Yağ bakımı ve Antifriz Yardım

berkan254

Yeni Üye
İsim
Berkan
Merhaba 

MK6 1.6 102hp Lpgli aracım var 125.000km de. yağ bakımı için hangi yağ kullanmam gerektiğine karar veremedim aracın kendi kitapçığı bende yok ancak internetten buldum ve 502 00 ve 503 00 onaylı yağlar kullanılmalıdır diyor. biraz baktıktan sonra Liqui Moly Longtime High Tech 5/30 ve Liqui Moly 4600 Top Tec in üretici onaylı yağları var. Motul da onaylı Vw yağı bulamadım eski 8100 Fe X-Clean da varmış ancak yeni üretimlerde Vw onaylı yağ bulamadım sertifikasyonlarda. Mobil 1 Esp de üretici onayı yok ancak Mobil tavsiye eder yazan yerde yağ kodu var. Sizce hangi yağı kullanmalıyım. daha önce bilmediğim için 10w40 kullanmıştım Liqui Moly 9 bin km oldu yağ hala temiz bir sıkıntıda olmadı 5w30 a geçmek istiyorum tavsiye edilen yağa bir sakıncası olmaz değil mi? 

Antifriz rengi değişmiş ne olduğunu bilmiyorum araçta 1 sene oldu alalı kitapçığında G12/G13 antifiriz kullanılmalı yazıyor. birde motor soğutma suyu var oda konmalı mı ayriyetten

Motul g13 antifriz ve saf su alıp kaçar lt koymam gerekir sistemdeki suyu boşalttıktan sonra

ve motor soğutma suyu konmalı mı ne kadar yani antifriz soğutma suyu saf su kaçar lt konmalı 

yardımcı olursanız çok sevinirim

Bence liqui molyden devam edebilirsiniz hocam memnun kaldiysaniz kendi sitesinden alirsiniz kafaniz rahat olur. Antifiriz konusunda ise ustatlar yardimci olacaktir

@ZITIPAŞA 

geçen bakım araştırmadan parça alıdğım yer 10w40 önerdi onu koydum daha önce ne ile yapıldı bilmiyorum 5w30 a geçsem sıkıntı olur mu 

@berkan254 sorun olmaz hocam bugun biraz dolastim sesinin azaldigini dusunuyorum ama ilk calistirmada sarsintili calisiyor sonra gayet stabil gibi geldi.

Geri
Üst Alt