Çevirmeye girdim

lasttohit

Katılımcı Üye

İsim
Kubilay
Selamın aleyküm arkadaşlar, dün öğlen saatlerinde Esenler tarafında bir çevirmeye girdim. Çeviren arkadaş aracımdan iner inmez egzozu nerede yaptırdın diye sordu ve hemen ardından devam etti

Aracını bağlıyacağım aracın orjinalini bozup egzoz yapmışsın :D  Aracım dizel ve sağ tarafta sadece görüntü olan aktif olmayan egzoz ucu var, bunu açıkladım ama sağolsun memur bey bana ceza yazmak için türlü türlü yollara başvurdu.

Aracımın ruhsatındaki yazan net kiloyu göstererek, sen bu egzoz ucunu takıp arabaya 3 kilo ağırlık eklemişsin yani aracın orjinali bozmuşsun dedi :D  Yani güleyim mi ağlayayım mı bilemedim :D  

Saygı değer memur beyin görüşüne göre ben kendi paramla alıp vergilerini ödediğim aracıma aksesuar yapamazmışım yani sırf orjinal kalacakmış :D  

Tabii ki bu saçmalığı kabul etmeyince bir süre tartışmanın sonucunda, sanki bir suç işlemişim gibi bir tavırla şu cezayı al git seninle uğraşmiyayım diyip ön camdaki filmden cezayı kitleyip 1 hafta içinde kontrole getireceksin diyerek beni yolcu etti :D  

Ön camdan yazılan cezaya takılmıyorum ama eğer orda egzoz konusunda ısrarcı olmasam adamlar kim bilir daha kaç lira ceza yazacaktı. :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şahincilere doğancı apacilere yazmazlar ama Golf sahibine yazabilirler aracını kıskanmış olabilir  sorunlu bir tip sanırım :)

Geçmiş olsun 

Çok enteresan bir durum olmuş, sanırım bu sizin karşılaştığınız polis arkadaş ile ilgili bir mesele, çünkü golfümde ön camda film olduğunu tespit eden bir polis; benim aracımda da gece görüş sorunu vardı sonra baktım ki camda eski sahininin taktirdigi filmden ötürü gece yolu görmek zor oluyor söktürdüm bence sizde söktürün böyle gece etrafı görmek zor olur gözleriniz yorulur deyip göndermişti.

Doldurmaları gereken kota var hocam illaki bişey bulurlar mercedes olunca hep iki adım geri durumlar bize gelince kanun hukuk vs... 

Çankırıda kırmızıda durup yeşile geçen araca ceza yazıyor polis arkadaş mobesadan bakılıyor gerçekten durmuş ama şikayete cevap olarak ceza yazılan yerde mobesa aktif değil deniliyor ceza ödettiriliyor burası Türkiye o ceza alınacaksa alınır🙂. Geçen hafta arkadaşımın eşi emniyet kemeri taktığı halde ceza yedi. Geçen sene aynı şekilde arkadaşım emniyet kemeri taktığı halde ceza yedi itiraz etti mahkemede yazan memur takmadı deyip gitmiş🙂. Bir başkadır benim memleketim lay lay lay😊

Talihsiz bir olay yaşamış olabilirsiniz, anlayışsız bir memura denk gelmiş olabilirsiniz fakat bu size "Türk Polisi" ibaresini kullanıp genelleme yaparak devamında uygun olmayan bir kelime kullanıp dalga geçme hakkını vermez.O teşkilatta senin arabanla rahatça gezip, ülkede huzurlu bir yaşam geçirmen için şehadet mertebesine eren ne mübarek insanlar var.Lütfen konuyu kapatın veya konu başlığını değiştirin!

@muhammedfatih 

Dediğiniz gibi şehadet mertebesine ermiş ve çok değerli insanlar var fakat ben bu başlıkta bu konuyla alakalı herhangi bir dalga veya hakaret içeren bir şey söylemedim.

Aksine yetkisini kötüye kullanan polis arkadaşlardan bahsederek isyanımı dile getiriyorum ki bunu şuan da tek yaşayan ben değilim. Çevremdeki insanlarında özellikle sonra sıralarda yaşadığı olayların sonucunda bu başlığı açtım.

