Golf 7 su alıyor !!!

İsim
Mehmet
Iyi günler abiler arkadaşlar araç ön yolcu tarafından su mu aliyor yoksa nemlenmişti kurumadı mı bir türlü anlayamadım daha önce yasayan oldu mu böyle bi durum araç 2013 1.4 tsi golf highline 91.000 km de

20191109_090349.jpg

20191109_090400.jpg

20191109_090349.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mehmetcimcik geçmiş olsun.

Herhangi bir sudan geçiş, yağmurlu havada sürüş, içeride tabana su dökülmesi ya da yıkama sonrası bi durum değil ise klima tahliye hortumunun kabin içine su sızdırmasından olmuş olabilir. 

Upvote 0
@ogzogz evet tahminen öyle oldu servisle görüştüm bir süre takip edin yağmursuz havada vs tekrar böyle bir durum olursa tahliye kanalları ile alakalı bir durum olabilir dediler şu an kurudu zaten takipteyim teşekkür ederim

Upvote 0
@ogzogz evet tahminen öyle oldu servisle görüştüm bir süre takip edin yağmursuz havada vs tekrar böyle bir durum olursa tahliye kanalları ile alakalı bir durum olabilir dediler şu an kurudu zaten takipteyim teşekkür ederim
Arka bagajı bir kontrol edin yedek lastığın altına bakın eğer orada da su varsa çözümü basit ...değilse sıkıntılı bir durum vardır kapılardaki lastiklerden bile alabiliyor

Upvote 0
Araç ağaç altında çok kalıyorsa ön camın altındaki bölgeye giren yapraklar bir süre sonra tıkıyor balçık gibi oluyor., tahliye olamayan su klimanın hava çektiği bölgeden içeri dolar., klima filtresini söküp bakın ıslaklık var mı diye..

Upvote 0
Araç ağaç altında çok kalıyorsa ön camın altındaki bölgeye giren yapraklar bir süre sonra tıkıyor balçık gibi oluyor., tahliye olamayan su klimanın hava çektiği bölgeden içeri dolar., klima filtresini söküp bakın ıslaklık var mı diye..
Şu an kurudu paspası bir süre kullanmayacam gazete serdim kontrol altında tutup tekrar bakacam 

Upvote 0
@mehmetcimcik 

Su tahliye hattınız ek'teki gibidir , silecek grubunun altında kalan Plenum haznesi , yani ön göğüs boşluğunda ön tahliyeler sonlanıyor oradan ulaşabilirsiniz...

image.png

Upvote 0
@mehmetcimcik uzun süreli soğuk klima kullanırsanız, tekrar olup olmadığını test edebilirsiniz. Yoksa malum kışa giriyoruz. Artık sıcak kullanmaya ya da soğuk az kullanmaya başladık.  Emin olabilmeniz için biraz soğuk klima açarak deneyebilirsiniz. Bu sayede diğer yerleri kontrol etmeye yönelebilirsiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt