1.4 Tsi golf 7 lerde benzin filtresi değişiyor mu?

emrekk

Üye
İsim
Burak
Arkadaşlar merhabalar, benzin filtresi bakımlarda değişiyor mu? 

Arkadaşlar merhabalar, benzin filtresi bakımlarda değişiyor mu? 
Değişmiyor., söyledikleri filtrenin “life time” olduğu., ancak müşteri taleb ederse değişmicek bişey yoktur., ömürlük birşey olması imkansız.. belki 60-70bin de değiştirmek fena olmaz..

Filtre konulduysa bir şeyi tutmak için konulmuştur, her 15 te tüm filtreleri değiştiririm.

@bf417 benzin filtresi benzin pompası ile tümleşik ve yaklaşık 2000 TL fiyatı var her bakımda değişmek biraz maliyetli olabilir gibi.
Yenilerde öyle mi bilmiyorum fsi da hep filtreyi değiştirirdim tdi  var şimdi mazot filt. hep değiştiriyorum.

Yok diyorlar servis de 

Benzin zaten temizlik amaçlı kullanılıyor muş benzinde filtre gerek yokmuş öyle dedi abi bende tamam dedim ne diyim onunda ayrı bi dünyası var sonuçta....

Depo sökülecek temizlenecek filtre orada temizle veya değiştir dendi...

50 bin km ideal dendi aracım 82 bin km e değiştirmedim benden önceki de ugrasmamistir bence temizlet sek olacak ma bakımı zor yaptırıyoruz şimdi saçma sapan rakam çıkacak temizliyoruz die sök tak biyer bozacaklar sonuçta ülkemde ameliyatta bile makas neşter unutuluyor usta ne unutur depoda....

En iyisi kendimiz yapmak bi örneğini görsek youtube da falan bakmak lazım aslında yapan var mı ki ? 

@salcek bir yanlışlık var bu işte; 1.4 tsi de yakıt deposunun içersindeki pompa ile birleşik olan filtre haricinde başka filtre yoktur, siz servise yeterki parayı verin onlar tavanı bile değiştirir🤣🤣

Benim jetta TSI da var Sağ ön tekerin ön tarafına altta 2 küçük boru girer bir küçük boru motora gider . Golf 5 inde aynı yerde idi . Ama mk7 lerde kaldırdılarmı bilmiyorum
Mesela 1.2 tsi 105 lik araçlarda benzin filtresi var, 110 luklarda yok

@salcek bir yanlışlık var bu işte; 1.4 tsi de yakıt deposunun içersindeki pompa ile birleşik olan filtre haricinde başka filtre yoktur, siz servise yeterki parayı verin onlar tavanı bile değiştirir🤣🤣
Merhabalar, Golf 7,5  2017 Haziran ayı çıkışlı aracım var. Aracımı Doğuşa bakıma götürdüğümde özellikle bende sordum. Yukarıdaki açıklamada belirttiğiniz şekilde benzin filtresi daha önceki modellerde olduğu gibi değil, depo içinde yer aldığını belirttiler.

vw ne zaman kaldırdı ki benzin filtresi değişimini? MK5, MK6 da 2 bakımda bir değişiliyor.

@thelordof golf 7 1.4 tsi 122-125 bg ve 1.2 olanların sanırım 110 bg olanlarında harici bir filtre bulunmuyor.

@Serkanasn Doğrudur o zaman, yenilerde böyle bir durum olduğunu bilmiyordum. Olmaması daha iyi. :)

@thelordof işin problemli tarafı zaten olmaması değil ayrica bir filtre olmaması, eğer benzin ile ilgili bir kirlilik sorunu olursa, deponun boşaltılıp sökülmesi filtrenin pompa ile birlikte değişmesi vs derken 2-3 bin masrafınız olur, yaklaşık 20-30 filtre parasını tek defada verirsiniz ve bu işlem bir günden daha uzun bir süre gerektirir.

Geri
Üst Alt