Golf 7 Highline depo kapağı kilidi

turan_oguzhan

Yeni Üye
İsim
Oğuz Han
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese sevgiler saygılar. Daha yeni Golf 7 1.6 TDI Highline manuel sahibi olmuş birisiyim. Ve ilk Golf aracım. Forumda da yeniyim bu sebepten. Aradım ama bulamadım o yüzden soruyorum. Eğer mükerrer soru ve cevaba sebep olduysam şimdiden kusura bakmayın. 

Sorularım şöyle ki;

+ Aracı kapatıp cikiyorum kapıları kilitliyorum kumanda ile ama depo kapağı kilitlenmiyor. Acaba bir ayarı aktif etmem mi gerekiyor?

+ 2013 Highline paket içerisinde aynaların otomatik katlanması fabrika çıkışı olarak var mı yok mu ? İnternette veya YouTube da yapılan şekillerde deniyorum fakat yok bir türlü katlanmıyor. 

Son olarak ilk defa Golf olan bu kardeşiniz için her türlü tavsiyelerinize açığım. 

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese sevgiler saygılar. Daha yeni Golf 7 1.6 TDI Highline manuel sahibi olmuş birisiyim. Ve ilk Golf aracım. Forumda da yeniyim bu sebepten. Aradım ama bulamadım o yüzden soruyorum. Eğer mükerrer soru ve cevaba sebep olduysam şimdiden kusura bakmayın. 

Sorularım şöyle ki;

+ Aracı kapatıp cikiyorum kapıları kilitliyorum kumanda ile ama depo kapağı kilitlenmiyor. Acaba bir ayarı aktif etmem mi gerekiyor?

+ 2013 Highline paket içerisinde aynaların otomatik katlanması fabrika çıkışı olarak var mı yok mu ? İnternette veya YouTube da yapılan şekillerde deniyorum fakat yok bir türlü katlanmıyor. 

Son olarak ilk defa Golf olan bu kardeşiniz için her türlü tavsiyelerinize açığım. 
Depo kapağı kilit motoru bozuk., benzer sorunu yaşayanlar zamanında oldu kronik bir sorun çözümü değişmesi gerek; detaylar aşşağıda; 

Upvote 0
Depo kapağı kilit motoru bozuk., benzer sorunu yaşayanlar zamanında oldu kronik bir sorun çözümü değişmesi gerek; detaylar aşşağıda; 

Anladım kardeşim sağolasın hızlı cevap için.
Anlaşılan depo kapağına en az 500 TL sıkışmış desene. [emoji28]
Yeni aldım Ankara Dynobil de her türlü testi yaptırdım aslında ama hiç kimsenin aklına gelmedi tabi depo kapağında böyle bir sorun olabileceği. Neyse hayırlısı bakalım gittiği yere kadar artık.

Sent from my G8341 using Tapatalk

Upvote 0
[mention=15959]turan_oguzhan[/mention] Elektrikli katlanır ayna 2014 modellerde eklendi; öncesinde opsiyon olarak ekstra ücret karşılığı alınabiliyordu., ayna kumandanız şu şekilde değil ise yoktur; 
/monthly_2019_11/A6F4D3D6-0E9F-4299-A7C4-26A1BC775E9A.jpeg.9d3f5d0a47dc5dcb9c1bc357554b884a.jpeg

Highline paket olunca herşey defaultta vardır diye düşünmüştüm. Resimdeki gibi bir seçenek yok kardeşim ayna ayar butonu üzerinde.

Çok teşekkürler arkadaşlar herkese. Çok hızlı ve net cevaplarınız için. Böyle bir foruma iyi ki kaydolmuşum dedirttiniz gerçekten ilk dakikadan. Bu kadar hızlı yanıt beklemiyordum açıkçası.

Upvote 0
Anladım kardeşim sağolasın hızlı cevap için.
Anlaşılan depo kapağına en az 500 TL sıkışmış desene. [emoji28]
Yeni aldım Ankara Dynobil de her türlü testi yaptırdım aslında ama hiç kimsenin aklına gelmedi tabi depo kapağında böyle bir sorun olabileceği. Neyse hayırlısı bakalım gittiği yere kadar artık.

Aracınız 6 yaşında olduğu için zubizu servis kampanyasıyla yedek parça ve işçilikte %25 indirim yapıyorlar., çok pahalıya gelmez 250-300’e hallolur.. Ayrıca depo kapağının kilitlenmemesi pek iyi değil bunu fark eden insan müsvettesi biri kötü bişey yapmaya kalksa...

Upvote 0
Şimdi kampanyayı gördüm ve hemen başvurdum hafta içi dönüş yaparlar randevu alıp giderim hemen. Çok teşekkürler arkadaşlar. Orada verilen fiyat ve diğer bilgileri yine buradan paylaşırım belki başka arkadaşların işine yarar.

Upvote 0
Şimdi kampanyayı gördüm ve hemen başvurdum hafta içi dönüş yaparlar randevu alıp giderim hemen. Çok teşekkürler arkadaşlar. Orada verilen fiyat ve diğer bilgileri yine buradan paylaşırım belki başka arkadaşların işine yarar.

Depo kapağı olayı çok ilginç aynı durum benim de başıma geldi camları tam açıp kapatıp dört beş defa kumandaya basılı tutup kapatarak depo şu an düzgün çalışıyor herhangi bir yağlama falan yapmadan düzelmiş oldu. Bazıları yazılımsal diye düşünüyorum.

Upvote 0
Depo kapağı olayı çok ilginç aynı durum benim de başıma geldi camları tam açıp kapatıp dört beş defa kumandaya basılı tutup kapatarak depo şu an düzgün çalışıyor herhangi bir yağlama falan yapmadan düzelmiş oldu. Bazıları yazılımsal diye düşünüyorum.
Açıkçası öyle bir şey yapmak aklıma gelmedi. Ama bunun boyle bir çözümü olduğuna inanamıyorum açıkçası. [emoji2]

Upvote 0
Bugün yetkili servis ile görüştüm. 10bin km bakımı için 1400tl ücret dediler. Zubizu indirimi ile bin küsurlara denk geliyormuş. Açıkçası bana çok geldi sizce bu ücretler 10bin km bakımı için normal mi?
Eğer önerebileceğiniz bir usta olursa da memnuniyetle karşılarım.

Upvote 0

Geri
Üst Alt