-V kayışı-rulmanlar-gergi makarası-Antifiriz değişimi) "ek olarak" fren hidroliği ve ön fren balatası değişimi için %25 zubizu kampanyası indirimiyle arkadaşın ödediği fiyat: 2790 lira

Sizin araç 9 yaşında olduğu için indirim %30 uygulanıcak., + sizde ön fren balatası değişmiyeceğini düşünürsek., hesabını siz yapın..

İlgili konu;
hep derim, yine diyeceğim. yetkili serviste parçalar 1 yıl garantilidir (ekstra akü-triger v.b. gibi uzun ömürlüler hariç), özel serviste, atölyeden çıkana kadar.

2 yıl garantili hocam :)
evet ya, nasıl bi hata yaptıysam.... servis bakımı sonrası 1 yıllık yol yardımı ücretsiz.(karıştırdığım burası) - (parça değişmeden onarımlar) parça değişirse normal ücretlendirmeye tabi tutulur. eğer parça da garantili ise ücretsiz değişim yapılır.

Merhabalar 2012 Golf7 var 60bin km hangi lıQuı moly kullanmalıyım?

Geri
Üst Alt