Composition Media SD Kart Okuma Sorunu

İsim
Çağrı
Kıymetli dostlar,

orjinal teybim sd kart okumuyor. Aracı 8 ay önce ilk aldığımda farkına vardım, çok uğraştım farklı kartlar denedim, farklı kapasiteler denedim. Ntfs, fat32 tüm kart tiplerini rufus programıyla denedim. Bir ara çalmaya başladı ama hep yarıda kesip atıyordu, sonra yine hiç okumamaya başladı. Şimdi ne yapsam okumuyor. Cd,aux ve radyoda herhangi bir sorun yok. Benzer sorun yaşayan oldu mu? Teyp güncellemesi var mı? Ne önerirsiniz? Teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

06C7A5E0-FBAE-4D3D-8761-514EE173BCAC.jpeg

919E1A67-5ADB-42BD-A4E2-15AE065AF94E.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sanırım konuyla ilgili kimsenin tecrübesi yok

Upvote 0
Merhaba

Sadece FAT32 okuyor 32GB okuyor ama 64 GB'ta destekliyor denilmişti.

başka bir kart ile deneyin elinizde var ise 4-8-16-32 GB fark etmez FAT32 ile formatlayıp deneyin derim bir ara okudu ise sorun karttadır inşallah.

Yada çıkma 300 TL civarı görüyordum sarı sitede yada sıfır aliexpresten tak çalıştır olanlardan alıp takabilirsiniz yeni medai ünitesi

Upvote 0
Merhaba
Sadece FAT32 okuyor 32GB okuyor ama 64 GB'ta destekliyor denilmişti.
başka bir kart ile deneyin elinizde var ise 4-8-16-32 GB fark etmez FAT32 ile formatlayıp deneyin derim bir ara okudu ise sorun karttadır inşallah.
Yada çıkma 300 TL civarı görüyordum sarı sitede yada sıfır aliexpresten tak çalıştır olanlardan alıp takabilirsiniz yeni medai ünitesi

En az 2 farklı kartla denedim maalesef olmadı. Fat32 olarak yüklüyorum olmuyor.

Teşekkürler ilginiz için

Upvote 0
Bazı kartların okuma yerleri geride oluyor bu yüzden cihaz okumakta zorlanıyor.En son samsung kart okuyucu denedim çok rahat okuyor onları.

Upvote 0
Tamam onu deneyeyim. Teşekkürler

Upvote 0
Bir ara benim de başıma geldi. Telefondan ya da bilgisayardan kartı çıkartırken güvenli kaldır benzeri bir seçenekten sonra çıkartmak gerekebilir. 

Kartı çıkartırken arka planda karta hla veri yazmaya çalışırken çıkartma gibi durumlarda media ekranı görmüyor kartı. Telefona takıp çıkarttıktan sonra yaşamıştım bu sorunu.

Bir de virüs trojan vb olmadığından emin olun. Media ekranının ana yazılımı windows a benziyor diye biliyorum. Kartın içeriğine erişimi zorlaştıran bir virüs vb var ise o da yapabilir. 

Diğer ihtimalse kartı okuyabilen içerdeki küçük pinler tam temas etmiyor olabilir. Çok zor olacaktır ama fener mercek telefondaki büyüteç uygulması vb leri ile inceleyerek emin olunabilir. 

Upvote 0
Samsung kartla denedim yine olmadı. Güvenli çıkarma işini anladım ona da dikkat edeyim. Yabancı kaynaklardan araştırdım navigasyon güncelleme var ama o media işletim sistemini de günceller mi acaba o konuda aklımda soru işareti var. Yapmadığım bir o kaldı çünkü [emoji4] kart bir kaç kez sorunsuz okuduğu için pinlerde sorun yoktur diye düşünüyorum ama bakmaya çalışsam da pek görünmüyor

Upvote 0

Geri
Üst Alt