Gereksiz duyar kasıp konuyu farklı yere çekmeyin lütfen.

Konu başlığı uygun olmadığı için değiştirilmiştir. 

Egzos kontrolünde sahte egzos ayrımı yapmayıp ceza yazmaya çalışan memur arkadaş olursa şikayetçi olup sonuç alınabilir diye düşünüyorum.

Selamın aleyküm arkadaşlar, dün öğlen saatlerinde Esenler tarafında bir çevirmeye girdim. Çeviren arkadaş aracımdan iner inmez egzozu nerede yaptırdın diye sordu ve hemen ardından devam etti

Aracını bağlıyacağım aracın orjinalini bozup egzoz yapmışsın :D  Aracım dizel ve sağ tarafta sadece görüntü olan aktif olmayan egzoz ucu var, bunu açıkladım ama sağolsun memur bey bana ceza yazmak için türlü türlü yollara başvurdu.

Aracımın ruhsatındaki yazan net kiloyu göstererek, sen bu egzoz ucunu takıp arabaya 3 kilo ağırlık eklemişsin yani aracın orjinali bozmuşsun dedi :D  Yani güleyim mi ağlayayım mı bilemedim :D  

Saygı değer memur beyin görüşüne göre ben kendi paramla alıp vergilerini ödediğim aracıma aksesuar yapamazmışım yani sırf orjinal kalacakmış :D  

Tabii ki bu saçmalığı kabul etmeyince bir süre tartışmanın sonucunda, sanki bir suç işlemişim gibi bir tavırla şu cezayı al git seninle uğraşmiyayım diyip ön camdaki filmden cezayı kitleyip 1 hafta içinde kontrole getireceksin diyerek beni yolcu etti :D  

Ön camdan yazılan cezaya takılmıyorum ama eğer orda egzoz konusunda ısrarcı olmasam adamlar kim bilir daha kaç lira ceza yazacaktı. :)  
Bu konuda size katılmıyorum hiçbir zararı olmayan aksesuar da olabilir, abartı egzoz da olabilir bunu kumandayla açıp kapatanlar da var polis memurunun görevi kirkoyla kaldırıp aracın altına bakmak değil, eğer bir değişklik varsa ruhsata işletmelisiniz ya da yapmamalısınız. Kural kuralsa herkes uymalı, adama göre ceza yazan polis de adam değildir açık ve net.

Ortada sis yokken sabah akşam SİSLERİ AÇIK GEZEN KEKOLARA ceza yazsalar memleketin dış borcu kapanır. Sis açık gezen kekomançilere yazsınlar ceza önce.
Evet yahu nedir o öyle. Açmış sisleri bir de sonradan led takdırtmış 5 katlı binanın 5 katını da aydınlatıyor. Akıl mantık firar.  Aracın arkasını da aşağıya bastırtmış. Tam kör etme modu.

Açıkçası yolda uzun kısa sis farketmeksizin, karşıdan gelen araç gözümü alıyorsa tabi yol inişli çıkışlı değil ise, etrafta başka araç yoksa ben de açıyorum sis uzun ne varsa anlasın diye...

Trafik kanununda araca sonradan eklentilerin yasak olduğu gibi bir madde vardı, burda iş memur arkadaşta bitiyor insiyatif kullanıp sizi ordan gonderebilirdi. Ön cama film yapmak zaten yasak bu da açıkça belirtiliyor.

@bf417

@forjust1day

Cam filmi konusunda bir itirazım yok zaten de 

Bu eklentinin ruhsata işletilmesini ilk defa duyuyorum, sağ tarafa sadece görüntü amaçlı koyulan egzozu ruhsata nasıl işletebilirim?

Şahincilerin üzerine çok gittik....

Yokmudur içlerinde çekirdek aileyim /imkanım bu kadar bunu alabildim diyen !

Heleki daha on gün önce 29 ekimde Benzinlikte yanına gidip bizzat tebrik ettiğim bu şahinci arkadaşa helal olsun... 

Çoluk çocuğu hanımı almış selam duracak başkentte! 

IMG_20191029_141056.jpg

Geri
Üst Alt