Motor Soğutma Suyu ve Fren hidrolik Önerisi

thelordof

Katılımcı Üye

İsim
Samet
Araç
Tiguan Elegance
İyi günler arkadaşlar,

Motor soğutma suyu için ne kullanıyorsunuz? G12, G13 hangisi kullanılıyor? Burası Golf forumu ama mk5 jetta tsi 'ya hangisi kullanılır? Mk5 golf le ne de olsa aynı.

Aynı zamanda fren hidroliği ne kullanılıyorsunuz? Dot4, Dot5.1  vs?  

Motor suyunda ve fren hidroliklerinde vw onayı var mı yağlarda olduğu gibi?

Motor soğutma sıvısında G13 var bildiğim kadarıyla VW onayı olarak. Ben Motul G13 Inugel kullanmıştım değiştirdiğimde. Fren hidroliğinde de DOT 5.1. Aracım Golf 7.

Ekran Alıntısı.PNG

@superkartal kullandığınız motul ürünü kullanıma hazır ürün mü yani saf su kullanmadan direkt(sadece) o ürünü mü sisteme boşaltıyoruz?

@thelordof aynen ürün yukarda da yazıyor, "ready to use", kullanıma hazır, ekstra su eklemeden kullanılıyor. Kaç litte olduğunu hatırlamıyorum ama büyük bidon olanından koydu gittiğim servis, 5 yada 6 litre bişey olması lazım. 

@superkartal kullandığınız motul ürünü kullanıma hazır ürün mü yani saf su kullanmadan direkt(sadece) o ürünü mü sisteme boşaltıyoruz?
Başka forumda da aynı soruyu sormuşsunuz., G12 antifirizin çeşitleri var; G12/G12+/G12++ olmak üzere 3 farklı çeşidi vardır., mk5 döneminde G12+ veya G12++ kullanılıyordu., en doğru bilgiye kullanım klavuzundan ulaşırsınız..

Fabrika tarafından G12 veye G12+ kullanımı öngörülmüş araca G13 koyamazsınız.,

Şayet araca fabrika tarafından G12++ kullanımı öngörülmüş ise G13 koyabilirsiniz.,

Aksi takdirde "uygun sıvı" koyulmadığı için korozyon/paslanma koruması kötüleşir..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles Evet hocam, doğru bilgilere ulaşmak için sormuştum. Bu ürün uygun mudur peki?

1.jpg

Geri
Üst Alt