Kayseri’den katılıyorum

ahmetozcan

Yeni Üye
İsim
Ahmet
Merhaba arkadaşlar. Herkese hayırlı akşamlar. Aranıza Kayseri’den katılıyorum. Bir süredir golf 6 bakıyorum. Geçtiğimiz günlerde bir golf 1.6 tdi 2012 model araç buldum. Bugün gidip aracı gördüm, tanıdık bir ustaya gösterdim sorun yok temiz alınır dedi, kaporayı verdim yarın satış işlemi yapacağız. Ancak bir durum kafama takıldı, plaka ve şasi’den sorgulama yaptığımda 1.4 tsi olarak mesaj geliyor, sigortacıma sordum sigorta yada noter hatalı girmiştir önemli birşey değil, ruhsatta yazan şasi ile araçta yazan şasi noyu karşılaştır aynıysa problem yok dedi, sizin bu konuda görüşleriniz nelerdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ahmetozcan kaskoyu yaptırırken bmw m3 olarak yazdırın aracı tramer sorgusunda m3 olarak görünsün😊

Başka bir sorunu yoksa bunu kafaya takmayın.

@Serkanasn gerçekten böyle birşey oluyor mu ilk defa başıma geldi, sigortacının söylediğine göre tramer kaydı sigorta ve kasko bilgisinden aldığı için yanlış girilirse böyle hatalar çıkabiliyormuş 😅

Ben de araci alirken sorgularda highline gorunuyordu, eski sahibindeki noter evraginda kasko bedeli ve pakedi yanlis girilmis gorunuyordu. Benzer olayi ben de yasadim ama bir sorun olmadi. Sigortacinin dedigi gibi, ruhsatta yazan sasi ve motor no aractakiyle ayniysa sorun olmaz, birileri yanlis tuslama yapmistir. 

Hoşgeldiniz öncelikle aramıza keyifli forumlar , bahsettiğiniz sorunun sebebi satış esnasında soruyorlar genelde hangi paket vs diye o arada yanlış söylenebiliyor yada noterde çalışan kişinin yanlış yazmasından dolayı olabiliyor aşağıda linkini paylaştığım yerden model donanım vs seçerseniz araç kodu diye bir kısım göreceksiniz satış esnasında noter çalışanına bu numarayı yazdırın sorununuz çözülür bilmeyenler içinde paylaşım olsun

https://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631

Merhaba hoşgeldiniz. 

Ben de Kayseri den Ahmet, adaşız 👍

Hayırlı olur inşallah yeni aracınız

Geri
Üst Alt